Рішення від 31.03.2021 по справі 914/191/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.03.2021 справа № 914/191/21

За позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідент.код НОМЕР_1 )

до Відповідача: Турківської районної ради (82500, Львівська область, м.Турка, вул. Січових Стрільців, 62; ідент.код 23953748)

про: зобов'язання укласти Договір купівлі-продажу об'єкту нерухомості.

Суддя: Стороженко О.Ф.

Секретар: Мазуркевич М.Р.

Представники:

Позивача: Діль О.І. - Ордер ВС №1064808 від 16.03.2021;

Відповідача: не прибув.

Процесуальні дії вчинено Судом у приміщенні Господарського суду Львівської області: зал судового засідання №11.

Суд встановив:

Фізичною особою ОСОБА_1 подано Позовну заяву з вимогою: зобов'язати Турківську районну раду укласти (з Позивачем) Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення №9 (загальною площею 33,2кв.м) у будівлі, розташованій у АДРЕСА_2 (за результатом проведеного аукціону).

Позивачем підставами позову, зокрема, зазначено:

-на електронному майданчику «Прозоро.Продажі» було розміщено оголошення про проведення 26.10.2020 аукціону з продажу об'єкту малої приватизації - нежитлового приміщення №9 загальною площею 33,2 кв. м в будівлі, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 (унікальний код об'єкта у системі: ІІА-Р8-2020-09-25-000057-3);

-22.10.2020 Позивач направив до організатора електронного аукціону, Товарної біржі «Товарно-сировинна біржа «Галконтракт»: заяву на участь в електронному аукціоні з продажу зазначеного об'єкту приватизації; згоду потенційного покупця, якою надано згоду на участь в електронному аукціоні з продажу об'єкту малої приватизації; згоду на взяття на себе зобов'язань, визначених умовами продажу даного об'єкту малої приватизації;

-відповідно до інформації сайту «Прозорро. Продажі», 26.10.2020 розкрито цінові пропозиції за вказаним об'єктом аукціону, а саме:

· ОСОБА_2 - первинна пропозиція - 171010,00грн., остаточна пропозиція - 5 000 000,00 грн;

· ОСОБА_1 - первинна пропозиція - 450 450,00 грн., статочна пропозиція - 800 001,00 грн;

· ОСОБА_3 - первинна пропозиція - 300 000,00 грн., остаточна пропозиція - 800 000,00 грн;

· ОСОБА_4 - первинна пропозиція - 160 000,00 грн., остаточна пропозиція - 510 000,00 грн;

· ОСОБА_5 - первинна пропозиція - 208 999,99 грн., статочна пропозиція - 500 000,00 грн;

-03.11.2020 у електронній системі розміщено Протокол про результати електронних торгів, яким переможцем визнано ОСОБА_2 , який протягом 30 днів не вчинив необхідних дій для підписання договору купівлі-продажу, у зв'язку з чим Замовником було складено Акт відмови від підписання договору (та відповідно завантажено його у електронну систему);

-відповідно до п.п.66, 67 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 432, Переможцем електронного аукціону вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, у разі, коли ним зроблений щонайменше один крок аукціону, а у випадках, передбачених пунктом 67 цього Порядку, учасник з наступною за величиною ціновою пропозицією за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі однакових цінових пропозицій - учасник, що подав її раніше, за умови відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті;

-у разі, коли переможець електронного аукціону не відповідає вимогам статті 8 Закону, або в інших випадках, передбачених частиною дев'ятою статті 14 Закону, орган приватизації завантажує рішення про відмову у затвердженні протоколу про результати електронного аукціону або про відмову від укладення договору купівлі-продажу в електронній торговій системі; якщо переможець електронного аукціону відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору купівлі-продажу чи не підписав такий протокол або договір у встановлені строки, орган приватизації складає та завантажує відповідний акт в електронну торгову систему;

-у такому випадку, в електронній торговій системі автоматично формується новий протокол про результати електронного аукціону з визначенням переможцем електронного аукціону учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, у разі однакових цінових пропозицій - учасника, що подав її раніше, за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, та у разі відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника щодо повернення йому гарантійного внеску та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті;

-Переможець електронного аукціону підписує протокол про результати електронного аукціону в порядку, встановленому пунктом 64 Порядку;

-Оператор електронного майданчика підписує протокол про результати електронного аукціону та надсилає його до органу приватизації протягом чотирьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування (у разі, коли електронний аукціон відбувся); після отримання від оператора електронного майданчика, через який подано найвищу цінову пропозицію, підписаного переможцем електронного аукціону та таким оператором протоколу про результати електронного аукціону орган приватизації затверджує та опубліковує протокол через особистий кабінет протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем його формування в електронній торговій системі, та натискає електронну кнопку "Протокол затверджено" в інтерфейсі особистого кабінету, після чого електронному аукціону автоматично присвоюється статус "Очікується підписання договору"; вказаний строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для опублікування протоколу; у межах строку, встановленого для опублікування протоколу про результати електронного аукціону, орган приватизації перевіряє заяву на участь в електронному аукціоні, подану шляхом заповнення електронної форми, та електронні копії документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Закону (пункт 68 Порядку);

-03.12.2020 Товарною біржою «Товарно-сировинна біржа «Галконтракт» на адресу Відповідача було направлено, для затвердження, Протокол про результати електронних торгів, яким переможцем визнано ОСОБА_1 та всі документи, передбачені Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна»;

-30.11.2020, разом з прийняттям рішення про відхилення пропозиції першого учасника ОСОБА_2 , Замовником неправомірно було відхилено пропозицію Позивача, завантаживши щодо нього Акт про відмову від підписання договору від 27.11.2020, складений щодо ОСОБА_6 ;

