Справа № 939/402/21
Іменем України
02 квітня 2021 рокуБородянський районний суд
Київської області в складі: головуючої судді - Герасименко М.М.,
за участі секретаря судового засідання - Рассказової М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду в смт Бородянка Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Буковинської митниці Державної фіскальної служби України, третя особа - Бородянський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про скасування постанови в справі про порушення митних правил № 0150/40800/20 від 20 березня 2020 року,
23 березня 2021 року представник позивача - адвокат Іваха О.П. звернувся до суду із заявою, з урахуванням уточнень, про ухвалення додаткового рішення у справі № 939/402/21, оскільки в рішенні Бородянського районного суду Київської області від 11 березня 2021 року не вирішено питання щодо судових витрат, понесених ОСОБА_1 при розгляді справи, а саме сплаченого судового збору за розгляд позову в розмірі 908 грн та за розгляд заяви про забезпечення позову в розмірі 681 грн, що загалом становить 1589 гривень. Просив суд стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати в розмірі 1589 гривень.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися. Позивач відповідно до заяви просив розглянути заяву без його участі.
Відповідач та третя особа своїх представників в судове засідання не направили, про час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема судом не вирішено питання про судові витрати.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Судом встановлено, що рішенням Бородянського районного суду Київської області від 11 березня 2021 року позов ОСОБА_1 задоволено, постанову Буковинської митниці Держмитслужби в справі про порушення митних правил за № 0150/40800/20 від 20 березня 2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 481 МК України скасовано, провадження у справі закрито, однак, в рішенні не вирішено питання про судові витрати.
Згідно квитанції № 9 від 09 лютого 2021 року, за подання до суду позовної заяви ОСОБА_1 сплачено судовий збір в розмірі 908 гривень та, за подання заяви про забезпечення позову, згідно квитанції № 10 від 09 лютого 2021 року, судовий збір в розмірі 681 гривня.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем були понесені судові витрати, а саме сплачено судовий збір на загальну суму 1589 гривень, суд вважає за необхідне заяву задовольнити, стягнути на користь позивача суму вказаного судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Буковинської митниці ДФС України.
Керуючись ст.ст. 132, 139, 252 КАС України, суд
Заяву представника позивача - адвоката Івахи Олександра Петровича задовольнити.
Стягнути з Буковинської митниці Держмитслужби (58023, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Руська, буд. 248М, код ЄДРПОУ: 43332555) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 1589 (одна тисяча п'ятсот вісімдесят дев'ять) гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду через Бородянський районний суд Київської області.
СуддяМ.Герасименко