Справа № 292/247/21
Номер провадження 3/292/198/21
02 квітня 2021 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №4 Житомирського районного управління ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Солодирі Володарсько-Волинського району Житомирської області, жительки АДРЕСА_1 , громадянки України за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №512347 від 07.03.2021 року, який надійшов до суду 18.03.2021 року, вбачається, що 07 березня 2021 року о 18 годині ОСОБА_1 знаходилася на вул.Шевченка в смт.Пулини Житомирської області без будь-яких документів, що посвідчують особу, чим порушила вимоги п.2 розділу 2 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року зі змінами постанови КМУ від 17.02.2021 року №104.
В судове засідання, призначене на 29.03.2021 року, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з"явилася, згідно поштового відстеження "відправлення прямує до точки видачі/доставки".
В судове засідання, призначене на 02.04.2021 року, ОСОБА_1 не з"явилася, про місце та час розгляду справи повідомлена ДОП СПД №1 ВП №4 Житомирського РУП Григорчук Н.І., будь-яких заяв від неї на адресу суду не надходило. Зазначене є підставою для розгляду справи без її участі. Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч.1 ст.251 КУпАП). Ці дані встановлюються поясненням особи, що притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків, а також показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при здійсненні нагляду за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Диспозиція частини першої статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тобто є бланкетною. Згідно п.п.2 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні. Частиною 1 статті 13 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу та її спеціальний статус» визначено вичерпний перелік документів, які можуть посвідчити особу та підтвердити її громадянство України або спеціальний статус. При цьому, зазначеним законом не передбачено іншого порядку посвідчення особи, зокрема згідно відомостей з ІПНП. З огляду на викладене, відповідно до вимог ст.256 КУпАП та Наказу МВС України №1376 від 06.11.2015 року, яким затверджено Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, протокол про адміністративне правопорушення повинен містити відомості саме про документ, на підставі якого було встановлено особу, яка притягується до адмінправопорушення. Разом з цим в протоколі про адмінправопорушення відносно ОСОБА_1 вказано, що документи відсутні, перевірено по ІПНП, при цьому відсутні відомості на підставі якого документу (назва документа, серія, номер, ким і коли виданий), було встановлено особу, що в свою чергу позбавляє суд можливості прийти до висновку, що саме ця особа перебувала на вулиці без документів, з яких можливо було б встановити особу. Інших належних та допустимих доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП України, до матеріалів справи не додано. Згідно ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю. В силу ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Оскільки особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилася та пояснень не надала, факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, свого підтвердження в ході судового засідання не знайшов та її винність у вчиненні даного правопорушення не встановлена, тому провадження у справі відносно неї підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв"язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП. Керуючись ч.1 ст.44-3, ст.ст.245, 252, 279, 280 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити у зв"язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.С.Рябенька