ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
06.04.2021Справа № 910/5163/21
Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства "Київський завод "Аналітприлад"
до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"
про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Київський завод "Аналітприлад" до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" за такими вимогами:
1) визнати акт здачі-приймання виконаних робіт відповідача та позивача з подовження (коригування) технічних умов на водопостачання або на каналізування від 23.08.2019 № 14/вх.6386-К недійним;
2) визнати дії відповідача з видачі змін до технічних умов № 11171 (замість ТУ - 11171 від 09.03.2016) від 28.08.2019 на каналізування об'єкту: "Будівництво торгово-розважального і спортивно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром ім. О. Довженка та житловим будинком з вбудовано-прибудованими приміщеннями на проспекті Перемоги, 24 (літ. А), 26 у Шевченківському районі м. Києва" незаконними;
3) зобов'язати відповідача погодити позивачу акти готовності та балансового розмежування мереж проекту "Будівництво торгово-розважального і спортивно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром ім. О. Довженка та житловим будинком з вбудовано-прибудованими приміщеннями на проспекті Перемоги, 24 (літ. А), 26 у Шевченківському районі м. Києва".
Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270,00 грн.
З наведеного вище вбачається, що позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, а тому розмір судового збору за їх розгляд становить 6 810,00 грн.
Суд зазначає, що на підтвердження сплати судового збору за подання вказаного позову позивачем подано платіжні доручення № 7372 від 09.06.2020 на суму 4 204,00 грн та № 7444 від 06.07.2020 на суму 2 102,00 грн, а також квитанцію № ПН167 від 29.01.2021 на суму 2 270,00 грн.
Водночас, з бази «Діловодство спеціалізованого суду» судом встановлено, що вказані платіжні доручення № 7372 від 09.06.2020 на суму 4 204,00 грн та № 7444 від 06.07.2020 на суму 2 102,00 грн були подані позивачем на підтвердження доказів сплати судового збору у справі № 910/9825/20 за позовом Приватного акціонерного товариства "Київський завод "Аналітприлад" до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою від 18.02.2021 у справі № 910/9825/20 позов Приватного акціонерного товариства "Київський завод "Аналітприлад" про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії залишено без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст. 226 ГПК України за заявою позивача від 17.02.2021.
При цьому, у вказаній ухвалі суд наголосив, що, враховуючи те, що підставою залишення позову без розгляду є відповідна заява позивача від 17.02.2021, сплачена сума судового збору поверненню не підлягає та покладається на позивача.
У зв'язку з наведеним, вказані платіжні документи не можуть бути повторно використані для підтвердження сплати судового збору, оскільки сплачений за ними судовий збір зарахований в межах справи № 910/9825/20, а тому суд не приймає платіжні доручення № 7372 від 09.06.2020 та № 7444 від 06.07.2020 в якості доказів сплати судового збору за даним позовом.
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України щодо сплати судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене вище, позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Київський завод "Аналітприлад"залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду доказів на підтвердження доплати судового збору у розмірі 4 540,00 грн за реквізитами Господарського суду міста Києва, які розміщені на офіційному веб-сайті Судової влади.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України, за яким позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Ю. Трофименко