Ухвала від 02.04.2021 по справі 600/227/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

02 квітня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/227/21-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (60055, Чернівецька область, Хотинський район, село Ярівка) до Управління Державної міграційної служби в Чернівецькій області (58000, м. Чернівці, вул. Шептицького, 25, код ЄДРПОУ 37767440), про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

У поданому до суду адміністративному позові (в новій редакції) ОСОБА_1 (далі - позивач) просить суд:

- визнати бездіяльність Управління державної міграційної служби України у Чернівецькій у особі Хотинського районного відділу протиправною;

- зобов'язати Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області у особі Хотинського районного відділу видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України зразка 1994 року у формі книжечки відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 червня 1992 року “Про затвердження положення про паспорт громадянина України, про паспорт громадянина України для виїзду за кордон”.

Ухвалою суду від 27.01.2021 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків. Ухвалою суду від 17.02.2021 року продовжено процесуальний строк визначений ухвалою суду від 27.01.2021 року в адміністративній справі № 600/227/21-а. У визначені строки, позивач усунув недоліки позовної заяви.

Розглянувши позовну заяву, суд приходить до висновку, що вона подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161,171 Кодексу адміністративного судочинства України; даний спір виник із публічно-правових відносин; спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства; справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду.

Підстави залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у даній справі.

Частиною 1 та частиною 4 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Частиною 3 статті 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів з власної ініціативи або за клопотанням учасника справи, суд постановляє ухвалу.

З урахуванням наданих матеріалів, а також з метою з'ясування всіх обставин у справі, суд вважає за необхідне витребувати докази, які мають значення для справи.

За таких підстав, з метою повного, всебічного з'ясування обставин справи, суд вважає за необхідне, витребувати від сторін всі наявні матеріли, які мають значення для справи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи, суд зобов'язує сторони надати витребувані докази в п'ятиденний строк із дати отримання копії ухвали.

Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що за приписами статті 129-1 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання. Принцип обов'язковості судових рішень закріплений і у статті 14 КАС України, відповідно до змісту якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Беручи до уваги склад учасників справи, характер спірних правовідносин, а також враховуючи інші критерії, визначені частиною 3 статті 257 КАС України, суддя вважає за можливе розглянути вказану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 72, 77, 80, 171, 241, 243, 248, 257, 260 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі.

2. Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3. Справа розглядатиметься суддею Дембіцьким П.Д. одноособово.

4. У разі заперечення проти позову запропонувати відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частиною другою та частиною четвертою статті 162 КАС України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

5. У разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву, запропонувати позивачу у дводенний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною другою-четвертою статті 162 КАС України.

6. У разі подання позивачем відповіді на відзив, запропонувати відповідачу у дводенний строк з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, які повинні відповідати вимогам, встановленим частиною другою-четвертою статті 162 КАС України.

7. Витребувати у позивача:

7.1. Письмове пояснення щодо протиправності дій відповідача при прийнятті оскаржуваного рішення з посиланням на Закони, нормативно праві акти, письмові докази.

8. Витребувати з Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області в особі Хотинського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області та зобов'язати надати:

8.1. Матеріали, розгляду заяви ОСОБА_2 від 20.02.2021 року.

8.2. Зобов'язати відповідача надати суду письмове пояснення щодо правомірності дій при прийнятті оскаржуваного рішення з посиланням на Закони, нормативно правові акти, письмові докази.

9. Матеріали надати в копіях, придатні до читання, прошиті пронумеровані згідно опису, належним чином посвідчені.

10. Сторонам надати витребувані докази в п'ятиденний строк із дати отримання копії ухвали.

11. Покласти персональну відповідальність за виконання резолютивної частини ухвали на керівників, або осіб, які їх заміщають на час виконання вказаної ухвали суду та довести до їх відома про відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

12. Повідомити Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області (суб'єкта владних повноважень) про отримання копії позовної заяви з додатками (матеріалів справи), які підлягають врученню йому, лише безпосередньо у суді.

13. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя П.Д. Дембіцький