Ухвала від 06.04.2021 по справі 697/131/21

Справа № 697/131/21

Провадження № 1-кс/697/80/2021

УХВАЛА

Іменем України

06 квітня 2021 року м. Канів

Слідчий суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_3 , слідчої СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , представника потерпілої - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засідання в залі суду в м. Канів клопотання адвоката ОСОБА_5 в інтересах потерпілої ОСОБА_6 про встановлення строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020250160000432 від 10.08.2020,

ВСТАНОВИВ:

25.03.2021 до провадження слідчого судді Канівського міськрайонного суду Черкаської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_5 в інтересах потерпілої у кримінальному провадженні № 12020250160000432 - ОСОБА_6 про встановлення строку досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні, в якому, на підставі ст. ст. 28, 114 КПК України, просить:

встановити строк терміном в двадцять діб з дня проголошення ухвали, для проведення досудового розслідування та для прийняття слідчим і прокурором одного з передбачених ч. 1 ст. 283 КПК України процесуальних рішень у кримінальному провадженні №12020250160000432 від 10.08.2020, виконання ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні №12020250160000432 від 10.08.2020 та прокурора, який здійснює процесуальне керівництво; зобов'язати слідчого та прокурора повідомити суд про виконання рішення у відповідності до вимог ч. 4 ст. 535 КПК України;

витребувати зі Слідчого відділу Відділу поліції № 1 Черкаського районного управління ГУНП в Черкаській області матеріали кримінального провадження № 12020250160000432 від 10.08.2020 - для розгляду клопотання.

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні слідчого відділу Відділу поліції № 1 (м. Канів) Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області перебуває кримінальне провадження № 12020250160000432 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, внесене до ЄРДР 10.08.2020. Первинне кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 за обвинуваченням у вчиненні кримінальному правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, в даний час перебуває на розгляді у Канівському міськрайонному суді Черкаської області. Досудове розслідування у цій справі було проведено у повному обсязі, за наслідком чого було здобуто докази для оголошення підозри ОСОБА_7 . Також у тому базовому кримінальному провадженні було зібрано докази, які в повній мірі обґрунтовано підтверджують причетність ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України. Проте, з невідомих причин органом досудового розслідування та процесуальним керівником підозру ОСОБА_8 оголошено не було, а навпаки матеріали кримінального провадження відносно нього було виділено в окреме провадження та зареєстровано в ЄРДР за № 12020250160000432 від 10.08.2020. В подальшому згідно постанови від 28.09.2020 це кримінальне провадження було закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. За скаргою потерпілої рішення про закриття цього кримінального провадження скасоване, кримінальне провадження направлено до органу досудового розслідування для продовження досудового розслідування. На даний час у цьому кримінальному провадженні виконані всі можливі дії, за наслідком яких можна обґрунтовано прийняти одне з рішень, передбачених ч. 1 ст. 283 КПК України, та зобов'язати слідчого і прокурора виконати ухвалу слідчого судді у визначений нище строк. Пропонує встановити строк - 20 діб з дня оголошення ухвали - для проведення досудового розслідування та для прийняття слідчим і прокурором одного з передбачених ч. 1 ст. 283 КПК України процесуальних рішень у зазначеному кримінальному провадженні.

Згідно протоколу повторного автоматичного визначення слідчого судді від 02.04.2021 клопотання розподілено слідчому судді ОСОБА_1 .

У судовому засіданні представник потерпілої ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_5 своє клопотання підтримав з підстав, зазначених у ньому, оскільки вважає, що, виходячи з тих постанов, які приймались у кримінальному провадженні, та не приймаючи в достатній час нове процесуальне рішення після скасування постанови про закриття кримінального провадження, ОСОБА_8 може так і не понести кримінальну відповідальність, у зв'язку з закінченням строку досудового розслідування.

Слідчий СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 заперечила щодо задоволення клопотання представника потерпілої, пояснила, що в 20 днів не є можливим завершити досудове розслідування по даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно провести слідчий експеримент, призначити експертизу, вивчити матеріали та прийняти процесуальне рішення.

