Справа № 444/733/21
Провадження № 3/444/426/2021
26 березня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 )
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
12.10.2020 року поліцейським СРПП № 3 Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області сержантом поліції Кріп Н.В складено відносно ОСОБА_1 , протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 053279 за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якому зазначено, що 12.10.2020 року о 20 год. 00 хв., в м.Жовква, вул. Шпитальна, 20, він керував транспортним засобом марки "Альфа", без н/з в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, у встановленому законом порядку, проводився у приймальному відділенні Жовківської ЦРЛ, підтверджується висновком лікаря щодо медичного огляду № 485, виданим 12.10.2020 року. ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а "Правил дорожнього руху", чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Згідно ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно із диспозиції норми ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адмінстративні правопорушення передбачено відповідальність за повторне вчинення протягом року будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, а саме керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Незважаючи на те, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 053279 від 12.10.2020 року вказано, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суть викладеного правопорушення не відповідає диспозиції норми ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки не має посилання на обов'язкову ознаку об'єктивної сторони, а саме повторність протягом року.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначені недоліки є суттєвими та перешкоджають правильно розглянути та вирішити справу.
Відповідно до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МЮУ 12.03.2016 № 672/5 , а саме як передбачено розділом 2 п.2 протокол про адміністративне правопорушення складається українською мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративні правопорушення підписаний особою, щодо якої він складений. А тому всі внесені зміни в протокол про адміністративне правопорушення повинні бути обумовлені з особою щодо якої такий протокол складений та вносятся після погодження з особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
З врахуванням наведено, в разі внесення змін в протокол про адміністративні правопорушення такі складачу протоколу слід обумовити з особою відносної якої такий складено.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. №14 із останніми змінами та доповненняими від 19.12.2008 року).
У зв'язку із наведеним матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання у Жовківське відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Під час доопрацювання слід викласти суть адміністративного правопорушення відповідно до диспозиції норми ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також надати докази притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року до 12.10.2020 року за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. 245, 251, 256, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити у Жовківське відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області для доопрацювання з підстав, вказаних у мотивувальній частині даної постанови, а саме дотримання всіх вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, викладення суті адміністративного правопорушення відповідно до диспозиції норми ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, надання доказів притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року до 12.10.2020 року за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Мікула В. Є.