Постанова від 31.03.2021 по справі 951/264/21

Справа № 951/264/21

Справа № 3/951/206/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2021 року смт. Козова

суддя Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О.Б., з участю прокурора - Яреми П.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, якому роз'яснені права за ст.268 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

згідно з постановою судді Козівського районного суду Тернопільської області від 31.03.2021 року справи №951/264/21, №951/265/21, №951/266/21, №951/267/21 та №951/268/21, відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6,ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП були об'єднані в одне провадження.

Як вбачається ізпротоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією №111 від 09.03.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (з 01.01.2017 року до 01.05.2017 року), а саме 20.01.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією №112 від 09.03.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (з 01.01.2018 року до 01.04.2018 року), а саме 20.01.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно з протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією №113 від 09.03.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (з 01.01.2019 року до 01.04.2019 року), а саме 20.01.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Як вбачається ізпротоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією №114 від 09.03.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (з 01.01.2020 року до 01.06.2020 року), а саме 20.01.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією №115 від 09.03.2021 року, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме 27.11.2020 року припиняючи повноваження депутата Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 27.01.2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину в вчиненні адміністративних правопорушень, в яких його обвинувачено, визнав повністю.

Прокурор в судовому засіданні вказав на наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП та просив визнати його винним у вчиненні таких та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 рішенням Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області №1 від 24.11.2015 року визнано депутатом Ценівської сільської ради Козівського району Тернопільської області.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлений обов'язок осіб, зазначених у пункті 1,підпунктах "а" і "в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пп.2-1 п.11 Розділу ХІІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Згідно з абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом сільської ради, був зобов'язаний з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, протягом 120 календарних днів, тобто до 01 травня 2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року, протягом 90 календарних днів, тобто до 01 квітня 2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2019 року, протягом 90 календарних днів, тобто до 01 квітня 2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2020 року, протягом 152 календарних днів, тобто до 01 червня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік та протягом 20 робочих днів подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з дня припинення діяльності. Однак такі декларації ОСОБА_1 подані несвоєчасно, а саме 20.01.2021 року та 27.01.2021 року.

Відтак, в періоди з 01.01.2017 року до 01.05.2017 року, з 01.01.2018 року до 01.04.2018 року, з 01.01.2019 року до 01.04.2019 року та з 01.01.2020 року до 01.06.2020 року відповідно було 120, 90, 90 та 152 календарних днів для заповнення та перевірки наявності на сайті декларацій, які ОСОБА_1 раціонально для цього не використав.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларацій ОСОБА_1 , а саме 20.01.2021 року та 27.01.2021 року, що підтверджується скріншотами сторінок Інтернет з сайту НАЗК.

Відповідно до п.8 рішення НАЗК №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкта декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП.

Однак, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічні декларації за 2016, 2017, 2018, 2019 роки та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями ним були подані лише 20 та 27 січня 2021 року, тобто з пропуском терміну визначеного законодавцем для вчинення таких дій.

Згідно з ч.2 ст.36 КУпАПякщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених .

Зважаючи на вищевказане, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуючи особу, яка притягається вперше до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, ступінь тяжкості вчиненого адміністративного правопорушення, дані електронних декларацій, суд дійшов до переконання, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 454,00 грн..

Керуючись ст. 27, 34, 35, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень нуль копійок).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 454,00 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні нуль копійок) судового збору.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Строк пред'явлення до виконання три місяці.

Суддя О.Б.Гриновець