Справа№718/841/21
Провадження№3/718/301/21
06.04.2021 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 (м. Кіцмань) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 18.12.2020 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік, застосувавши до нього обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», зокрема заборонено останньому вихід з домогосподарства в період часу з 22 до 06 години; заборонено відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торгівельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив; заборонено виїзд за межі району в особистих справах без дозволу начальника відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ГУНП в Чернівецькій області та зобов'язано з'являтися на реєстрацію 1, 3 вівторка кожного місяця до 10 год. 00 хв. до відділення поліції №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.
Так, згідно наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення та як встановлено у судовому засіданні, 05.02.2021 року біля 22 год. 20 хв. ОСОБА_1 перебуваючи під дією адміністративного нагляду, був відсутній по місцю проживання, чим порушив одне із обмежень, встановлених Кіцманським районним судом Чернівецької області, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав. Вказав на те, що знає про встановлені щодо нього обмеження. Повідомив, що того дня знаходився у брата.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП.
Так, вина ОСОБА_1 , у вчиненому правопорушенні підтверджується повністю матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 №741303; даними постанови Кіцманського районного суду Чернівецької області про встановлення адміністративного нагляду від 18.12.2020 у справі №718/2825/20; відомостями листка контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вони у своїй сукупності повністю підтверджують факт того, що ОСОБА_1 05.02.2021 року було порушено правила встановленого йому адміністративного нагляду, а саме заборону залишати місце проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв., а тому його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, доведена повністю.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність є щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З урахуванням викладеного, та наданої суду характеристики на ОСОБА_1 , суд вважає, що відносно останнього слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції статті, у виді штрафу, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та сприятиме запобіганню вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 187, 278, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 (три) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одна) гривня в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя: О.І. Мінів