05.04.2021
№ 637/323/21
№ 3/637/175/21
Іменем України
05 квітня 2021 року смт. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності № 1 Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, довідка про звільнення ХАР 05512, не одруженого, з середньою освітою, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше за протоколами посадових осіб Шевченківського ВП Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області, та постановами суддів Шевченківського районного суду Харківської області піддавався адміністративній відповідальності за ст. 183; ч.1,2 ст. 173-1; ч. 1 ст. 187; ч. 2 ст. 126; ст. 121-6; ч. 1 ст. 130; ст. 122-4; ч. 1,2 ст. 187 (повторно протягом 2020 року); ч.1-3 ст. 178; ч. 3 ст. 109; ч. 1,2 ст. 175-1; ст. 183, ст. 152; ст. 176 ч. 2 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за які накладено стягнення у виді попереджень та штрафів в дохід держави,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
роз'яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постановою Шевченківського районного суду Харківської області від 06.02.2020 року ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців та застосовано спеціальні обмеження, в тому числі зобов'язання з'являтися на реєстрацію до Шевченківського ВП Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області щомісячно кожної 1, 2, 3, 4 п'ятниці з 09:00 год. до 17:00 год.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 156790 від 02 квітня 2021 року, 25.01.2021 року о 22.45 год. при перевірці за місцем мешкання адміністративного піднаглядного ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 , останній був відсутній чим порушив правила адміністративного нагляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснивши, що в зазначений час перевірки перебував за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , нікуди з дому не відлучався, в цей час спав, внаслідок чого не чув стукіт у двері і не виходив із домоволодіння.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов наступного.
Згідно зі ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують адміністративну відповідальність, чи заподіяну майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, в тому числі і порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Об'єктом правопорушення є суспільні відносини у сфері дотримання правил адміністративного нагляду. Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених із місць позбавлення волі, які здійснюють органи Національної поліції. Такий вид контролю використовують з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, а також здійснення виховного впливу на них.
Об'єктивна сторона правопорушення полягає у діяннях, які полягають у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких його встановлено, в тому числі у вигляді дій, що передбачають порушення заборони виходити з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Суб'єктивну сторону цього протиправного діяння переважно характеризує наявність вини у формі умислу.
Суб'єкт правопорушення - повнолітня особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд.
Так, матеріали справи не містять доказів порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду, а саме відсутності останнього вдома 25.01.2021 року о 22 год 45 хв.
Норма ст. 62 Конституції України, закріплююча принцип презумпції невинуватості відносно тлумачення всіх сумнівів щодо доведеності вини особи на її користь, підлягає застосуванню до ОСОБА_1 та при вирішенні справи, як норма прямої дії, відповідно до ст. 8 Конституції України.
У відповідності до ст. 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу та інших обставин.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення відсутність складу адміністративного правопорушення є обставиною, що виключає провадження у справі.
Отже, аналіз вищезазначених доказів вказує на відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 62 Конституції України, ст.ст. 33 - 36, 187, 247, 252, 280, 283 - 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити в зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд Харківської області.
Суддя Н.І. Островська