Рішення від 05.04.2021 по справі 600/194/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2021 р. м. Чернівці справа № 600/194/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Євростар Оіл" до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, Державної податкової служби України про скасування рішень та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Євростар Оіл" (далі - позивач, ТОВ "Євростар Оіл") звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області (далі - відповідач-1, ГУ ДПС у Чернівецькій області) №2061582/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №370 від 15.05.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061576/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №468 від 25.05.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061575/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №479 від 01.07.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061580/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №480 від 11.07.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061581/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №482 від 02.07.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061583/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №489 від 10.07.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061577/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №490 від 14.07.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №1948360/42978086 від 21.09.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №562 від 10.08.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061578/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №599 від 18.08.2020 р. в ЄРПН;

- визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061579/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №633 від 21.08.2020 р. в ЄРПН;

- зобов'язати Державну податкову службу України (далі - відповідач-2, ДПС України) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні подані ТОВ "Євростар Оіл" податкові накладні №370 від 15.05.2020 р. , №468 від 25.05.2020 р., №479 від 01.07.2020 р., №480 від 11.07.2020 р., №482 від 02.07.2020 р., №489 від 10.07.2020 р., №490 від 14.07.2020 р., №562 від 10.08.2020 р., №599 від 18.08.2020 р., №633 від 21.08.2020 р. датою їх подання.

В обґрунтування своїх вимог зазначає наступне. Так 03.04.2020 р. комісією регіонального рівня відповідно до п.6 "Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, прийнято Рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку №48607. Підставою такого рішення зазначено п. 8 "Критеріїв ризиковості платника податку". 04.06.2020 р. комісією регіонального рівня прийнято Рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку № 60921. 29.07.2020 р. комісією регіонального рівня прийнято Рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку № 60921 Підставою такого рішення зазначено п.8 "Критеріїв ризиковості платника податку". Внаслідок Рішення від 03.04.2020 р. №48607, реєстрації податкових накладних, які подавались після 03.04.2020 р. зупинялась податковим органом.

У відповідь на зазначені квитанції позивачем направлено документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій за податковими накладними, однак контролюючим органом не було надано належної оцінки наданим документам та Комісією ДПС прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2061582/42978086 від 23.10.2020 р., №2061576/42978086 від 23.10.2020 р., №2061575/ 42978086 від 23.10.2020 р., №2061580/42978086 від 23.10.2020 р., №2061581/42978086 від 23.10.2020 р., №2061583/42978086 від 23.10.2020 р., №2061577/42978086 від 23.10.2020 р., №1948360/42978086 від 21.09.2020 р., №2061578/42978086 від 23.10.2020 р., №2061579/ 42978086 від 23.10.2020 р. та зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкових накладних №370 від 15.05.2020 р., №468 від 25.05.2020 р., №479 від 01.07.2020 р., №480 від 11.07.2020 р., №482 від 02.07.2020 р., №489 від 10.07.2020 р., №490 від 14.07.2020 р., №562 від 10.08.2020 р., №599 від 18.08.2020 р., №633 від 21.08.2020 р. датою їх подання.

21.01.2021 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, вирішено її розгляд проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву.

10.02.2021 р. на адресу суду від представника відповідача-1 надійшов відзив на адміністративний позов. Відповідно до відзиву, відповідач адміністративний позов не визнає, вважає його необґрунтованим та таким що не підлягає задоволенню, посилаючись на те, що комісія ДПС, діючи у відповідності до приписів Податкового кодексу України, забезпечуючи виконання покладених на неї функцій та повною мірою використовуючи надані їй законодавством права правомірно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України прийняла рішення про зупинення реєстрації податкових накладних. Також, зазначив, що копії документів, які надані суду в обґрунтування адміністративного позову на посвідчення реальності здійснення господарських операцій з контрагентами до податкового органу разом із письмовими поясненнями для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі повністю подано не було.

Державна податкова служба України (далі - відповідач-2) правом на надання відзиву на адміністративний позов не скористалася, хоча належним чином повідомлена про відкриття провадження у даній справі, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення.

02.03.2021 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду призначено розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення сторін на 17.03.2021 р.

17.03.2021 р. судом оголошено перерву до 24.03.2021 р.

