Рішення від 29.03.2021 по справі 922/4282/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" березня 2021 р.м. ХарківСправа № 922/4282/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Лавровой Л.С.

при секретарі судового засідання Пунтус Д.А.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради 3-я особа на стороні позивача - Харківська міська рада

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фитеко"

про визнання договору укладеним

за участю представників:

позивача - Замніус М.В.

відповідача - Солонинка С.П.

третя особа - Замніус М.В.

ВСТАНОВИВ:

Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФИТЕКО", в якому просить укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФИТЕКО" у редакції викладеній у позовній заяві. Стягнути витрати понесені на сплату судового збору у розмірі 2102,00 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФИТКО" (61174, м.Харків, проспект Перемоги, б. 76, кв. 86 ЄДРПОУ 31799435) на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м.Харків, м-н Консттитуції, 7 код ЄДРПОК 25610834, платіжні реквізити для перерахування коштів: реєстр. рахунків UA 138201720344270002000033868, Банк одержувача - Державна казначейська служба України, м.Київ, МФО банку 820172).

Ухвалою суду від 04.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі, встановлено сторонам строк на подання заяв по суті справи.

08.02.2021 до суду надійшла заява позивача про уточнення тексту прохальної частини позовних вимог (вх. 3103) у зв'язку з допущеними технічними описками в позовній заяві.

19.02.2021 відповідачем було надано відзив на позовну заяву (вх. 4171 від 19.02.2021), в якому ТОВ "Фитеко" викладено заперечення проти заявлених позовних вимог.

10.03.2021 позивачем подано відповідь на відзив (вх. 5560), в якому Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради підтримує заявлені позовні вимоги.

22.03.2021 Харківською міською радою було подано письмові пояснення (вх. 6444) на підтримку позовних вимог Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради.

Засідання відкладалося з 21.01.2021 по 08.02.2021, з 08.02.2021 по 22.02.2021, з 22.02.2021 по 03.03.2021. Ухвалою від 03.03.2021 було закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 22.03.2021 р. о 12:00. Засідання відкладалося з 22.03.2021 по 29.03.2021.

Представник позивача та третьої особи у судовому засіданні 29.03.2021 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд позов задовольнити. Представник відповідача проти позову заперечував з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.

Розглянувши надані учасниками судового процесу докази і заяви по суті справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Звертаючись з позовом до суду Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, стверджував, що відповідач ТОВ «ФИТЕКО», у відповідності до норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є замовником закінченого будівництвом об'єкта «Реконструкція нежитлових офісних приміщень 4-го поверху № 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, IX в літ. В-4 за адресою: майдан Повстання, 7/8 у м. Харкові» введеного в експлуатацію декларацією про готовність до експлуатації об'єкта від 18.06.2019 № ХК 141191832108, відомості про що розміщені на офіційному веб-сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України в розділі «реєстр дозвільних документів» на час подання позову до суду. Загальна площа об'єкта прийнятого в експлуатацію єдиним дозвільним документом складає 1015,50 кв.м. Початок проведення будівельних робіт (24.05.2019) з реконструкції даного та прийняття даного об'єкта будівництва в експлуатацію (18.06.2019) здійснювалося відповідачем, як замовником, відповідно до норм та у порядку передбаченому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», в редакції чинній на період дії правовідносин з регулювання належного прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівельних робот з реконструкції.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132 від 20 вересня 2019 внесені зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 132) шляхом виключення ст.40 цього Закону та встановлення з 1 січня 2020 року аналогічного обов'язку замовників взяти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. На дату здійснення відповідачем дій з введення даного об'єкта в експлуатацію діяли норми статті 40 «Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту» Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” № 3038, якими передбачалося, зокрема:

- порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону (частина 1). На виконання чого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 26.12.2018 № 983 «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова» затверджений Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкові;

- замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті (частина 2);

- пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (частина 3);

- договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію (частина 9).

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 989 затверджений Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова (далі - Порядок № 989). Пунктом 1.4 Порядку № 989 встановлено, що залучення замовників здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради. Приписи даного Порядку № 989 узгоджуються з нормами статті 18, пункту «а» підпункту 7 статті 27 та пункту «а» підпункту 5 статті 28, статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо побудови відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, та залучення таких підприємств саме на договірній основі та засадах. Відповідно до частини 1 статті 73 даного Закону акти виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Відповідно пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132 та Порядку № 989 пайова участь замовника полягала у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у розмірах: 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд та 2 відсотки вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування - для житлових будинків.

