Справа № 444/205/21
Провадження № 3/444/149/2021
30 березня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 13.03.2019, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , 05.07.2020 року близько 22 год. 35 хв. перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , розбив вікно у даному будинку, чим вчинив дрібне хуліганство та адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 , 05.07.2020 року близько 19 год. 30 хв. перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , розбив вікно у даному будинку, чим вчинив дрібне хуліганство та адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 неодноразово викликався в судове засідання, востаннє 30.03.2021р., однак в таке не з"явився, не повідомивши причини неявки.
Відповідно до ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Однак враховуючи неодноразові неявки правопорушника в судові засідання, беручи до уваги спливання строків накладення адміністративного стягнення та те, що судом було вжито всіх заходів для забезпечення присутності особи в судовому засіданні, справу було розглянуто у відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у таких підтверджується:
1) протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 679146 від 21.01.2021 року та протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 679147 від 21.01.2021 року;
2) копією рішення від 23.04.2020р. про видачу обмежувального припису ОСОБА_1 ;
3) копіями протоколу допиту свідків від 15.09.2020 року, від 19.09.2020 року та від 20.10.2020 року;
4) копією протоколу оглляду місця події від 16.09.2020 року, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Його вина полягає в тому, що він вчинив дрібне хуліганство, а тому дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, що обтяжуютьчи пом"якшують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, беручи до уваги відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу правопорушника, який не працює, приходжу до переконання, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та сприятиме запобіганню вчиненню ним адміністративних правопорушень в майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року, в останній редакції, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника в дохід держави.
Керуючись статтями 40-1, ст. 173, 283, 284, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя,-
Справу про адміністративні правопорушення № 444/207/21 провадження № 3/444/150/2020 та справу про адміністративні правопорушення № 444/205/21 провадження № 3/444/149/2021 відносно ОСОБА_1 про вчинення ним правопорушень, передбачених ст.ст.173; 173 КУпАП об'єднати в одне провадження з присвоєнням номера 444/205/21 та провадження № 3/444/149/2021.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 7 (семи) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто девятнадцять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 13.03.2019, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 в дохід держави судовий збір в сумі 454,00 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя: Мікула В. Є.