30 березня 2021 року Справа № 160/2748/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ількова В.В.,
при секретарі: Мартіросян Г.А.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни, третя особа: ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” про визнання протиправною та скасування постанови,-
І. ПРОЦЕДУРА
1. ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни, третя особа: ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД”, в якій позивач, з урахуванням уточнень від 18.03.2021 року, просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження від ВП № 63405583 від 26.10.2020 року.
2. Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу між суддями від 24.02.2021 року ця справа була розподілена судді Ількову В.В.
3. Ухвалою суду від 25.02.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 , було залишено без руху, з підстав передбачених ст.ст.122,123 160,161, 287 КАС України.
4. Позивачем у строк визначений в ухвалі суду від 25.02.2021 року були усунуті недоліки позовної заяви, викладені у цій ухвалі суду.
5. 18.03.2021 року позивачем на виконання вимог ухвали суду від 25.02.2021 року подані усунення недоліків.
6. Ухвалою суду від 19.03.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі №160/2748/21, та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи на 30.03.2021 року.
7. Ухвалою суду від 19.03.2021 року також було витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії таких документів:
- матеріали виконавчого провадження №63405583 щодо виконання виконавчого напису №26873 від 08.09.2020 року, виданого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С.;
- виконавчий напис №26873 від 08.09.2020 року, виданий приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С.;
- заяви/звернення;
- постанову про відкриття виконавчого провадження прийняту приватним виконавцем у виконавчому провадженні №26873 від 26.10.2020 року;
- постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника у виконавчому провадженні №63405583 від 30.10.2020 року;
- постанову про арешт коштів боржника у виконавчому провадженні №63405583;
- відомості (інформацію) на підставі, яких саме матеріалів (документів) було відкрито відповідачем виконавче провадження №63405583 відносно позивача та інші наявні матеріали (докази) щодо суті цього спору.
8. 26.03.2021 року відповідачем до суду надано відзив на позовну заяву позивача, разом із витребуваними судом доказами по справі №160/2748/21.
9. За приписами статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
10. Згідно ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
11. У відповідності до вимог ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
12. Отже, рішення у цій справі приймається судом 30.03.2021 року, тобто у межах строку, встановленого ст.ст. 262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
13. Позивач зазначив, що 26.10.2020 року приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Клітченко О.А. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №63405583 та постанову про стягнення з боржника основної винагороди. 30.10.2020 року приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Клітченко О.А. винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника №63405583.
14. Позивач вказує, що виконавчим округом приватного виконавця Клітченко О.А. визначено місто Київ.
15. За приписами ч. 2 ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження” приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.
16. При цьому, позивач зауважує, що він зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що також підтверджується копією його паспорта, долученого до матеріалів справи.
17. Окремо, позивач вказує, що у нього відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення та, яке знаходиться на території виконавчого округу міста Києва.
18. Враховуючи викладене, позивач вважає, що відповідач неправомірно виніс оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження №63405583 від 26.10.2020 року, у зв'язку із чим просить суд визнати її протиправною та скасувати.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
19. Відповідач позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
20. В обґрунтування своєї позиції відповідач вказала про те, що дії приватного виконавця були вчинені відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” виходячи з такого.
21. Відповідач вказує, що якщо місце проживання, перебування боржника - фізичної особи та місцезнаходження боржника - юридичної особи або місцезнаходження майна боржника розташовано в окрузі, в якому приватний виконавець здійснює діяльність, та відповідно на яку розповсюджується відповідна компетенція цього приватного виконавця, він має право прийняти до виконання відповідні виконавчі документи та відкрити виконавче провадження з їх виконання.
22. Так, у виконавчому написі №26873 від 08.09.2020, що виданий приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. вказано місце проживання боржника - позивача: АДРЕСА_2 .
23. Тобто виконавчим документом чітко встановлено, що місце проживання позивача знаходиться в межах виконавчого округу м. Києва.
24. Враховуючи викладене, просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
ІV. ПОЯСНЕННЯ ТРЕТЬОЇ ОСОБИ
25. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.03.2021 року відкрито провадження у справі №160/2748/21, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, в порядку положень ст. 262 КАС України, з урахуванням вимог статті 287 КАС України.