-фактично, Замовником було невірно натиснено електронні кнопки у системі (Відхилено пропозицію наступного учасника), що призвело до того, що закупівля була автоматично переведена в статус «Закупівля не відбулася»;

-30.11.2020 в системі було повторно оголошено аукціон з продажу цього об'єкту нерухомого майна IIА-Р8-2020-11-30-000034-2, який було відмінено Замовником 11.12.2020 у зв'язку з публікацією Замовником Протоколу про результати електронного аукціону ІІЛ-Р8-2020-09-25-000057-3, затвердженого 11.12.2020р., яким переможцем торгів на нежитлове приміщення було визнано Позивача;

-11.12.2020 у закупівлі ІІА-Р8-2020-09-25-000057-3, у розділі додаткова інформація, Замовником було оприлюднено Протокол про результати електронного аукціону, затверджений 11.12.2020, яким переможцем торгів було визнано Позивача, однак це не змінило статусу аукціону «Закупівля не відбулася», що стало наслідком допущеної Замовником помилки при відхиленні пропозиції ОСОБА_2 та публікації Акту про відмову від укладення договору;

-Позивач неодноразово звертався до Відповідача щодо вчинення дій з укладення договору купівлі-продажу приміщення, однак не отримав на це жодної відповіді;

-пунктом 22 статті 1 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» визначено, що приватизація державного або комунального майна - платне відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності, на користь фізичних та юридичних осіб, які відповідно до цього Закону можуть бути покупцями;

-відповідно до частини другої статті 2 цього Закону, приватизація здійснюється на основі таких принципів: законності; відкритості та прозорості; рівності та змагальності; державного регулювання та контролю; продажу об'єктів приватизації з урахуванням особливостей таких об'єктів; захисту економічної конкуренції; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; повного, своєчасного та достовірного інформування про об'єкти приватизації та порядок їх приватизації; забезпечення конкурентних умов приватизації;

-Постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року №432 затверджений Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, який визначає механізм проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації з використанням електронної торгової системи, визначення переможця за результатами електронного аукціону, розміру та порядку внесення плати за участь в електронному аукціоні, а також визначення додаткових умов продажу відповідно до положень Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна»;

-Позивача визнано переможцем спірних електронних торгів, він підписав Протокол про результати електронного аукціону;

-органом приватизації було затверджено відповідний Протокол про результати торгів, однак через неправомірні дії Замовника: недбалість, допущену при натисканні кнопок у електронній системі, що призвело до відображення в ній інформації щодо відхилення пропозиції Позивача та переведення торгів у статус «закупівля не відбулася», порушуються права Позивача на укладення договору купівлі-продажу приміщення.

Відповідачем подано Відзив, у якому зазначено про визнання позову.

Представник Позивача надав пояснення стосовно обставин спору.

Справу, згідно з нормами статей 12, 247 ГПК України, розглянуто за правилами загального позовного провадження.

У ході дослідження обставин справи та поданих доказів, - Суд встановив:

За результатами електронного аукціону №UA-PS-2020-09-25-000057-3 з продажу об'єкту малої приватизації, - нежитлового приміщення №9 (загальною площею 33,2кв.м) у будівлі, розташованій у АДРЕСА_2 , - організатором якого була Турківська районна рада, Переможцем вказаного аукціону визнано ОСОБА_1 , що підтверджується Протоколом про результати аукціону, затвердженим Розпорядженням Голови Турківської районної ради №88 від 11.12.2020.

Отже, згідно з нормами ч.1 ст.26 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та п.64 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №432 від 10.05.2018), у Відповідача виник обов'язок з укладення (з Переможцем аукціону), у 30-денний строк, договору купівлі-продажу вказаного нежитлового приміщення, який не виконано ні після проведення аукціону, ні після отримання письмової Вимоги Позивача від 28.12.2020.

Зазначене зумовило звернення Позивача у Суд із даним позовом.

Відповідачем, у Відзиві, визнано обґрунтованість позовної вимоги, що, згідно з нормами ч.ч.1, 4 ст.191 Господарського процесуального кодексу України, зумовлює наявність підстав для задоволення позову.

Згідно з нормою п.1 ч.1 ст.129 ГПК України, наявні підстави для покладення на Відповідача судових витрат у справі, понесених Позивачем: витрат на судовий збір у сумі 2270,00грн.

Виходячи з наведеного та керуючись нормами статей 2, 12-14, 73-80, 86, 91, 129, 191, 232, 233, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, - Суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задоволити повністю.

2.Турківській районній раді (82500, Львівська область, м.Турка, вул. Січових Стрільців, 62; ідент.код 23953748) укласти з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідент.код НОМЕР_1 ) Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення №9 загальною площею 33,2кв.м, розташованого у будівлі АДРЕСА_2 ), - за результатом проведеного аукціону №UA-PS-2020-09-25-000057-3.

3.Стягнути з Турківської районної ради (82500, Львівська область, м.Турка, вул. Січових Стрільців, 62; ідент.код 23953748) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідент.код НОМЕР_1 ) витрати на судовий збір у сумі 2270,00грн.

Дане Рішення набирає законної сили відповідно до норм статей 240, 241, 254, 256, 257 ГПК України, а саме:

- у випадку відсутності апеляційного оскарження у 20-денний строк - після закінчення вказаного строку, встановленого на подання апеляційної скарги (до Західного апеляційного господарського суду), який обчислюється з дня складення повного Рішення;

- у випадку апеляційного оскарження (у 20-денний строк) і відсутності факту скасування - після ухвалення Західним апеляційним господарським судом відповідного судового рішення.

Повне Рішення складено 01.04.2021.

Суддя Стороженко О.Ф.