Прокурор в судовому засіданні вважав клопотання таким, яке підлягає залишенню без розгляду, оскільки ст. 114 КПК України не передбачає встановлення строку досудового розслідування, проте по суті клопотання вказав, що слідчий суддя не може встановлювати строки, які встановлені Законом, і не наділений повноваженнями їх зменшувати.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання та матеріали кримінального провадження №12020250160000432 від 10.08.2020, заслухавши пояснення учасників процесу, приходить до висновку про наступне.

Постановою прокурора Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури виділено з матеріалів досудового розслідування за № 12020250160000202 від 12.04.2020 матеріали досудового розслідування, щодо вчинення ОСОБА_8 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

10.08.2020 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 12020250160000432.

Постановою старшого слідчого СВ Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 кримінальне провадження № 12020250160000432 від 10.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, закрите на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України - у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_8 складу кримінального правопорушення.

Постановою заступника керівника Золотоніської місцевої прокуратури ОСОБА_10 від 30.11.2020 скасовано постанову про закриття кримінального провадження № 12020250160000432 від 10.08.2020, матеріали кримінального провадження передані для подальшого досудового розслідування до СВ Канівського ВП Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області.

Як вбачається з постанови від 30.11.2020 про скасування постанови про закриття кримінального провадження, заступником керівника прокуратури встановлено, що досудове розслідування проведено з порушенням вимог ст. 9 КПК України щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, оскільки слідчим не проведено всіх необхідних дій, а тому підлягає до скасування.

Необхідність проведення і наразі слідчих дій підтверджена слідчою у судовому засіданні.

Представник потерпілої у клопотанні просить встановити строк в 20 днів з моменту оголошення ухвали для проведення досудового розслідування та для прийняття слідчим і прокурором кінцевого процесуального рішення у кримінальному провадженні.

Отже, заява представника потерпілої є заявою про встановлення більш короткого строку досудового розслідування, ніж встановленого Законом, а не строку для окремої процесуальної дії чи окремого процесуального рішення.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

В судовому засіданні під час розгляду даного клопотання слідчим суддею встановлено, що постанова про закриття кримінального провадження скасована, оскільки не проведені всі слідчі дії, на необхідність яких вказала і слідча у судовому засіданні, відтак неможливо наразі обрахувати достатній строк для завершення досудового розслідування, яке складається з ряду слідчих дій.

Слідчий суддя розглядає клопотання в межах заявлених вимог, а тому не може оцінювати дії чи бездіяльність органу досудового розслідування та зобов'язувати вчинювати певні дії.

Відповідно до ч. 2 ст. 28 КПК України, проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

Відповідно до ст. 308 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, потерпілий, інші особи, права чи законні інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування. Прокурор вищого рівня зобов'язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов'язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду. Службові особи, винні в недотриманні розумних строків, можуть бути притягнуті до відповідальності встановленої законом.

З матеріалів вбачається, що заявник прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування не оскаржував.

Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий, інші особи, права чи інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, мають право на звернення до прокурора, слідчого судді або суду з клопотанням, в якому викладаються обставини, що обумовлюють необхідність здійснення кримінального провадження (або окремих процесуальних дій) у більш короткі строки, ніж ті, що передбачені цим Кодексом (ст. 28 КПК України).

Відповідно до ст. 113 КПК України, процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов'язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії . Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.

З огляду на наведене, слідчий суддя не знаходить підстав для задоволення клопотання адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_6 про встановлення строку досудового розслідування у кримінальному провадженні на даному етапі (на даний час).

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 28, 113, 114, 219, 303, 304, 309, 392, 393, 395, 532 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_5 , поданого в інтересах потерпілої ОСОБА_6 , про встановлення строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020250160000432 від 10.08.2020 - відмовити.

Матеріали кримінального провадження № 12020250160000432 від 10.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, повернути

до СВ Відділу поліції №1 Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
96038699
Наступний документ
96038701
Інформація про рішення:
№ рішення: 96038700
№ справи: 697/131/21
Дата рішення: 06.04.2021
Дата публікації: 26.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (29.12.2021)
Дата надходження: 29.12.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
29.01.2021 09:00 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
29.03.2021 11:10 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
30.03.2021 11:00 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
05.04.2021 14:00 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
31.12.2021 09:30 Канівський міськрайонний суд Черкаської області