Як у відповідності до норм ст. 40 Закону № 3038 та Порядку № 319, так і у відповідності пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132 та Порядку № 989 обов'язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту покладено саме на замовника такого будівництва.

Позивач зазначав, що відповідач не звернувся з відповідною заявою та не уклав договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова у формі, строки та на умовах, встановлених ст. 40 Закону № 3038 на підставі ст. 5 Цивільного кодексу України обов'язок з укладення договору про пайову участь та визначення розміру пайової участі для відповідача повинен встановлюватися відповідно до норм діючого законодавства, а саме, 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд пп. 1 п. 2 розділу II закону № 132.

Листи позивача від 28.08.2019 № 1063/0/124-19 та від 12.06.2020 № 642/124/20 разом із проектом договору про пайову участь із розрахунком розміру пайового внеску, які були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, залишені відповідачем без реагування.

Розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури здійснено позивачем на підставі показників опосередкованої вартості будівництва 1 кв.м. для будівель, виходячи з ухилення замовника від пайової участі та не надання ним позивачу відповідних документів до введення об'єкта в експлуатацію.

За змістом статті 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву. Відповідно до статті 2 даного Закону під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови. Крім того, пунктом 1 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 4 червня 2014 року № 163 про затвердження ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» (далі - ДБН А.2.2-3:2014) визначено, що ці норми встановлюють склад та зміст проектної документації на нове будівництво, реконструкцію тощо. Відповідно до п. 3.2. ДБН А.2.2-3:2014 до будівництва входить нове будівництво, реконструкція тощо. Відповідно до положень п. 3.12. цих ДБН А.2.2-3:2014 реконструкцією є перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, в наслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкту в цілому або його частин (за умови їх автономності).

При цьому, частиною 4 статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що реконструкція об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Отже, як наголошував позивач, реконструкція, здійснена відповідачем, охоплюється законодавчим визначення забудови, а виходячи із наведених положень законодавства, відповідачі є замовником.

Заперечуючи проти заявлених позовних вимог, відповідач вказував, що з 01.01.2020 набули чинності норми Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні", від 20.09.2019р. № 132-ІХ (далі - Закон № 132), якими статтю 40 виключено із Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Тому відповідач зазначав, що на час звернення Позивача до суду з цим позовом, втратила чинність правова норма (ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»), яка визначає обов'язок замовника будівництва укласти договір про пайову участь в розвитку населеного пункту і відсутні законодавчо визначені підстави для зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір про пайову участь в розвитку інфраструктури м.Харкова. ТОВ «Фитеко» станом на час набрання чинності змін до закону та протягом 2020 року не розпочинало будівництво, не отримувало дозвільних документів на початок будівництва та не набувало обов'язків замовника будівництва відповідно до підпункту 3 пункту 2 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону № 132.

Також, відповідач наголошував, що розрахунок позивача щодо розміру пайової участі є неправомірним, оскільки відповідно до ч.5 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» відповідна величина пайової участі визначається: або з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, або на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності. Таким чином, як стверджує відповідач, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» не передбачає визначення величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на базі (основі) згаданих у пункті 5.4.1 Порядку № 989 показників, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування основних показників опосередкованої вартості адміністративних будинків, які споруджуються на території України, на останню дату до введення об'єкта в експлуатацію. А порядок № 989, будучи локальним нормативно-правовим актом, не може змінювати (доповнювати) положення законодавчого акту, яким є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності».

З декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ХК141191832108 від 18.06.2019р., розділу «Техніко-економічні показники» в електронній формі, наданої Позивачем, або п.20 паперової форми вбачається, що кошторисна вартість будівництва становить 320 000,00 грн. Вказана вартість, зазначена у декларації, Позивачу була відома, враховуючи відкритість Реєстру дозвільних документів до 06.07.2020, саме з якого позивач і надав роздруківку декларації № ХК141191832108 як додаток до позову. Натомість позивачем проведено розрахунок виходячи із вартості будівництва об'єкта, отриманий шляхом множення площі об'єкта на опосередковану вартість 1 кв.м. будівництва. При цьому позивач не наводить жодного офіційного джерела, з якої взята опосередкована вартість 1 кв.м - 21 687,00 гривень. Таким чином, за твердженням позивача, як Декларація про готовність до експлуатації об'єкта № ХК141191832108 від 18.06.2019р., так і Зведений кошторисний розрахунок вартості об'єкта будівництва № 02-01-01 спростовують наведений позивачем розрахунок.

