Справа №295/910/17
8-а/295/3/21
Іменем України
15.03.2021 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Перекупка І.Г., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд постанови Богунського районного суду м. Житомира від 20.02.2017 року за нововиявленими обставинами по справі № 295/910/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій, -
11.03.2021 року ОСОБА_1 подав до суду заяву, в якій просить переглянути постанову Богунського районного суду м. Житомира від 20.02.2017 року справі № 295/910/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій.
Даною постановою було відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій.
Дослідивши матеріали заяви, суд дійшов наступного висновку.
Розгляд заяв про перегляд судового рішення за виключними обставинами регулюється главою 3 розділу III КАС України Перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами .
Згідно з частиною першою статті 365 КАС України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п'ятої статті 361 цього Кодексу , подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Норми КАС України в редакції з 06 липня 2005 року до 15 грудня 2017 року такого інституту, як виключні обставини не містили.
Згідно з п. 11 Перехідних положень КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, та з підстави встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 20 КАС України , в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, визначено перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, та справ, які підсудні окружним адміністративним судам.
Отже, в новій редакції процесуального закону, чинній з 15 грудня 2017 року, змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними і окружними адміністративними судами.
Відповідно, за правилами нової редакції КАС України розгляд справ даної категорії з приводу рішень, дій та бездіяльності органів соціального захисту населення з питань встановлення та виплати одноразової грошової допомоги особам за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам.
З аналізу даної норми закону слід зробити висновок, що заяви, подані після набрання чинності цією редакцією Кодексу, однозначно розглядаються за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції.
Заявником подано заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами 11.03.2021 року, тобто в період чинності нової редакції КАС України , у зв'язку з чим Богунський районний суд м. Житомира не наділений правом на розгляд такої заяви.
Відповідно, розгляд вказаної адміністративної справи щодо визнання протиправними дій органів соціального захисту населення з питань не виплати одноразової грошової допомоги особам та зобов'язання вчинити певні дії, за виключними обставинами, повинен здійснюватись відповідним окружним адміністративним судом і не може розглядатись загальним місцевим судом як адміністративним. Це є перевищенням меж предметної юрисдикції даного суду.
Згідно з ст. ст. 20, 26 КАС України дана адміністративна справа предметно і територіально підсудна Житомирському окружному адміністративному суду.
Таким чином, заява не підсудна Богунському районному суду м. Житомира, як місцевому загальному суду.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передання вказаної справи за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 3 , 20 , 26 , 29 , 365 , п.11 Перехідних положень КАС України , суд, -
Заяву ОСОБА_1 про перегляд постанови Богунського районного суду м. Житомира від 20.02.2017 року за нововиявленими обставинами по справі № 295/910/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій передати на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя І.Г. Перекупка