Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 3/641/1225/2021Справа №: 641/7240/20
31 березня 2021 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Музиченко В.О., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204 КУпАП ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 110990 від 18.09.2020 року, складеного старшим інспектором прикордонної служби 1 групи ПК ВПС «Харків» лейтенантом ОСОБА_2 , 18.09.2020 року о 10 год. 00 хв. в ППр «Харків» під час здійснення ПКр 6941 «Харків-Дортмунд» була виявлена громадянка України, яка на ПК пред'явила НЗП громадянки Німеччини, в якому була відсутня відмітка про «В'їзд в Україну», після цього пред'явила посвідчення особи на повернення в Україну, що засвідчує, що дана особа є громадянином України. Своїми діями порушила вимоги ст. 3 Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» та ст. 2 ПКМУ № 57 «Про затвердження правил перетину ДК громадянами України», чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання, виходячи із наступних обставин.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, у відповідності до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
В наданому до суду протоколу серії СхРУ № 110990 від 18.09.2020 рок в графі місце проживання вказано: Німеччина, м. Дортмунд, тобто не зазначено адресу проживання ОСОБА_1 в м. Дортмунд, як особи яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відсутність даних про місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності унеможливлює здійснення виклику ОСОБА_1 до суду для розгляду справи по суті.
Окрім того, в порушення вимог ст. 256 КУпАП в зазначеному протоколі також не зазначено по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний матеріал необхідно повернути до Відділу прикордонної служби «Харків» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління ДПСУ для належного оформлення, оскільки вищезазначені недоліки перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, у відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП.
Крім того, суд зауважує, що постановами Комінтернівського районного суду м. Харкова від 01.02.2021 та 16.02.2021 адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 з підстав не виконання вимог ст.ст. 268, 277 КУпАП, вже було повернуто до Відділу прикордонної служби «Харків» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління ДПСУ для належного оформлення. Матеріал повторно направлено до суду, однак на теперішній час вищевказані недоліки фактично не усунуто
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 7, 164, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП - повернути до Відділу прикордонної служби «Харків» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління ДПСУ для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - В. О. Музиченко