Справа№718/839/21
Провадження№3/718/299/21
06.04.2021 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 (м. Кіцмань) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 18.12.2020 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік, застосувавши до нього обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», зокрема заборонено останньому вихід з домогосподарства в період часу з 22 до 06 години; заборонено відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торгівельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив; заборонено виїзд за межі району в особистих справах без дозволу начальника відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ГУНП в Чернівецькій області та зобов'язано з'являтися на реєстрацію 1, 3 вівторка кожного місяця до 10 год. 00 хв. до відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.
Так, згідно наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення та як встановлено у судовому засіданні, 16.03.2021 року ОСОБА_1 перебуваючи під дією адміністративного нагляду, не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №2 (м. Кіцмань), чим порушив одне із обмежень, встановлених Кіцманським районним судом Чернівецької області, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю та щиро розкаявся. Пояснив суду, що знав про встановлені щодо нього обмеження, однак не з'явився на реєстрацію, через відсутність транспорту, оскільки встановлено карантинні обмеження, у зв'язку із перебуванням Чернівецької області в «червоній зоні». Просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши зібрані у ній докази та надавши їм відповідну правову оцінку, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Поряд із визнанням вини, вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.187 КУпАП, підтверджується також матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 741307 від 24.03.2021 року (а.с. 1); даними постанови Кіцманського районного суду Чернівецької області про встановлення адміністративного нагляду від 18.12.2020 у справі №718/2825/20; відомостями листка контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним та поясненнями самої особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП доведена повністю.
Разом з тим, враховуючи особу правопорушника, а саме те, що дане порушення не потягло за собою будь-яких наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, крім того на території Чернівецької області з 01.03.2020 року запроваджено «червону зону», де діють обмеження у громадському транспорті, вважаю, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення є малозначним, а тому його можливо звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, що за своїм видом буде справедливим для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
Згідно 22 КУпАП України, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, виноситься постанова про закриття справи.
На підставі наведеного, керуючись, ст.ст. 22, 33, ч.2 ст. 187, 284, 294 КУпАП, суддя, -
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ст.22 КУпАП, від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП та оголосити йому усне зауваження.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст. 187 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: Мінів О.І.