Рішення від 05.04.2021 по справі 320/6112/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2021 року м. Київ № 320/6112/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща»

до Головного управління ДФС у Київській області

про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Державне спеціалізоване підприємство «Північна Пуща» (далі - позивач, ДСП «Північна Пуща») з позовом до Головного управління ДФС у Київській області (далі - відповідач), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 13.08.2019 № 0037505305 в частині застосування штрафу у розмірі 10 відсотків в сумі 836 188,11 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що посадовими особами Головного управління ДФС у Київській області було встановлено порушення ДСП «Північна Пуща» граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим відповідно до статті 120-1 цього кодексу за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 8 361 881,01 грн. застосовано штраф у розмірі 10% в сумі 836 188,11 грн. Вказане стало підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305.

Позивач не погоджується з правомірністю податкового повідомлення-рішення відповідача від 13.08.2019 № 0037505305, оскільки на його думку підтвердженням прийняття або не прийняття реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Проте, відповідач в порушення вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пунктів 13, 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, своєчасно не направив на адресу електронного ресурсу «Електронний кабінет» ДСП «Північна Пуща» квитанцію про прийняття або не прийняття реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Крім того, позивач зазначає, що згідно податкового повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305 сума ПДВ складає 8 361 881,01 грн., з якої застосовано штраф у розмірі 10% в сумі 836 188,11 грн., тоді як за даними акта перевірки від 19.07.2019 № 001112/10-36-53-05/40247540 сума ПДВ становить 8 353 293,23 грн.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.12.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче судове засідання на 21.01.2020.

В порядку підготовки справи до судового розгляду витребувано від відповідача:

- належним чином засвідчену копію Акта перевірки від 19.07.2019 № 001112/10-36-53-05/40247540 з додатками;

- належним чином засвідчені всі матеріали та документи, які були використані відповідачем при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305.

Відповідач позов не визнав, надав суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що Головним управлінням ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку з питання дотримання позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, в ході якої встановлено, що ДСП «Північна Пуща» несвоєчасно проведена реєстрація податкових накладних, що підлягають наданню покупцю - платнику податку на додану вартість за травень, серпень, вересень, грудень 2018 року та січень 2019 року (затримка реєстрації податкових накладних на 1, 2, 4, 6, 26, 27, 52, 87, 89 календарних днів на суму 8 365 195,36 грн.), чим порушено вимоги п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. Виявлене порушення стало підставою для притягнення позивача до відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України та винесення податкового повідомлення - рішення від 13.08.2019 № 0037505305 про застосування до ДСП «Північна Пуща» штрафних санкцій в сумі 836 188 (вісімсот тридцять шість тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 11 коп. (у розмірі 10 % від суми податку на додану вартість, зазначеної у податкових накладних, зареєстрованих з порушенням встановленого законом строку).

Отже, заперчуючи проти вимог даного позову, представник відповідача зауважує на тому, що при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення Головне управління ДФС у Київській області діяло у межах повноважень, у порядку та в спосіб встановлений Конституцієюта законами України, а тому відсутні підстави для його скасування.

Позивач подав відповідь на відзив Головного управління ДФС у Київській області від 19.02.2020 № 01-15/1930, в якій зазначає, що підприємство за допомогою засобів електронного зв'язку (програмного забезпечення «M.E.DOK») 15.01.2019 о 08 год. 34 хв. направило податкову накладну № 378 від 31.12.2018 з метою її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте, відповідач в порушення вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пунктів 13, 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, не надіслав на адресу позивача протягом операційного дня (15.01.2019) квитанцію в електронній формі про прийняття або не прийняття чи зупинення реєстрації податкової накладної.

21.09.2020 на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про проведення підготовчого провадження у справі, призначеного на 21.09.2020, без участі позивача.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2020 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 20.10.2020.

У судове засідання, призначене на 20.10.2020 сторони не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, явку уповноважених представників до суду не забезпечили.

Водночас, судом встановлено, що 20.10.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи без його участі.

Відповідно до вимог частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду документів.