26. Також, цією ухвалою суду від 22.03.2021 року, ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” було запропоновано надати пояснення по справі №160/2748/21.
27. Станом на 30.03.2021 року від ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” письмові пояснення по справі не надали, хоча третя особа повідомлялася судом належним чином згідно з положень КАС України, що також підтверджується матеріалами справи.
V. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
28. Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. вчинено виконавчий напис за №26873 про стягнення з боржника ОСОБА_1 коштів у розмірі 28882,00грн. на користь ТОВ “Фінансова компанія “Аланд”.
29. Згідно виконавчого напису нотаріуса за №26873 від 08.09.2020 року місцем реєстрації позивача є АДРЕСА_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 .
30. 30.09.2020 року ТОВ “Фінансова компанія “Аланд” звернулась до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни із заявою про примусове виконання виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. за №26873 від 08.09.2020 року про стягнення із боржника ОСОБА_1 коштів у розмірі 28882,00 гривень.
31. На підставі поданої заяви та виконавчого напису, приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Клітченко О.А. 26.10.2020 року відкрито виконавче провадження №63405583 про стягнення з позивача на користь ТОВ “Фінансова компанія “Аланд” заборгованість в розмірі 28882,00 грн., про що була винесена відповідна постанова.
32. Одночасно із цієї постановою відповідачем було винесено постанову від 26.10.2020 року про стягнення з боржника на користь приватного виконавця основної суми винагороди за виконавчим провадженням №63405583 у розмірі 2888,20 грн., на підставі ст.3, ч.3 ст. 40, ст. 45 Закону України "Про виконавче провадження".
33. Крім того, в рамках виконавчого провадження №63405583, 30.10.2020 року приватним виконавцем винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію стипендію та інші доходи боржника.
34. Позивач не погоджується із такими діями відповідача, зазначає, що в місті Києві він не проживав та не проживає, майна там також не має, тому вважає, що спірне виконавче провадження відкрито поза межами повноважень відповідача, що відповідно є підставою для скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 26.10.2020 року ВП №63405583, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду із цією позовною заявою.
35. Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить із такого.
VІ. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
36. Правовідносини, що виникли між сторонами врегульовані нормами Закону України “Про виконавче провадження” №1404-VIII.
37. Відповідно до статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 року №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
38. Згідно частини першої статті 5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.
39. Частиною першою статті 18 Закону №1404-VIII визначено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
40. За змістом приписів пункту 1 частини другої статті 18 Закону №1404-VIII виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
41. Пунктом 4 частини другої статті 23 Закону №1403-VIII передбачено, що у Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться відомості про виконавчий округ, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність.
42. Відповідно до частин 1, 2, 3, 6 статті 25 Закону №1403-VIII виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя.
43. Приватний виконавець має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” знаходиться у межах Автономної Республіки Крим, області або міста Києва чи Севастополя, у яких розташований його виконавчий округ. Інформація про приватних виконавців виконавчого округу та реквізити їхніх офісів розміщуються у всіх судах та в органах державної виконавчої служби, розташованих у межах відповідного виконавчого округу. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
44. Згідно із частиною другою статті 24 Закону №1403-VIII приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.
45. Аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку, що і Закон України “Про виконавче провадження” і Закон України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” визначають вимоги (критерії) до місця відкриття приватним виконавцем виконавчого провадження. При цьому згідно з частиною третьою статті 25 Закону №1403-VIII право приватного виконавця відкривати виконавче провадження обмежується виконавчим округом, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність та відомості щодо якого внесені та містяться у Єдиному реєстрі приватних виконавців України.
46. При цьому, зі змісту наведеної норми частини другої статті 24 Закону №1403-VIII слідує, що у разі якщо місце проживання, перебування боржника - фізичної особи та місцезнаходження боржника - юридичної особи або місцезнаходження майна боржника розташовано в окрузі, в якому приватний виконавець здійснює діяльність та відповідно на яку розповсюджуються відповідна компетенція цього приватного виконавця, він має право прийняти до виконання відповідні виконавчі документи та відкрити виконавче провадження з їх виконання.
