Постанова від 06.04.2021 по справі 676/1465/21

Справа № 676/1465/21

Номер провадження 3/676/750/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2021 року м. Кам'янець-Подільський

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І., за участю секретаря судового засідання Марчук К.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Кам'янець - Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , жителя по АДРЕСА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , непрацюючого за ч.1 ст. 187 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Кам'янець - Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №346544 від 10 березня 2021 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 о 13 год. 06 березня 2021 року, який перебуває на обліку у Кам'янець - Подільському РУП ГУНП в Хмельницькій області під адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію до Кам'янець - Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, чим порушив постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 29 вересня 2020 року, чим порушив правила встановлені йому адміністративним наглядом постановою суду, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву в якій вину визнає, просить слухати справу у його відсутності.

Взявши до уваги заяву особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , вивчивши протокол про адміністративні правопорушення та матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі за ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступних підстав.

Суд не вправі самостійно змінювати фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, винуватість у скоєнні якого особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням (далі Конвенція).

Так, відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.

В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.

З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП на основі доказів встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків, … іншими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, працівниками поліції не переслідується завдання адміністративного нагляду зазначене в ст. 2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Тому, до суду надійшов протокол про наче б то вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 187 КУпАП, проте як вбачається з матеріалів справи не наведено жодних доказів на підтвердження порушення ним адміністративного нагляду за що передбачена адміністративна відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП, тому не можливо поставити в вину останньому обставини зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Зокрема, в матеріалах справи взагалі відсутні відомості, що ОСОБА_1 попереджений про встановлені йому обмеження, відсутня постанова Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 29 вересня 2020 року про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду, будь яких інших доказів на підтвердження вини останнього у вчиненні адміністративного правопорушення не надано.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, враховуючи вище зазначені обставини, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за недоведеністю вини та відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки в справі відсутні докази на підтвердження вини останнього у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 187, 247 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 187 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду

Я.І. Воєвідко