Справа № 686/5891/21
Провадження № 3/686/2598/21
16 березня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Данькова С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , ФОП, -
за ч.1 ст. 164-10 КУпАП,
встановила:
26.02.2021 року працівниками поліції було складено протокол відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164-10 КУпАП за те, що останній 26.02.2021 року о 11 год. 45 хв. в приміщенні металобрухту ФОП ОСОБА_1 , що за адресою АДРЕСА_2 , здійснював прийом металобрухту без оформлення акту прийому металобрухту, чим порушив ст.. 4 ЗУ «Про металобрухт».
В судовому засіданні ОСОБА_1 . В пояснив, що дійсно не мав на робочому місці журналу прийому брухту, оскільки він є не придатним для використання у зв'язку із тим, що розлив на нього каву та записи частково не зчитуються, тому забрав його додому для відновлення. Про зазначені обставини він повідомляв працівників поліції, але його пояснення не були прийняті до уваги.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення,та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи..
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП у зв'язку з тим, що в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 здійснював прийом металобрухту, проте не вказано, хто конкретно (Прізвище, ім"я по-батькові) здавав металобрухт, скільки та який саме, тощо...
Оскільки за наслідками таких встановлених недоліків суд не має можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 164-10 ч.1 КУпАП слід направити для доопрацювання..
постановила:
Справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя