Рішення від 04.04.2021 по справі 300/1400/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2021 р. справа № 300/1400/21

20год.00хв.

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суду у складі колегії суддів:

головуючий суддя Могила А.Б.

судді: Микитюк Р.В., Шумей М.В.,

за участю секретаря судового засідання Фолизюк Р.В.,

представника позивача Мазура А.П.,

представника відповідача Селяніна В.О.

розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Сторожук Андрій Леонідович , до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання протиправним та скасування рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260012, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Сторожук Андрій Леонідович, звернувся в суд із позовом до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання протиправним та скасування рішення про повторний перерахунок голосів на виборчій дільниці №260012, зобов'язання прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії №260012 та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260012 в межах одномандатного виборчого округу №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року при встановленні підсумків голосування в межах одномандатного виборчого округу №87.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем було прийнято оскаржуване рішення про повторний підрахунок на виборчій дільниці № 260012. Підставою для прийняття такого рішення стало неправильне пакування опрацьованої виборчої документації, що підтверджується протоколом безперервного засідання відповідача. При цьому, на момент прийняття такого рішення, по-перше, були відсутні заяви або скарги, підтверджені актами, про порушення під час голосування та/або підрахунку; по-друге, були відсутні акти або письмові заяви чи скарги від осіб, які брали участь у транспортуванні виборчої документації згідно ч. 1 ст. 93 Закону про порушення під час транспортування; по-третє, не було встановлено факт наявності неточностей у протоколі, які неможливо усунути без перерахунку; по-четверте, були відсутні ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами. Факт відсутності актів, заяв, скарг підтверджується журналом реєстрації документів, заяв і скарг у дільничній виборчій комісії №260012, журналом реєстрації документів, заяв і скарг у окружній виборчій комісії округу №87, які реєструються у відповідності до п. 13.4 Постанови ЦВК №173 від 10.08.2020, внаслідок чого позивач просив суд скасувати рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260012 та зобов'язати відповідача прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії №260012 та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260012 в межах одномандатного виборчого округу №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року при встановленні підсумків голосування в межах одномандатного виборчого округу №87.

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.04.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами загального позовного провадження, з урахуванням положень статей 268 - 273 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення підготовчого засідання.

Окрім цього, судом витребувано в Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року, належним чином засвідчені копії доказів по справі.

Відповідачем, згідно ухвали суду про відкриття провадження, на електронну адресу суду направлено витяг з протоколу засідання окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року одномандатного виборчого округу №87 з відображеним ходом розгляду та прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №260012, а також постанову відповідача від 29.03.2021 №31-П.

Ухвалою суду від 03.04.2021 у задоволенні клопотання представника позивача про забезпечення позову шляхом зупинення виконання рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці № 260012 - неврахування результатів перерахунку в підсумковому протоколі ОВК, відмовлено.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на електронну адресу суду 04.04.2021. Відповідач вважає позовні вимоги безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення з огляду на те, що 29.03.2021 під час безперервного засідання окружної виборчої комісії №87 було виявлено, що виборча документація виборчої дільниці №260012 не відповідала вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України". Виявлені порушення можуть свідчити про підміну або виправлення виборчої документації вказаної дільниці, що унеможливлює визначення без перерахунку голосів відомостей про кількість примірників виборчої документації та кількості голосів, внесених до протоколу про підсумки голосування на виборчій дільниці №260012, тож рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №260012 є правомірним.

Судом за клопотанням представника позивача досліджено цифровий носій із відеозаписом частини безперервного засідання Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №87 щодо розгляду питання прийняття виборчої документації виборчої дільниці №260012. За наслідком чого судом цифровий носій долучено до матеріалів справи, як такий, що містить електронний доказ (інформацію (відеозапис), що містить дані про обставини, що мають значення для справи).

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просив суд позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав викладених у відзиві на позов. На запитання суду про результати повторного підрахунку голосів виборців на виборчої дільниці №260012 зазначив, що за повідомленням ОВК кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в народні депутати України, внаслідок повторного підрахунку, не змінилася. Просив в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

Постановою Центральної виборчої комісії від 27.11.2020 №522 призначено проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська область) на неділю, 28 березня 2021 року.

Згідно постанови Центральної виборчої комісії №46 від 09.02.2021 ОСОБА_1 зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року та видано відповідне посвідчення.

Проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 проведено 28 березня 2021 року.

З витягу з протоколу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 (надалі Окружна виборча комісія №87) вбачається, що 29.03.2021 о 15:05 під час безперервного засідання Окружної виборчої комісії №87 під час огляду виборчих документів виборчої дільниці №260012 Комісією виявлено їх невідповідність вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України". Зокрема виявлено, що протоколи про підрахунок голосів не запаковано до пакетів зі спеціальною системою захисту у порядку, передбаченому ч.6 ст. 87 Закону України "Про вибори народних депутатів України" - відсутнє маркування, вид виборів.

У свою чергу в постанові Окружної виборчої комісії №87 від 29.03.2021 № 31-П зазначено, що пакети, в яких знаходиться виборча документація виборчої дільниці №260012 не містить напису, який вказує на вид запакованих документів, а також не зазначено виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номеру одномандатного округу, номеру виборчої дільниці, дату і час пакування, підписів усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії. На думку Комісії, вказане порушення може свідчити про підміну або виправлення виборчої документації вказаної дільниці, що унеможливлює визначення без перерахунку голосів відомостей про кількість примірників виборчої документації та кількості голосів, внесених до протоколу про підсумки голосування на виборчій дільниці №260012. Як наслідок, виборча комісія прийняла рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на цій дільниці. За зазначене рішення проголосувало 16 членів Комісії.

Позивач, вважаючи рішення відповідача протиправним, та таким що підлягає скасуванню, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України від 17.11.2011 №4061 "Про вибори народних депутатів України".

Відповідно до ст.25 Закону України "Про вибори народних депутатів України", виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів.

За приписами п. 8 ч.5 ст.11 Закону України "Про вибори народних депутатів України" підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування є одним із етапів виборчого процесу.

Зазначений Закон втратив чинність 1 січня 2020 року у зв'язку з прийняттям Виборчого кодексу України, крім положень щодо організації та проведення проміжних виборів і заміщення народних депутатів України, обраних у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про вибори народних депутатів України" систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів, становлять: Центральна виборча комісія; окружні виборчі комісії; дільничні виборчі комісії.

Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів.

У відповідності до ч.1 статті 94 Закону, з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

При прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі (ч.5 ст. 94 Закону).

У відповідності до ч. 6 ст.94 Закону рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Згідно з ч.7 ст.94 Закону протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.

У разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі (ч. 11 ст. 94 Закону).

До вимог Закону, недотримання яких, за рішенням окружної виборчої комісії може бути підставою для проведення повторного підрахунку голосів виборців на дільниці Закон відносить:

порушення вимог Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці;

порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів.

До вимог Закону, недотримання яких обов'язково тягне за собою проведення повторного підрахунку голосів виборців на дільниці Закон відносить:

наявність неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії, які неможливо усунути без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування;

наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії.

В межах виборчих процедур прийняття та розгляду документів дільничних виборчих комісій окружною виборчою комісією виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей, а також виявлення ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії не потребує наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями.

Оскаржуване рішення відповідача про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №260012 прийняте на підставі виявлення обставин, які відповідачем визначені, як ознака розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії, що передбачена ч. 11 ст. 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Визначена відповідачем підстава перерахунку є обов'язковою для прийняття рішення, виявляється безпосередньо окружною виборчою комісією, а її встановлення не потребує заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, є достатньою та самостійною підставою для прийняття такого рішення, незалежно від того чи спричинила вона будь-які негативні наслідки для здійснення виборчих процедур, передбачених Законом.

Як наслідок, обґрунтування позивача про безпідставність оскаржуваного рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №260012 через відсутність заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, а також через відсутність реальних чи ймовірних шкідливих наслідків, спричинених виборчому процесу не доводять протиправність чи безпідставність цього рішення.

Визначальним для вирішення даного спору є встановлення правильності кваліфікації виявлених відповідачем обставин, як наявності ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії №260012, що згідно ч.11 ст. 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" є обов'язковою підставою для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Частина 9 ст. 91 Закону встановлює, що перший і другий примірники протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі запаковуються до пакетів зі спеціальною системою захисту у порядку, встановленому частиною шостою статті 87 цього Закону. На пакетах робляться написи "Протокол одномандатного округу".

У відповідності до ч. 6 ст. 87 Закону дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи у паперові пакети. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті зазначається напис, який вказує на вид запакованих документів, а також зазначаються позначення виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номер одномандатного округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії.

