Справа № 569/5627/21
01 квітня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Доля В.А., з участю секретаря судового засідання Юзік Н.Р., прокурора Рівненської окружної прокуратури Набухотного С.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , начальника відділу освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради, за ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Рівненської районної ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», як депутат місцевої ради, являючись суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45, пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
За результатами чергових виборів депутатів місцевих рад, проведених 25.10.2015, ОСОБА_2 обрано депутатом Рівненської районної ради 7 скликання.
23.01.2019 постановою Рівненської районної виборчої комісії № 1 «Про розгляд заяви ОСОБА_2 » повноваження депутата Рівненської районної ради 7 скликання ОСОБА_2 достроково припинені у зв'язку із обранням сільським головою Дядьковицької сільської ради ОТГ і визначено обраним депутатом Рівненської районної ради 7 скликання наступного за черговістю кандидата в депутати ОСОБА_1 . Повноваження депутата ОСОБА_1 визнані на сесії Рівненської районної ради 7 скликання від 05.03.2019.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в термін до 00:00 год. 01.06.2020.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік типу «кандидата на посаду» о 18:54 год. 19.12.2020 р. та декларацію за 2019 рік типу «щорічна» о 13:07 год. 04.03.2021.
Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", відомостями управління охорони здоров'я, відомостями АЦСК) встановлено, що ОСОБА_1 подана декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, депутат Рівненської районної ради ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45, пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення правопорушення є місце виконання депутатських повноважень ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - Рівненська районна рада за адресою: м. Рівне, вул. Соборна,195.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 статті 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення за вищевказаних обставин визнала, щиро розкаялась та вказала, що умислу на несвоєчасне подання декларації не мала, декларацію не подала вчасно, оскільки була перевантажена мережа інтернет, намагалась подавати тричі. До того ж у неї були в той період проблеми з здоров'ям. Просила суд врахувати те, що на її утриманні перебуває донька, яку вона виховує сама, та не застосовувати до неї адміністративне стягнення штраф.
Прокурор просив суд визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у розмірі передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, які відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією № 99 від 19.03.2021; витягом з сайту НАЗК; відомістю про роботу сайту НАЗК; відомістю АЦСК; декларацією за 2019 р.; поясненнями ОСОБА_1 даними під час розгляду справи та іншими матеріалами справи.
Ст. 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Чинне законодавство не містить переліку або вказівок на ознаки, що дозволяють визначити малозначність провини. Є підстави вважати, що це адміністративні правопорушення, які не становлять великої суспільної шкідливості й не завдають значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, посадова особа зобов'язана розглянути всі сторони адміністративного правопорушення, оцінити його наслідки, встановити чи завдана значна шкода окремим громадянам або суспільству, дослідити обстановку, в якій вчинене правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, пом'якшуючу відповідальність обставину а саме її щире каяття, характеристику на ОСОБА_3 , яка виключно позитивно характеризується по місцю роботи, відповідально ставиться до своїх службових обов'язків, користується заслуженим авторитетом серед колег по роботі, жителів села, працівників галузі культури Рівненського району, вимоглива до себе, компетентна, доброзичлива, сама виховує доньку, яка зараз перебуває в неї на утриманні, та те що ОСОБА_1 , вперше притягується до адміністративної відповідальності, що адміністративне правопорушення, не становлять великої суспільної шкідливості й не завдало збитків державним, суспільним інтересам або громадянам.
Викладені обставини у своїй сукупності, суд визнає такими, що свідчать про малозначність вчиненого правопорушення, а тому вважається можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись оголошенням усного зауваження.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП , суддя, -
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя В.А. Доля