Приписами частини дев'ятоїстатті 205 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.10.2020 на підставі ч. 3 ст. 194, ч. 9 ст. 205 КАС України суд ухвалив подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали даної справи, на підставі п.п.20.1.4, п.20.1 ст. 20, п.75.1 ст. 75 у порядку п.п.76.3 ст. 76, ст. 102 Податкового кодексу України заступником начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Вишгородського управління ГУ ДФС у Київській області Березюком А.В. було проведено камеральну перевірку ДСП «Північна Пуща» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за травень, серпень, вересень, грудень 2018 року та січень 2019 року, про що складено акт від 19.07.2019 № 001112/10-36-53-05/40247540. При перевірці було використано податкову звітність з податку на додану вартість за травень, серпень, вересень, грудень 2018 року, січень 2019 року та дані бази ЄРПН.

В ході проведення перевірки посадовою особою відповідача було встановлено порушення позивачем вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації виписаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що надані покупцю - платнику податку на додану вартість, а саме:

- 30.09.2017 податкова накладна № 705 від 21.09.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 10.01.2018) прострочено на 87 календарних днів - сума ПДВ 354,17 грн;

- 30.09.2017 податкова накладна № 703 від 30.09.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 12.01.2018) прострочено на 89 календарних днів - сума ПДВ 21,78 грн;

- 30.09.2017 податкова накладна № 704 від 30.09.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 12.01.2018) прострочено на 89 календарних днів - сума ПДВ 80,71 грн;

- 30.09.2017 податкова накладна № 650 від 30.09.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 06.12.2017) прострочено на 52 календарних дні - сума ПДВ 184,08 грн;

- 31.05.2017 податкова накладна № 326 від 30.05.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 11.07.2017) прострочено на 26 календарних днів - сума ПДВ 354,17 грн;

- 31.05.2017 податкова накладна № 328 від 29.05.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 11.07.2017) прострочено на 26 календарних днів - сума ПДВ 32,28 грн;

- 31.08.2017 податкова накладна № 445 від 19.08.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 19.09.2017) прострочено на 4 календарних дні - сума ПДВ 3500 грн;

- 31.12.2017 податкова накладна № 708 від 31.12.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 16.01.2018) прострочено на 1 календарний день - сума ПДВ 64,55 грн;

- 31.05.2017 податкова накладна № 327 від 23.05.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 11.07.2017) прострочено на 26 календарних днів - сума ПДВ 147,88 грн;

- 31.05.2017 податкова накладна № 329 від 31.05.2017 (дата реєстрації в ЄРПН 12.07.2017) прострочено на 27 календарних днів - сума ПДВ 573,94 грн;

- 30.09.2018 податкова накладна № 262 від 28.09.2018 (дата реєстрації в ЄРПН 16.10.2018) прострочено на 1 календарний день - сума ПДВ 3345,06 грн;

- 31.08.2018 податкова накладна № 216 від 31.08.2018 (дата реєстрації в ЄРПН 19.09.2018) прострочено на 2 календарних дні - сума ПДВ 125,09 грн;

- 31.12.2018 податкова накладна № 381 від 31.12.2018 (дата реєстрації в ЄРПН 21.01.2019) прострочено на 6 календарних днів - сума ПДВ 140,38 грн;

- 31.12.2018 податкова накладна № 380 від 31.12.2018 (дата реєстрації в ЄРПН 21.01.2019) прострочено на 6 календарних днів - сума ПДВ 1412,70 грн;

- 31.01.2019 податкова накладна № 3 від 31.01.2019 (дата реєстрації в ЄРПН 13.03.2019) прострочено на 26 календарних днів - сума ПДВ 1423,85 грн;

- 31.01.2019 податкова накладна № 4 від 31.01.2019 (дата реєстрації в ЄРПН 13.03.2019) прострочено на 26 календарних днів - сума ПДВ 141,49 грн;

- 31.12.2018 податкова накладна № 378 від 31.12.2019 (дата реєстрації в ЄРПН 17.01.2019) прострочено на 2 календарних дні - сума ПДВ 8 353 293,23 грн.

