02.04.2021
Провадження № 3/331/111/2021
Єдиний унікальний номер 331/4857/20
02 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст. 173, 185 КУпАП, -
07 грудня 2020 року о 15 годині 43 хвилин, ОСОБА_1 знаходячись біля будинку № 2 по вул. Поштова у м. Запоріжжя, чіплявся до працівників поліції, виражався нецензурною лайкою в бік працівників поліції та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого порушував громадський порядок і спокій громадян.
Крім того, 07 грудня 2020 року о 15 годині 43 хвилин, ОСОБА_1 , знаходячись біля будинку № 2 по вул. Поштова у м. Запоріжжя, не виконував неодноразове законне розпорядження про припинення правопорушення, а саме: дрібного хуліганства в формі нецензурної лайки, шарпання працівників поліції за формений одяг, поводив себе зухвало та нахабно.
У судові засідання правопорушник ОСОБА_1 не з"явився, місце його перебування встановлено не було, заходи примусової доставки правопорушника до суду результатів не дали.
Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.
До суду надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.ст. 173, 185 КУпАП.
Статтею 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Статтею 185 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема передбачених статтею 173, 185 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
З урахуванням зазначених вище положень ст. 268 КУпАП, суддею вживались заходи щодо виклику та доставки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання, зокрема, надсилались судові повістки, постановлено здійснити примусовий привід особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, аби виконати вимоги зазначеної вище статті Кодексу.
За таких обставин, враховуючи, що правопорушник до суду не з'явився, пояснень з приводу складеного щодо нього протоколу не надав, постанова суду щодо його примусового приводу у судове засідання виконана не була, тому на сьогодні суд позбавлений можливості прийняти об'єктивне рішення про наявність чи відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 173, 185 КУпАП.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Беручи до уваги те, що з дня вчинення ОСОБА_1 правопорушення, а саме - з 07 грудня 2020 року до дня розгляду справи в суді сплив трьохмісячний строк, впродовж якого можливе притягнення до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне провадження по справі закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення винної особи до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 щодо притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.ст. 173, 185 КУпАП, - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги.
Суддя: Ю.О. Пивоварова