Справа № 444/754/21
Провадження № 3/444/441/2021
26 березня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції ГУНП у Львівській області ДППпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання : АДРЕСА_1 , працюючого ПП ФОП ОСОБА_2 , посвідчення водія серії НОМЕР_1 від 06.01.1995 року, реєстраційний номер картки платника податку судом не встановлено, -
- за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
12.03.2021 року на адресу Жовківського районного суду Львівської області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 в т.ч. протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №197401 від 05.03.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_3 , який 05.03.2021 року о 13 год. 25 хв. на 4 км. + 320 м. під'їзду до м.Львова, керуючи транспортним засобом марки "LEXUS RX 450H", номерний знак НОМЕР_2 не був уважним, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем марки "VOLKSWAGEN GOLF", номерний знак НОМЕР_3 , який рухався попереду, від чого транспортні засоби отримали механічні пошкордження та були завдані матеріальні збитки. Своїми діями ОСОБА_3 порушив вимоги п. 2.3 "б", 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до переконання, що дані матеріали слід повернути на доопрацювання, виходячи з наступних підстав.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Відповідно до вимог частин 1, 2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Судом встановлено, що місцем проживання правопорушника є АДРЕСА_1 , а доказів того, що правопорушення вчинено на території Жовківського району не представлено.
Так, у протоколі про адміністративне правопрушення зазначено, що подія відбулася на підїзді до м. Львова, 4 км. + 320 м., однак відсутнє уточнення на якій саме автодорозі відбулась вищевказана подія з чого б суд міг зробити висновок, що дана справа підсудна Жовкіському районному суду Львівської області.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 11.06.2004 р. " Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що відповідно до ч.2 ст.276 КУпАП у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст.276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Таким чином вказаний протокол не відповідає вимогам, встановленим до нього чинним законодавством, що перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Зазначені вище недоліки є суттєвими та перешкоджають правильно розглянути та вирішити справу.
З врахуванням наведеного, при внесенні змін в протокол про адміністративне правопорушення, такі зміни складачу протоколу слід обумовити з особами, які були з ним ознайомлені, та здійснити такі на зворотній стороні протоколу, оскільки всі внесені зміни в протокол про адміністративне правопорушення повинні бути обумовлені з особою щодо якої складено протокол, свідком та вносятся після погодження з ними.
З наведених підстав, приходжу до висновку про повернення матеріалів адміністративної справи в Управління патрульної поліції у Львівській області для доопрацювання, зокрема для уточнення місця вчинення правопорушення, місця обліку транспортного засобу для визначення підсудності Жовківському районному суду Львівської області.
У випадку непідсудності даних матеріалів Жовківському районному суду Львівської області, скерувати матеріалів справи до належного суду.
Керуючись ст.ст. 276, 283 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути в Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання з підстав вказаних у мотивувальній частині даної постанови.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Мікула В. Є.