47. Згідно частини четвертої статті 24 Закону №1404-VIII виконавець має право вчиняти виконавчі дії щодо звернення стягнення на доходи боржника, виявлення та звернення стягнення на кошти, що перебувають на рахунках боржника у банках чи інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах у депозитарних установах на території, на яку поширюється юрисдикція України.
48. Частиною п'ятою статті 24 Закону №1404-VIII визначено, що у разі необхідності проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи на території, на яку не поширюється компетенція державного виконавця, державний виконавець доручає проведення перевірки або здійснення опису та арешту майна відповідному органу державної виконавчої служби. Порядок надання доручень, підстави та порядок вчинення виконавчих дій на території, на яку поширюється компетенція іншого органу державної виконавчої служби, передачі виконавчих проваджень від одного органу державної виконавчої служби до іншого, від одного державного виконавця до іншого визначаються Міністерством юстиції України. Для проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи в іншому виконавчому окрузі приватний виконавець має право вчиняти такі дії самостійно або залучати іншого приватного виконавця на підставі договору про уповноваження на вчинення окремих виконавчих дій, типова форма якого затверджується Міністерством юстиції України.
49. Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону: за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої статті 26 Закону №1404-VIII).
50. У заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо), рахунки в банківських установах для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також зазначає суму, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати (частина третя статті 26 Закону №1404-VIII).
51. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п'ята статті 26 Закону №1404-VIII).
52. У разі якщо в заяві стягувача зазначено рахунки боржника у банках, інших фінансових установах, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження накладає арешт на кошти боржника (частина сьома статті 26 Закону №1404-VIII).
53. За приписами статті 68 Закону №1404-VIII стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.
54. За іншими виконавчими документами виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника - за письмовою заявою стягувача або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п'яти мінімальних розмірів заробітної плати.
55. Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
VІІ. ОЦІНКА СУДУ
56. Дослідивши докази по справі, судом встановлено та не заперечується відповідачем, що місцем проживання боржника, яким є ОСОБА_1 є:
АДРЕСА_4 . Згідно паспорту позивача, ОСОБА_1 місцем його реєстрації є: АДРЕСА_1 .
58. Відповідно до положень п.4 ч.2 ст.23 Закону України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” (далі - Закон №1403-VIII), у Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться відомості про виконавчий округ, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність.
59. Згідно матеріалів справи, виконавче провадження №63405583 відкрито на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса №26873 від 08.09.2020 року, саме приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксаною Анатоліївною.
60. Таким чином, судом встановлено, що приватний виконавець Клітченко Оксана Анатоліївна здійснює примусове виконання рішень у виконавчому окрузі міста Києва.
61. Таким чином, за приписами ч.2 ст.25 Закону №1403-VIII, приватний виконавець виконавчого округу міста Київ Клітченко Оксана Анатоліївні має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких знаходиться у межах, де розташовано його виконавчий округ, тобто, виключно місто Київ.
62. Тобто, відповідач, у цьому випадку, у відповідності до ч.2 ст.24 Закону №1404-VIII, мав підстави для відкриття виконавчого провадження та винесення оскаржуваних постанов лише у разі, якщо місцезнаходженням боржника або за місцезнаходження майна боржника є місто Київ.
63. Боржником у виконавчому провадженні №63405583 є фізична особа ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що також підтверджується матеріалами виконавчого провадження.
64. Підставою для прийняття відповідачем до виконання виконавчого документу стало зазначене у заяві ТОВ “Фінансова компанія “Аланд” про примусове виконання рішення фактичне місце проживання позивача за адресою: АДРЕСА_2 .
65. Слід зазначити, що усі долучені до заяви документи, які наявні в матеріалах виконавчого провадження містять відомості щодо реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
66. Матеріали справи не містять належних доказів на підтвердження того, що місцезнаходженням боржника або за місцезнаходженням майна боржника є місто Київ.
67. Також, матеріали справи не містять доказів, що на дату прийняття оскаржуваної позивачем постанови про відкриття провадження від 26.10.2020 року у приватного виконавця були підстави для прийняття до виконання виконавчого напису № 26873 виданого 08.09.2020 року приватним нотаріусом Горай О.С.
