П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
02 квітня 2021 р.м.ОдесаСправа № 664/3420/20
Суддя-доповідач П'ятого апеляційного адміністративного суду Зуєва Л.Є., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Великокопанівської сільської ради на рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 04.03.2021 р. у справі № 664/3420/20 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Великокопанівської сільської ради про скасування постанови,
Рішенням Цюрупинського районного суду Херсонської області від 04.03.2021 р. позов задоволено.
На зазначене судове рішення рішення суду Виконавчий комітет Великокопанівської сільської ради подав апеляційну скаргу.
Проте, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме по справі не в повному обсязі сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Визначаючи розмір судового збору, який апелянту необхідно сплатити, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
18 березня 2020 року Велика Палата Верховного Суду ухвалила постанову у справі №543/775/17 (провадження №11-1287апп18), у якій відступила від правової позиції Верховного Суду України, викладеної в постанові від 13 грудня 2016 року (провадження №21-1410а16), згідно якої, зокрема, за подання позивачем або відповідачем - суб'єктом владних повноважень апеляційної/касаційної скарги на рішення адміністративного суду у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674), сплаті не підлягає.
Відступаючи від вказаної правової позиції Верховного Суду України, Велика Палата Верховного Суду вказала, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Разом з тим, Велика Палата Верховного Суду вказала, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, суд вищої інстанції виходив з положень ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір", яка передбачає, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що позовна заява у даній справі була подана у вересні 2020 року необхідно виходити з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року, який складає 2102 грн.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, враховуючи висновки Великої Палати Верховного Суду, апелянт при подачі даної апеляційної скарги не сплатив судовий збір.
Отже, апелянту необхідно сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду у розмірі 630,60 грн. (420*150%).
Проте, Виконавчий комітет Великокопанівської сільської ради до апеляційної скарги надав платіжне доручення №2 про сплату судового збору від 19.03.2021 р. у сумі 510 грн., тому апелянту необхідно доплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 120,60 грн.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок:
Банк Казначейство України (ЕАП), код банку 899998
код класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)"
відомча ознака "81" (Апеляційні адміністративні суди):
рахунок UA678999980313101206081015758,
отримувач - ГУК в Одеській області /Приморський р-н/22030101
код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526 в сумі 120,60 грн.
Таким чином, апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.169 КАС України залишається без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.
Оскільки, апеляційна скарга разом з додатками надійшла до П'ятого апеляційного адміністративного суду 01.04.2021 р., суд вважає за необхідне витребувати з Цюрупинського районного суду Херсонської області справу №664/3420/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Великокопанівської сільської ради про скасування постанови.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя
Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Великокопанівської сільської ради залишити без руху.
Надати апелянту десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Роз'яснити Виконавчому комітету Великокопанівської сільської ради , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Витребувати з Цюрупинського районного суду Херсонської області справу №664/3420/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Великокопанівської сільської ради про скасування постанови.
Вищевказану справу надіслати на адресу П'ятого апеляційного адміністративного суду судді Зуєвій Л.Є.
Ухвала у касаційному порядку не підлягає оскарженню.
Суддя-доповідач: Зуєва Л.Є.