Вказані в постанові Окружної виборчої комісії №87 від 29.03.2021 № 31-П, а також в протоколі Окружної виборчої комісії №87 порушення, зокрема відсутність на пакетах з виборчою документацією напису, який вказує на вид запакованих документів, відсутність зазначення виборчого округу, номеру одномандатного округу, номеру виборчої дільниці, дату і час пакування, підписів усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії, не знайшли свого підтвердження під час дослідження судом доказів у їх сукупності, в тому числі електронного.

В свою чергу відсутність на пакеті з протоколом дільничної виборчої комісії напису про вид виборів, на переконання суду не свідчить про невідповідність виборчої документації вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України".

За таких обставин суд вважає, неправильною кваліфікацію виявлених відповідачем обставин, як таких, що вказують на наявність ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії №260012, що згідно ч. 11 ст. 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" є обов'язковою підставою для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці.

Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини та дослідженні докази, суд дійшов до висновку, що рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №260012 прийнято необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття.

Що стосується позовної вимоги про зобов'язання прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії №260012 та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчий дільниці №260012, суд зазначає наступне.

Здійснюючи судочинство Європейський суд неодноразово аналізував наявність, межі, спосіб та законність застосування дискреційних повноважень національними органами, їх посадовими особами. Зокрема, в рішенні Європейського суду з прав людини від 17.12.2004 у справі "Педерсен і Бодсгор проти Данії" зазначено, що здійснюючи наглядову юрисдикцію, суд, не ставлячи своїм завданням підміняти компетентні національні органи, перевіряє, чи відповідають рішення національних держаних органів, які їх винесли з використанням свого дискреційного права, положенням Конвенції та Протоколів до неї. Суд є правозастосовчим органом та не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 02.06.2006 у справі "Волохи проти України" (заява № 23543/02) при наданні оцінки повноваженням державних органів суд виходив з декількох ознак, зокрема щодо наявності дискреції. Так, суд вказав, що норма права є "передбачуваною", якщо вона сформульована з достатньою чіткістю, що дає змогу кожній особі - у разі потреби за допомогою відповідної консультації - регулювати свою поведінку. "…надання правової дискреції органам виконавчої влади у вигляді необмежених повноважень було б несумісним з принципом верховенства права. Отже, закон має з достатньою чіткістю визначати межі такої дискреції, наданої компетентним органам, і порядок її здійснення, з урахуванням законної мети даного заходу, щоб забезпечити особі належний захист від свавільного втручання".

З наведеного видно, що під дискреційним повноваженням слід розуміти компетенцію суб'єкта владних повноважень на прийняття самостійного рішення в межах, визначених законодавством, та з урахуванням принципу верховенства права.

Зміст компетенції органу виконавчої влади складають його повноваження - певні права та обов'язки органу діяти, вирішуючи коло справ, визначених цією компетенцією. В одних випадках це зміст прав та обов'язків (право діяти чи утримуватися від певних дій). В інших випадках органу виконавчої влади надається свобода діяти на свій розсуд, тобто оцінюючи ситуацію, вибирати один із кількох варіантів дій (або утримуватися від дій) чи один з варіантів можливих рішень.

Повноваження щодо прийняття виборчих документів від дільничних виборчих комісій та врахування відомостей, які містяться у виборчій документації належать до виключної компетенції окружних виборчих комісій а тому, на переконання колегії суддів, зобов'язання судом відповідача прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії №260012 та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчий дільниці №260012 в межах одномандатного виборчого округу №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року при встановленні підсумків голосування в межах одномандатного виборчого округу №87 буде втручанням в дискреційні повноваження відповідача, а тому позовні вимоги цій частині задоволенню не підлягають.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до часткового задоволення.

При зверненні до суду з цим позовом позивач не сплатив судовий збір.

Сума судового збору, яка підлягала сплаті за подання даної позовної заяви становить 908 грн.

З огляду на часткове задоволення позову, відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір належить стягнути до Державного бюджету України пропорційно до задоволених вимог у розмірі по 454 грн. з позивача та з відповідача.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 271, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №87 про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260012.

В задоволенні решти позову відмовити.

Стягнути з кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.

Стягнути з Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №87 (код ЄДРПОУ 43998137, вул. Шептицького А., 36, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів, з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Строк подання апеляційної скарги, відповідно до частини 5 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України, не може бути поновлено.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.

Головуючий суддя /підпис/ Могила А.Б.

Суддя /підпис/ Микитюк Р.В.

Суддя /підпис/ Шумей М.В.