68. Аналогічна правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду від 25.06.2019 року у справі №826/7969/16 (адміністративне провадження №К/9901/16029/18), яка в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України, має бути врахована судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
69. Отже, з огляду на встановлені судом обставини, зазначена у заяві про відкриття виконавчого провадження адреса місця проживання боржника документально не підтверджена, тому таку інформацію неможливо вважати відомостями, що ідентифікують боржника.
70. З аналізу викладеного вбачається, що місце проживання боржника не відноситься до виконавчого округу, на території якого приватний виконавець Клітченко О.А. здійснює діяльність та відомості щодо якої внесені та містяться у Єдиному реєстрі приватних виконавців України, а виконавчі документи у виконавчому провадженні №63405583 прийнято до виконання відповідачем не за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи.
71. Доказів проживання, перебування позивача в місті Києві, як і знаходження в останньому його майна, ні відповідачем, ні третьою особою суду не надано.
72. Тобто, відсутнє обґрунтування правомірності винесення постанов про відкриття виконавчого провадження №63405583 від 26.10.2020 року.
73. У постановах, прийнятих в рамках виконавчого провадження від 26.10.2020 року відсутні будь-які посилання про наявність у боржника іншого майна, місцезнаходження якого підпадає під виконавчий округ приватного виконавця.
74. Отже, за відсутності належних та допустимих доказів, що у сукупності свідчили б про наявність визначених законом підстав для відкриття виконавчого провадження ВП №63405583 у межах виконавчого округу міста Києва, суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження.
75. За таких обставин, постанова про відкриття провадження №63405583 від 26.10.2020 року прийнята відповідачем з порушенням приписів частини 2 статті 24 Закону України №1404, оскільки останнім виконавчий документ прийнято до виконання не за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи (позивача).
76. Таким чином, позовні вимоги позивача є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а постанову приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження №63405583 від 26.10.2020 року, підлягає визнанню протиправною та скасуванню.
VІІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
77. Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
78. Закон України “Про судоустрій і статус суддів” встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
79. Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
80. Принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень має на увазі, що рішення має бути прийняте з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення.
81. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
82. У Рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
83. Рішенні від 27 вересня 2010 року по справі «Гірвісаарі проти Фінляндії» зазначено, що ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті.
84. Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
85. Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
86. Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
87. Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
88. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
89. Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
90. Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що відповідач не довів правомірності та законності прийнятого ним оскаржуваного позивачем рішення від 26.10.2020 року.
91. Отже, з системного аналізу матеріалів справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову, у зв'язку із чим позовні вимоги ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни, третя особа: ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” про визнання протиправною та скасування постанови, підлягають задоволенню, у зв'язку із чим слід визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження №63405583 від 26.10.2020 року, відкритого на підставі виконавчого напису №26873, вчиненого 08.09.2020 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. про стягнення із ОСОБА_1 на користь ТОВ “Фінансова компанія “Аланд” заборгованості у розмірі 28882,00 гривень.
92. Щодо розподілу судових витрат.
93. Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
94. Згідно матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 908,00 гривень, які, згідно положень ст. 139 КАС України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
95. Керуючись статтями 241-246, 262, 284, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
96. Адміністративний позов ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни, третя особа: ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити.
97. Визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження №63405583 від 26.10.2020 року, відкритого на підставі виконавчого напису №26873, вчиненого 08.09.2020 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. про стягнення із ОСОБА_1 на користь ТОВ “Фінансова компанія “Аланд” заборгованості у розмірі 28882,00 гривень.
98. Стягнути з приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Клітченко Оксани Анатоліївни на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 908,00 гривень.
99. Позивач: ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , адреса для листування: АДРЕСА_6 , код ОКПП НОМЕР_1 ).
100. Відповідач : приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксана Анатоліївна (02002, м.Київ, вул. Окіпної Раїси, буд.4А, оф.35-А).
101. Третя особа: ТОВ “Фінансова компанія “АЛАНД” (01033, м.Київ, вул.Саксаганського, 14, оф.301, код ЄДРПОУ 26799749).
102. Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строк, передбачений частиною 6 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
103. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
104. Повний текст рішення складено 30.03.2021 року.
Суддя В.В Ільков