Відповідачем було проведено реконструкцію нежитлових офісних приміщень 4-го поверху № 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, IX в літ.В-4 за адресою майдан Повстання, 7/8 у м.Харкові площею 1015,5 кв.м. Згідно документів, що додаються до відзиву, загальна кошторисна вартість реконструкції об'єкта становить 320 000,00 гривень. З огляду на зазначене, за умови існування обов'язку забудовника укласти договір про пайову участь в розвитку населеного пункту та сплатити пайовий внесок, то розмір пайового внеску відповідача мав би скласти 12800,00 грн.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог і викладених сторонами доводів та заперечень, суд виходить з наступного.

Згідно з положеннями ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 187 Господарського кодексу України визначено, що спори, які виникають при укладенні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону або в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Статтею 181 Господарського кодексу України встановлений загальний порядок укладення господарських договорів та передбачено, що сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Винятком з цього правила є порядок укладення договорів за державним замовленням або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом.

Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Так, відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (в редакції чинній на період дії правовідносин з регулювання належного прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівельних робот з реконструкції) замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Із зазначеного змісту ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" випливає, що у наведених у цьому законі випадках перерахування замовником об'єкта будівництва до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту є обов'язком, а не правом забудовника.

Тому укладення в таких випадках договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який опосередковує відповідний платіж, є обов'язковим на підставі закону.

Строк, визначений Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" для укладення договору про пайову участь, - протягом 15 днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладання, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлено саме для добровільного виконання стороною такого обов'язку, і закінчення цього строку не припиняє цього обов'язку замовника та не звільняє замовника від обов'язку укласти договір. Адже невиконання особою положень законодавства не повинно призводити до настання бажаного для неї внаслідок такого невиконання результату у вигляді звільнення від платежу та надавати майнові переваги порівняно із законослухняною особою.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.10.2019 у справі № 911/594/18.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 989 затверджений Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова. Пунктом 1.4 Порядку № 989 встановлено, що залучення замовників здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради. Приписи даного Порядку № 989 узгоджуються з нормами статті 18, пункту «а» підпункту 7 статті 27 та пункту «а» підпункту 5 статті 28, статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо побудови відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, та залучення таких підприємств саме на договірній основі та засадах. Відповідно до частини 1 статті 73 даного Закону акти виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Відповідно пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132 та Порядку № 989 пайова участь замовника полягала у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у розмірах: 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд та 2 відсотки вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування - для житлових будинків.

Як було встановлено судом, відповідач не звернувся з відповідною заявою та не уклав договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова у формі, строки та на умовах, встановлених Законом, а тому вимоги Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова є обґрунтованими.

В той же час, розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури здійснено позивачем на підставі показників опосередкованої вартості будівництва 1 кв.м. для будівель, виходячи з ухилення замовника від пайової участі та не надання ним позивачу відповідних документів до введення об'єкта в експлуатацію. Однак, з декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ХК141191832108 від 18.06.2019 р., розділу «Техніко-економічні показники» вбачається, що кошторисна вартість будівництва становить 320 000,00 грн. Вказана вартість, зазначена у декларації, Таким чином, як Декларація про готовність до експлуатації об'єкта № ХК141191832108 від 18.06.2019 р., так і Зведений кошторисний розрахунок вартості об'єкта будівництва № 02-01-01 спростовують наведений позивачем розрахунок, а тому величина пайової участі замовника у розвитку інфраструктури має визначатися виходячи із загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, яка складає 320 000,00 грн. З огляду на зазначене, розмір пайового внеску відповідача має би скласти 12800,00 грн (320000,00 х 4%).

На підставі встановлених обставин, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог про визнання укладеним договору про пайову участь в розвитку інфраструктури м. Харкова із урахуванням встановленого розміру пайового внеску відповідача в розмірі 12800,00 грн.

Враховуючи приписи ст. 129 Господарського процесуального кодексу України та те, що спір виник з вини відповідача, судові витрати по сплаті судового збору по даній справі покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 2, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 73, 74, 80, 86, 129, 238 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати укладеним договір про пайову участь інфраструктури м. Харкова між Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради ( 61003, м. Харків, м-н Конституції,7 , код ЄДРПОУ 25610834) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФИТЕКО" ( 61174, м. Харків, проспект Перемоги б. 79, кв. 86, ЄДРПОУ 317994435) в наступні редакції позивача :

ДОГОВІР №

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

м. Харків " " 202 р.

Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, іменований надалі "Департамент" , в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради Фатєєва Михайла Івановича, що діє на підставі Положення про Харківської міської ради "Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради з однієї сторони, та з іншої сторони Товариство з обмеженою відповідальністю "ФИТЕКО" ( код ЄДРПОУ 317994435) в особі директора іменована надалі "Замовник", на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 989, уклали цей Договір про таке :

1. Предмет договору

1.1. Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі "Замовника" у створені і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури і м. Харкова при реконструкції нежитлових офісних приміщень 4-го поверху № 120,121,122,123, 124, 125, 127, 128, !Х в літ. В-4 за адресою : майдан Повстання , 7/8 у м. Харкові.

2. Обов*язки сторін

2.1 "Замовник "

2.1.1. Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова ( код платежу - 24170000, рахунок ( ІВАN) - UА 428999980000031518921020002, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - Казначейство України (ЕАП), одержувач - УК у м. Харкові ) коштів у розмірі 12800,00 грн. ( дванадцять тисяч вісім сот гривень) , згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова.

2.1.2 Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем частинами протягом 10 календарних днів з дня укладання даного договору.

2.2 "Департамент" :

2.2.1 На запит "Замовника" надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договором про пайову участь на підстав даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської області.

3. Відповідальність сторін

3.1 У разі невиконання або неналежного виконання "Замовником" обов*язків , передбачених п.2.1. цього договору, "Замовник" сплачує до бюджету м.Харкова пеню в розмірі 0,2 відсотків за кожен день прострочення платежу, що нараховується на суму простроченої заборгованості.

3.2 Розмір несплачених коштів пайової участі "Замовника" також коригується відповідно до умов Договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова на величину інших штрафних санкцій, пені тощо.

4. Час та дія договору

4.1 Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього Договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов*язків за Договором.

5. Зміна та розірвання договору

5.1 Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або Договором.

5.2 Сторона Договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати Договір, повинна надіслати пропозиції про це стороні за Договором.

5.3 Сторона Договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання Договору , у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

5.4 У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) Договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5.5. Якщо судовим рішенням Договір змінено або розірвано, Договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

6. Особливі умови

6.1 З питань не передбачених цим Договором, сторони керуються чинним законодавством України.

6.2 Умови Договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до Договору.

6.3 У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього Договору, права та обов*язки за цим Договором переходять до правонаступників.

6.4 У разі зміни замовника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1.Договору, права та обов*язки щодо виконання умов Договору переходять до нового замовника.

6.5 Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні або припиненні Договору, вирішуються в судовому порядку.

6.6. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов*язків за Договором.

6.7. Цей Договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.

7. Адреса та реквізити сторін

Від "Департаменту" Від "Замовника"

Заступник міського голови - Директор ТОВ"ФИТЕКО"

директор Департаменту економіки

та комунального майна 61174, м Харків

М.І.Фатєєв проспект Перемоги, б.79,кв.86

61003, м. Харків, м-н Конституції,7 ( код ЄДРПОУ 31799435)

(код ЄДРОПУ 25610834)

Додаток

до договору від №

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

Розрахунок

величини пайової участі ТОВ" ФИТЕКО" при реконструкції нежитлових офісних

приміщень 4-го поверху № 120,121,123,124,125,126,127,128, ІХ в літ. В-4 за адресою : майдан Повстання , 7/8 у м.Харкові

1. Коефіцієнт відповідно до розміру пайової участі 0,04 %

2. Загальна площа об*єкту 1015,50 кв.м.

3. Загальна кошторисна вартість реконструкції об*єкта

( загальна площа х опос. вартість) 320 000,00 грн.

4. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури

м. Харкова ( Р= Кх(ЗхО) 12800,00 грн.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФИТЕКО" ( 61174, м. Харків, проспект Перемоги, буд. 79, кв. 86 код ЄДРПОУ 31799435) на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради ( 61003 м. Харків, м-н Конституції, 7 код ЄДРПОУ 25610834, платіжні реквізити для перерахування коштів : реєстр, рахунок UA138201720344270002000033868, банк одержувача - Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО банку 820172) судовий збір 2102,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення його повного тексту. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається в строки та в порядку визначеному ст.ст. 256, 257 ГПК України з врахуванням п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Повне рішення складено "05" квітня 2021 р.

Суддя Л.С. Лаврова