Ухвала від 26.03.2021 по справі 679/376/21

Провадження № 2/679/263/2021

Справа № 679/376/21

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд до іншого суду

26 березня 2021 року м.Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

22.03.2021 року до Нетішинського міського суду Хмельницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Згідно ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи предявляються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч.9 ст.27 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Положеннями ч.6 ст.187 ЦПК України передбачено, що у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Згідно інформації наданої суду, в порядку ч.7 ст.187 ЦПК України, відділом адміністративних послуг виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області №164/ЕП від 23.03.2021 року, згідно Реєстру територіальної громади м.Нетішин, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованою у м.Нетішин не значиться.

Згідно інформації наданої відділом ведення ДРВ апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради №07-36/14 від 25.03.2021 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Луганськ, зареєстрована по АДРЕСА_1 .

Як вбачається з позовної заяви місце проживання позивача ОСОБА_1 вказано як, АДРЕСА_2 , останнє відоме місце проживання відповідачки вказано як, АДРЕСА_3 .

При цьому як з позовної заяви так і з доданих до неї документів не вбачається будь-яких доказів на підтвердження того, що майно відповідачки знаходиться в межах територіальної громади м.Нетішин, а АДРЕСА_3 є останнім відомим зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідачки чи постійного її заняття (роботи), що давало б можливість визначити тереторіальну юрисдикцію (підсудність) цивільної справи Нетішинському міському суду Хмельницької обалсті. .

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищевикладене, наявні у суду відомості про реєстрацію місця проживання відповідачки, приходжу до висновку, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Жовтневого районного суду Луганської області.

Однак, згідно розпорядження про визначення територіальної підсудності справ Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №2710/38-14 від 02.09.2014 року, змінено територіальну підсудність цивільних справ підсудних місцевим загальним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції. Так, суд, якому визначається територіальна підсудність справ Жовтневого районного суду Луганської області є Троїцький районний суд Луганської області.

Враховуючи викладене, вважаю, що справу слід передати на розгляд за територіальною юрисдикцією (підсудністю) Троїцькому районному суду Луганської області.

Керуючись ст. ст. 27, 31, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, передати на розгляд за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Троїцького районного суду Луганської області (92100, Луганська область, смт.Троїцьке, вул.1 Травня, 5а).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Хмельницького апеляційного суду, через Нетішинський міський суд Хмельницької області, протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвалу не було вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя Р.М. Стасюк

Попередній документ
95929768
Наступний документ
95929770
Інформація про рішення:
№ рішення: 95929769
№ справи: 679/376/21
Дата рішення: 26.03.2021
Дата публікації: 02.04.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Нетішинський міський суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (06.05.2021)
Результат розгляду: залишено без змін
Дата надходження: 22.03.2021
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
06.05.2021 00:00 Хмельницький апеляційний суд
22.06.2021 09:35 Троїцький районний суд Луганської області
28.07.2021 09:35 Троїцький районний суд Луганської області
16.09.2021 11:30 Троїцький районний суд Луганської області