Справа№718/842/21
Провадження№3/718/302/21
06.04.2021 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 (м. Кіцмань) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 18.12.2020 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік, застосувавши до нього обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», зокрема заборонено останньому вихід з домогосподарства в період часу з 22 до 06 години; заборонено відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торгівельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив; заборонено виїзд за межі району в особистих справах без дозволу начальника відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ГУНП в Чернівецькій області та зобов'язано з'являтися на реєстрацію 1, 3 вівторка кожного місяця до 10 год. 00 хв. до відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.
Так, згідно наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення та як встановлено у судовому засіданні, 02.02.2021 року ОСОБА_1 перебуваючи під дією адміністративного нагляду, не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №2 (м. Кіцмань), чим порушив одне із обмежень, встановлених Кіцманським районним судом Чернівецької області, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав. Вказав на те, що знає про встановлені щодо нього обмеження. Вказував на те, що забув приїхати, оскільки перебував у стані спяніння.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП.
Так, вина ОСОБА_1 , у вчиненому правопорушенні підтверджується повністю матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 №741222; даними постанови Кіцманського районного суду Чернівецької області про встановлення адміністративного нагляду від 18.12.2020 у справі №718/2825/20; відомостями листка контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним та письмовими поясненнями.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вони у своїй сукупності повністю підтверджують факт того, що ОСОБА_1 02.02.2021 року було порушено правила встановленого йому адміністративного нагляду, а саме зобов'язано з'являтися на реєстрацію 1, 3 вівторка кожного місяця до 10 год. 00 хв. до відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, а тому його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, доведена повністю.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність є щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З урахуванням викладеного, та наданої суду характеристики на ОСОБА_1 , суд вважає, що відносно останнього слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції статті, у виді штрафу, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та сприятиме запобіганню вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 187, 278, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 (три) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одна) гривня в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя: О.І. Мінів