24.03.2021 р. судом оголошено перерву до 31.03.2021 р.

31.03.2021 р. представником позивача подано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, за його відсутності. Вказував, що позовні вимоги підтримує повністю.

Представником відповідача подано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, за його відсутності. Вказував, що заперечує проти позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Частиною 1 ст. 205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).

Враховуючи приписи ст. 194, 205 КАС України, суд вважає, що неприбуття відповідача-2, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

05.04.2021 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду здійснено заміну неналежної сторони.

05.04.2021 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Євростар Оіл" зареєстроване як юридична особа 26.04.2019 р (запис 10381020000012086). Основним видом економічної діяльності 47.30 - Роздрібна торгівля пальним (том 1 а.с. 20-21).

Згідно витягу №1924124500102 з реєстру платників податку на додану вартість, позивач з 01.06.2019 р. зареєстрований платником податку на додану вартість (том 1 а.с. 22).

11.06.2019 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - постачальник) та ТОВ "Торгова Компанія Ніагара" (далі - покупець) укладено договір поставки №11/06/2019, у відповідності з яким постачальник передає на умовах договору а покупець приймає у власність паливно - мастильні матеріали та сплачує їх ціну. Кількість, асортимент та ціна товару визначається шляхом надання заявок від покупця (т.1 а.с. 141-144).

18.02.2020 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - перевізник) та ТОВ "НК - ТРАНСАВТО" (далі - замовник) укладено договір перевезення вантажу №тр18/лют/2020, у відповідності з яким перевізник зобов'язується доставити ввірений йому замовником Вантаж до пункту призначення і видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу. Плата перевізнику за послуги, відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання в пункт призначення (том 1 а.с.86-90).

10.04.2020 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - перевізник) та ТОВ "Ніра " (далі - замовник) укладено договір перевезення вантажу №тр10/04/2020, у відповідності з яким перевізник зобов'язується доставити ввірений йому замовником Вантаж до пункту призначення і видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу. Плата перевізнику за послуги, відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання в пункт призначення (том 1 а.с.173-177).

14.05.2020 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - перевізник) та ТОВ "Неон Груп" (далі - замовник) укладено договір перевезення вантажу №тр14/05/2020, у відповідності з яким перевізник зобов'язується доставити ввірений йому замовником Вантаж до пункту призначення і видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу. Плата перевізнику за послуги, відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання в пункт призначення (том 1 а.с.45-47).

01.07.2020 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - перевізник) та ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком" (далі - замовник) укладено договір перевезення вантажу №тр01/07/2020 у відповідності з яким перевізник зобов'язується доставити ввірений йому замовником Вантаж до пункту призначення і видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу. Плата перевізнику за послуги, відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання в пункт призначення (том 1 а.с.64-66).

10.07.2020 р. між ТОВ "Євростар Оіл" (далі - перевізник) та ТОВ "ТРЕЙДНАФТТРАНС" (далі - замовник) укладено договір перевезення вантажу №тр10/07/2020, у відповідності з яким перевізник зобов'язується доставити ввірений йому замовником Вантаж до пункту призначення і видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу. Плата перевізнику за послуги, відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання в пункт призначення (том 1 а.с.109-111).

15.05.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №370 (том 1 а.с. 37).

25.05.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №468 (том 1 а.с. 39).

01.07.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №479 (том 1 а.с. 57).

02.07.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №482 (том 1 а.с. 81).

10.07.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №489 (том 1 а.с. 101).

11.07.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №480 (том 1 а.с. 59).

14.07.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №490 (том 1 а.с. 103).

10.08.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №562 (том 1 а.с. 126).

18.08.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №599 (том 1 а.с. 168).

21.08.2020 р. позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №633 (том 1 а.с. 185).

30.05.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №370 від 15.05.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 38).

10.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №468 від 25.05.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 40).

22.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №479 від 01.07.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 58).

22.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №480 від 11.07.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 60).

22.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №482 від 02.07.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 82).

22.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №489 від 10.07.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 102).

22.07.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №490 від 14.07.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 104).

28.08.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №562 від 10.08.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 127).

09.09.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №599 від 18.08.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 169).

