Справа № 420/4856/21
05 квітня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області (код ЄДРПОУ 34929741; адреса: вул. Старицького, 10-а, м. Одеса, 65036), за участю третіх осіб Юридичного департаменту Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26302537; пл.. Думська, 1, м. Одеса, 65026), Суворівської районної адміністрації Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26303235; пр. Добровольського, 106, м. Одеса, 65025) про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішення,-
30 березня 2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , у якому позивачка просить суд:
визнати протиправними дії державного реєстратора щодо прийняття рішення про реєстрацію права власності за територіальною громадою міста Одеси в особі Одеської міської ради від 21.03.2017 року №34377303 на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 ;
визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора від 21.03.2017 року №34377303 про реєстрацію права власності за територіальною громадою міста Одеси в особі Одеської міської ради на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа №420/4856/20 року о 11:31:46 розподілена на суддю Аракелян М.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Згідно ч.1 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 звертається із позовом до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області.
Згідно наданого разом із позовною заявою витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, спірні рішення прийняті державним реєстратором Юридичного департаменту Одеської міської ради, при цьому позовна заява не містить обґрунтування того, яким чином Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області порушує права позивачки своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю.
Також у позовній заяві у якості третьої особи позивачкою визначено Суворівську районну адміністрацію Одеської міської ради, однак не наведено обґрунтування необхідності залучення вказаної юридичної особи до участі у справі у якості третьої особи, або які права чи обов'язки вказаної особи може зачіпати рішення у даній справі.
Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою немайнового характеру становить 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено прожитковий мінімум з розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2021 року - 2270 грн.
З урахуванням викладеного, сума судового збору за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову немайнового характеру становить 908 (дев'ятсот вісім) грн.
Позивачем не надано доказів сплати судового збору у сумі 908 грн.
Згідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності до положень ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак, в порушення зазначеного позивачем надано до позову письмові докази, які не засвідчені належним чином, а саме відсутній підпис особи, яка засвідчила справжність копій.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява має бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність суб'єктного складу учасників справи із заявленими вимогами, надання доказів сплати судового збору у сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн., надання належним чином засвідчених копій письмових доказів, доданих до позовної заяви, у відповідності до кількості учасників справи.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області (код ЄДРПОУ 34929741; адреса: вул. Старицького, 10-а, м. Одеса, 65036), за участю третіх осіб Юридичного департаменту Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26302537; пл.. Думська, 1, м. Одеса, 65026), Суворівської районної адміністрації Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26303235; пр. Добровольського, 106, м. Одеса, 65025) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 7 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачеві.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.М. Аракелян