Літинський районний суд Вінницької області
Справа № 137/327/21
"06" квітня 2021 р.
Літинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин подання Літинської ВК-123 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , засудженого 22.03.2019 року Кам'янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області за ст.ст. 185 ч.3, 70 ч.4 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі з зарахуванням в строк відбування покарання терміну попереднього ув'язнення з 29.01.2018 року по 21.05.2018 року включно, з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі та з 22.05.2018 року по 21.03.2019 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, -
До Літинського районного суду надійшло подання Літинської ВК-123, в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 з огляду на те, що останній підпадає під п. "б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення. Засуджений ОСОБА_3 в судовому засіданні проти встановлення адміністративного нагляду не заперечив. Відповідно до п."б" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства. Із вироку Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 02.03.2019 року (а.с.6-7) ОСОБА_3 засуджено за ст.ст. 185 ч.3, 70 ч.4 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі. Із характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 06.04.2021 р. відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання у Літинській ВК № 123 останній характеризується негативно. Допустив два порушення вимог режиму відбування покарання, за що двічі притягувався до дисциплінарної відповідальності правами начальника установи. Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК-123 можна відмітити і з довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 (а.с. 5). Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Відповідно до положень ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону. Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею. Дослідивши матеріали подання, врахувавши думку засудженого, судом встановлено, що поведінка ОСОБА_3 під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення, оскільки в судовому засіданні встановлено, що засуджений ОСОБА_3 перебуваючи в місцях позбавлення волі характеризується негативно, допустив чотири порушення вимог режиму відбування покарання, а тому з метою запобігання вчинення будь-яких інших правопорушень суд вважає, що подання підлягає до задоволення і відносно ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд. Керуючись ст.158 КВК України, ст.ст. 3, 5,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-
Подання задовільнити. Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями: - Заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год. до 06:00 год. ; - Заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста;
- Реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця). Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі семи днів з дня її проголошення.
С Суддя: ОСОБА_1