На підставі акта перевірки від 19.07.2019 № 001112/10-36-53-05/40247540 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305, яким згідно з пунктом 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, відповідно до статті 120-1 Податкового кодексу України за затримку на 15 і менше календарних днів реєстрації податкових накладних на суму ПДВ 8 353 293,23 грн. до позивача застосовано штраф у розмірі 10% в сумі 836 188 (вісімсот тридцять шість тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 11 коп.

Позивач заперечуючи правомірність прийнятого відповідачем податкового повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305 в частині застосування штрафу в розмірі 10 %, звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинамсуд виходив з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

За приписами пунктів 76.1, 76.2 статті 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу (пункт 76.3 статті 76 ПК України).

Таким чином, камеральна перевірка своєчасності реєстрації платником податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних проводиться виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, без участі та повідомлення платника. Така перевірка проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК України, тобто не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку реєстрації податкової накладної, а якщо така податкова накладна була зареєстрована пізніше, - за днем її фактичної реєстрації.

Разом з тим, підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідно до п.201.2 ст.201 ПК України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

За приписами п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. Уразі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пунктів 13, 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

З наведеного вбачається, що виписана продавцем податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а підтвердженням такої реєстрації є відповідна квитанція. У разі порушення строків реєстрації податкової накладної до платника податку застосовуються штрафні санкції.

Таким чином, нормами чинного законодавства чітко визначено порядок оформлення, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, ведення Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, а саме ДФС України, на яку покладено обов'язок прийняття, реєстрації та обробки податкових накладних, поданих в електронному вигляді платником податків. Підставою для відмови у прийнятті податкових накладних в електронному вигляді може бути лише порушення їх формування у відповідності до податкового законодавства України.

Як вбачається з матеріалів справи, ДСП «Північна Пуща» протягом операційного дня (15.01.2019) о 08 год. 34 хв. направило на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31.12.2018 № 378 (сума ПДВ - 8 353 293,23 грн.). Проте, до кінця операційного дня 15.01.2019 позивачу не було надіслано квитанцію про прийняття або неприйняття вказаної податкової накладної. Зазначену квитанцію в порушення вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пунктів 13, 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 відповідачем було надіслано на адресу електронного ресурсу «Електронний кабінет» ДСП «Північна Пуща» лише 17.01.2019 о 08 год. 23 хв.

В силу абзацу 10 пункту 201.10 статті 201 ПК України якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У зв'язку з неотриманням позивачем 15.01.2019 протягом операційного дня квитанції про прийняття або неприйняття податкової накладної від 31.12.2018 № 378, така податкова накладна на підставі абз. 10 п. 201.10 ст. 201 ПК України вважається своєчасно зареєстрованою, а тому відсутні підстави для застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 10 % в сумі 836 188,11 грн. згідно з податковим повідомленням-рішенням від 13.08.2019 № 0037505305.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 23 січня 2018 року у справі № 806/832/17 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР 71789608), висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності прийнятого ним податкового повідомлення-рішення від 13.08.2019 № 0037505305 в частині застосування до ДСП «Північна Пуща» штрафу в сумі 836 188 (вісімсот тридцять шість тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 11 коп.

За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення до суду позивачем за заявлені позовні вимоги сплачено судовий збір у розмірі 12 542,82 грн. відповідно до платіжних доручень № 328 від 30.10.2019 та № 375 від 25.11.2019, оригінали яких містяться в матеріалах даної справи.

Таким чином, враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 12 542,82 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

Беручи до уваги, що позовні вимоги задоволено у повному обсязі, тягар оплати судових витрат у вигляді судового збору у розмірі 12 542,82 грн. слід покласти на Головне управління ДФС у Київській області.

Керуючись статтями9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 13.08.2019 № 0037505305 в частині застосування штрафу в сумі 836 188 (вісімсот тридцять шість тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 11 коп.

3. Стягнути на користь Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща» (07270, Київська область, м. Чорнобиль, вул. Леніна, 148, код ЄДРПОУ 40247540) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5а, код ЄДРПОУ 39393260) судовий збір у розмірі 12 542 (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дві гривні) 82 копійки.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панова Г. В.