10.09.2020 р. позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №633 від 21.08.2020 р., оскільки платник податку відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (том 1 а.с. 186).

22.10.2020 р. позивач надав повідомлення №182 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкових накладних №370, 468 від 15.05.2020 р. та від 25.05.2020 р. відповідно (т.1 а.с. 41-56).

22.10.2020 р. позивач надав повідомлення №180 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкових накладних №479, 480 від 01.07.2020 р. та від 11.07.2020 р. відповідно (т.1 а.с. 61-80).

22.10.2020 р. позивач надав повідомлення №179 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної №482 від 02.07.2020 р. (т.1 а.с. 83-100).

22.10.2020 р. позивач надав повідомлення №181 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкових накладних №489, 490 від 10.07.2020 р. та від 14.07.2020 р. відповідно (т.1 а.с. 105-125).

16.09.2020 р. позивач надав повідомлення №140 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної №562 від 10.08.2020 р. (т.1 а.с. 128-167).

21.10.2020 р. позивач надав повідомлення №177 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної №599 від 18.08.2020 р. (т.1 а.с. 170-184).

21.10.2020 р. позивач надав повідомлення №178 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної №633 від 21.08.2020 р. (т.1 а.с. 187-203).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061582/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 370 від 15.05.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 24).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061576/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 468 від 25.05.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 25).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061575/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 479 від 01.07.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 26).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061580/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 480 від 11.07.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 27).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061581/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 482 від 02.07.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 28).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061583/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 489 від 10.07.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 29).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061577/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 490 від 14.07.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 30).

21.09.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №1948360/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 562 від 10.08.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 31).

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061578/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 599 від 18.08.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 35)

23.10.2020 р. рішенням комісії ГУ ДПС у Чернівецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №2061579/42978086 відмовлено в реєстрації податкової накладної № 633 від 21.08.2020 р. в ЄРПН, з підстав ненадання платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них (т.1 а.с. 36).

21.09.2020 р. позивачем подана скарга щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №1948360/42978086 (том 1 а.с. 33).

28.09.2020 р. рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН щодо податкової накладної № 562 від 10.08.2020 р. скаргу позивача залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН без змін. Підстави не надання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси (том 1 а.с. 32).

Позивач вважаючи вказані рішення протиправними звернувся до суду з позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 2ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України, ПК України).

Відповідно до підпункту 16.1.2, 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до підпункту "а" пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається згідно з приписами норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246), податкова накладна є електронним документом, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 зазначеного вище Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

У відповідності до приписів, наведених у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

11.12.2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Позивач, одержавши квитанцію про зупинення реєстрації цієї податкової накладної, у межах строку, встановленого законодавством, направив до контролюючого органу пояснення та копії документів на підтвердження реальності здійснення операцій щодо постачання товару, зазначеного у податковій накладній, реєстрація якої зупинена.

Проте, комісія регіонального рівня - Комісія ГУ ДПС у Чернівецькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, розглянувши ці документи, прийняла оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

При цьому, як вбачається зі змісту вказаних рішень, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкових накладних є ненадання платником податку : первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи які не надано підкреслити).

Окрім того, як вбачається з повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, позивачем подано перелік документів, які підтверджують реальність операції. Однак як вбачається, з рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, було подано не повний перелік документів.

Позивач не погоджуючись з рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних подав скарги до ДПС України зазначивши інформацію про причини незгоди платника податку на додану вартість з рішенням комісії регіонального рівня : ТОВ "Євростар Оіл" дотрималось усіх приписів ст. 201 ПК України, щодо реєстрації податкових накладних. Окрім того, комісією не підкреслено, які саме документи не були надані для розблокування податкових накладних.

Однак відповідачем-2 року прийнято рішення про залишення скарг без задоволення.

Стосовно ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків суд зазначає, що відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, за умови що інші документи підтверджують проведення господарської операції.

На думку суду, позивачем надано всі необхідні та достатні документи для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.

Суд акцентує увагу, що в порядку виконання обов'язку, встановлено частиною другою статті 77 КАС України, відповідачами не спростовано фактичне виконання спірних операцій та не доведено зворотнього.

Оцінюючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2061582/42978086 від 23.10.2020 р., №2061576/42978086 від 23.10.2020 р., №2061575/ 42978086 від 23.10.2020 р., №2061580/42978086 від 23.10.2020 р., №2061581/42978086 від 23.10.2020 р., №2061583/42978086 від 23.10.2020 р., №2061577/42978086 від 23.10.2020 р., №1948360/42978086 від 21.09.2020 р., №2061578/42978086 від 23.10.2020 р., №2061579/ 42978086 від 23.10.2020 р. є протиправними та підлягають скасуванню.

З 01.01.2018 пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України викладено в новій редакції, згідно якої реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктів 19, 20 Порядку № 1246, в редакцій на час вирішення спору по суті, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобов'язання відповідача зареєструвати розрахунки коригування в ЄРПН.

Відтак, оскільки рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2061582/42978086 від 23.10.2020 р., №2061576/42978086 від 23.10.2020 р., №2061575/ 42978086 від 23.10.2020 р., №2061580/42978086 від 23.10.2020 р., №2061581/42978086 від 23.10.2020 р., №2061583/42978086 від 23.10.2020 р., №2061577/42978086 від 23.10.2020 р., №1948360/42978086 від 21.09.2020 р., №2061578/42978086 від 23.10.2020 р., №2061579/ 42978086 від 23.10.2020 р., як встановлено вище, підлягають скасуванню, то, відповідно, з урахуванням положень пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №370 від 15.05.2020 р., №468 від 25.05.2020 р., №479 від 01.07.2020 р., №480 від 11.07.2020 р., №482 від 02.07.2020 р., №489 від 10.07.2020 р., №490 від 14.07.2020 р., №562 від 10.08.2020 р., №599 від 18.08.2020 р., №633 від 21.08.2020 р.

Окрім того, суд звертає увагу, що 29.09.2020 р. рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду по справі №600/834/20-а, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 20.01.2021 р. за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Євростар Оїл" до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, ДПС України про визнання протиправними і скасування рішень, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №48607 від 03.04.2020 р. та визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №60921 від 04.06.2020 р.;

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Всупереч наведеним вимогам відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не довели правомірності винесення оскаржуваних рішень.

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що за подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 22700,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №256 від 18.01.2021 року (том 1 а.с. 19).

Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 22700,00 грн за рахунок бюджетних Головного управління ДПС, тому що оскаржувані рішення прийняті комісією регіонального рівня Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061582/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №370 від 15.05.2020 р. в ЄРПН.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061576/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №468 від 25.05.2020 р. в ЄРПН.

4. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061575/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №479 від 01.07.2020 р. в ЄРПН.

5. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061580/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №480 від 11.07.2020 р. в ЄРПН.

6. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061581/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №482 від 02.07.2020 р. в ЄРПН.

7. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061583/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №489 від 10.07.2020 р. в ЄРПН.

8. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061577/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №490 від 14.07.2020 р. в ЄРПН.

9. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №1948360/42978086 від 21.09.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №562 від 10.08.2020 р. в ЄРПН;

10 Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061578/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №599 від 18.08.2020 р. в ЄРПН.

11. Визнати протиправним та скасувати рішення прийняті Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області №2061579/42978086 від 23.10.2020 р. про відмову у реєстрації ПН №633 від 21.08.2020 р. в ЄРПН;

12. зобов'язати Державну податкову службу України (далі - відповідач-2, ДПС України) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні подані ТОВ "Євростар Оіл" податкові накладні №370 від 15.05.2020 р. , №468 від 25.05.2020 р., №479 від 01.07.2020 р., №480 від 11.07.2020 р., №482 від 02.07.2020 р., №489 від 10.07.2020 р., №490 від 14.07.2020 р., №562 від 10.08.2020 р., №599 від 18.08.2020 р., №633 від 21.08.2020 р. датою їх подання.

15. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернівецькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Євростар Оіл" судовий збір у розмірі 22700,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №256 від 18.01.2021 року.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Євростар Оіл" (вул. Комунальників, 12 А, м. Чернівці, 58023, Код ЄДРПОУ 42978086)

Відповідач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, 58013, Код ЄДРПОУ 44057187)

Державна податкова служба України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Код ЄДРПОУ 43005393)

Суддя І.В. Маренич