Справа № 521/4468/21
Номер провадження 3/521/3621/21
30 березня 2021 року Малиновський районний суд м.Одеси у складі судді Крижановського О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу прикордонної служби « Одеса-Аеропорт» Державної прикордонної служби Південного регіонального управління Одеського прикордонного загону, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку України, яка мешкає у АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 26 березня 2021 року, приблизно о 07 годині 50 хвилин, ОСОБА_3 в міжнародному пункті пропуску для міжнародного повітряного сполучення « Одеса» на напрямку відліт з України під час прикордонного контролю осіб а/р TNY-466 сполученням «Одеса-Стамбул» прикордонним нарядом «Перевірка документів» в складі ст. пр-к ОСОБА_4 було виявлено гр. України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка на паспортний контроль надала закордонний паспорт гр. США (іншої держави) № НОМЕР_1 виданий 23.08.2012 року дійсний до 22.08.2022 р. Своїми діями громадянка ОСОБА_1 порушила вимоги п.1 ч.1 ст.2 ЗУ «Про громадянство України», ст.3 ЗУ «Про порядок у виїзді з України і в'їзду в Україну громадян України», ст.ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України», ч.3 ст.6 Закону України «Про прикордонний контроль» та вчинила правопорушення, відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не з'явилась, долучила до матеріалів справи заяву про розгляд справи за її відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновків, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Частиною 1 статті 204-1 КУпАП передбачена відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст. 280 КУпАП регламентовано, що орган (посадова особа), який розглядає справу про адміністративне правопорушення, при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші підстави для правильного вирішення справи.
Суду надані наступні докази винуватості ОСОБА_1 : протокол про адміністративне правопорушення, копія паспорту громадянки України, пояснення ОСОБА_1 ; рапорт інспектора прикордонного контролю.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що в провину ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ставиться пред'явлення нею на паспортний контроль паспорт громадянки США ОСОБА_2 , при відсутності в неї паспорта України, що, на думку особи, яка склала протокол, є наданням документу паспорта громадянки ОСОБА_2 , який містить недостовірні відомості про особу.
Однак протокол про адміністративне правопорушення не містить посилань на те, які саме відомості про особу ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в її паспорті громадянки США є недостовірними.
Паспорт на ім'я ОСОБА_2 , як встановлено судом, і це не заперечується в протоколі про адміністративне правопорушення, є дійсним, доказів, які підтверджують інше, в матеріалах справи відсутні.
Зазначене, на думку суду, свідчить про відсутність таких відомостей.
Фактично, як вважає суд, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) притягнуто до адміністративної відповідальності за подвійне громадянство, що не передбачено діючим законодавством.
Відповідно до ст.247 ч.1п.1КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності в діянні особи складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у звязку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247 п.1ч.1, 283-284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 -1 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником та потерпілим.
Суддя Криджановський О.В.