18 березня 2021 рокум. Ужгород№ 807/377/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судових засідань - Полянич В.І.
сторони у судове засідання не з'явилися;
розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВАГРОНАФТОТРЕЙД" (вул. Анкудінова, буд.4, м.Ужгород, Закарпатська область, 88000) до Головного управління ДПС у м. Києві (вул.Шолуденка, буд.33/19, м.Київ, 04116) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "КИЇВАГРОНАФТОТРЕЙД" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.
Ухвалою суду від 18.03.2021 року було замінено відповідача - Головне управління ДФС у м. Києві на правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 11.12.2017р. на адресу позивача надійшов Акт від 27.10.2017р. №11290/26-15-12-07-20/31202724 про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "КАНТ" за грудень 2015 року, грудень 2016 року, згідно якого зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за грудень 2015 року, грудень 2016 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. 08.02.2018 р. на поштову адресу позивача надійшло Рішення відповідача від 28.12.2017 р. №43779/10/26-15-12-07-14, згідно якого вказано, що за результатами розгляду заперечення позивача від 14.12.2017р. №712 та доданих до нього матеріалів, частково скасовано висновки, викладені за результатами камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.10.2017р. №11290/26-15-12-07-20/31202724 в частині порушення граничних термінів реєстрації за рахунок податкової накладної №262 від 03.12.2015р. на суму ПДВ 39 447,40грн., та залишено без змін в частині порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної №691 від 26.12.2016 р. суму ПДВ 118 226,96грн.". 12.02.2018р. на поштову адресу позивача надійшло податкове повідомлення- рішення від 29.12.2017р. №0087411207 на суму 23 645,39 грн., виставлене за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної №691 від 26.12.2016р., на суму ПДВ 118 226,9 грн. Однак, позивач наголошує, що приймаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення за начебто несвоєчасну реєстрацію податкової накладної №691 від 26.12.2016р. відповідач в черговий раз притягнув позивача до відповідальності за начебто одне і теж саме порушення. Позивач зазначає, що відповідач надсилаючи Акт від 27.10.2017 р. та проводячи камеральну перевірку за грудень 2016р. вже вчетверте допускає перевірку одного і того ж періоду, що є порушенням вимог чинного законодавства України. Позивач зазначає, що відповідач протиправно допускає багаторазове притягнення позивача до відповідальності за начебто вчинене податкове правопорушення. Так, здійснюючи попередньо три камеральні перевірки позивача за грудень 2016 р. та перевіряючи подачу звітності суцільним порядком, фіскальними органами не було встановлено несвоєчасної реєстрації податкової накладної №691 від 26.12.2017р. Крім того, щодо строку проведення перевірки своєчасності реєстрації податкової накладної №691 від 26.12.2016р., то позивач вказує, що контролюючим органом не враховано дію закону в часі при проведенні перевірки, оскільки в період грудень 2016 р. строки проведення камеральної перевірки були визначені 200.10 ст. 200 ПК України та становили 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації. Отже, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкової накладної №691 від 26.12.2016 р. після закінчення строку, встановленого податковим законодавством, а тому ППР від 29.12.2017р. підлягає скасуванню. З огляду на викладене позивач просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач надіслав до суду відзив на позов, згідно якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог, мотивуючи тим, що відповідачем була проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2015 року, грудень 2016 року, якою встановлено порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України, а саме порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних, у зв'язку з чим винесено податкове повідомлення-рішення та накладено на позивача штраф у розмірі 20% на суму 23 645,39 грн. Враховуючи викладене відповідач просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Сторони у судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.
Суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Згідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що відповідачем була проведена камеральна перевірка позивача щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2015 року, грудень 2016 року, за результатами якої складено Акт від 27.10.2017 року №11290/26-15-1207-20/31202724 (а.с.11).
Відповідачем згідно Акту зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за грудень 2015 року, грудень 2016 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
14.12.2017 р. не погодившись із Актом камеральної перевірки позивач в порядку п.86.7 86 ПК України надіслав до відповідача заперечення на Акт від 14.12.2017р. №712 (а.с. 12-14).
Згідно Рішення від 28.12.2017р. відповідач частково скасував висновки, викладені в Акті камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.10.2017 р. №11290/26-15-12-07-20/31202724 в частині порушення граничних термінів реєстрації за рахунок податкової накладної №262 від 03.12.2015р. на суму ПДВ 39 447,40грн., та залишено без змін в частині порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної №691 від 26.12.2016 р. на суму ПДВ 118 226,96грн." (а.с. 15-16).
Відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 29.12.2017 р. №0087411207 на суму 23 645,39грн., згідно якого за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 118 226,96 грн. застосовано штраф в розмірі 20% у сумі 23 645,39 грн. (а.с. 17).
Не погодившись з Рішенням від 28.12.2017 р. та з податковим повідомленням-рішенням 29.12.2017 р. позивач 16.02.2018 р. звернувся до відповідача із скаргою від 16.02.2018 р. №88 (а.с. 18-20).
Згідно Рішення про результати розгляду скарги від 16.04.2018 року відповідач залишив без змін податкове повідомлення-рішення від 29.12.2017 р. №0087411207, а скаргу без задоволення (а.с. 21).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд констатує наступне.
Згідно п. 1.1 ст. 1 ПК України - даний кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (тут і надалі - застосоване судом законодавство в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Згідно пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (далі - Реєстр) визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних.
Згідно п. 2, п. 3 Реєстру внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.
Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг) та залишаються у їх постачальника (продавця); складені під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України; складені в межах виконання угод про розподіл продукції; складені за операціями з постачання товарів (послуг), які звільнені від оподаткування) незалежно від суми податку на додану вартість, зазначеної в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.
Відповідно до п. 8 Реєстру для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС.
Згідно п. 10-15 Реєстру датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.
Квитанція, що підтверджує факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, надсилається протягом операційного дня платникові податку.
Якщо протягом операційного дня платникові податку не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими.
Якщо платник податку надіслав ДФС кілька примірників однієї податкової накладної та/або розрахунку коригування, то зареєстрованою (зареєстрованим) вважається та податкова накладна та/або розрахунок коригування, щодо яких прийнято рішення про внесення до бази даних і надійшла квитанція, що підтверджує факт їх прийняття.
З метою отримання інформації, що міститься у Реєстрі, платник податку складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв'язку ДФС.
На запит платника податку щодо надання інформації, яка міститься у Реєстрі, безоплатно видається: про податкову накладну та/або розрахунок коригування - витяг з Реєстру; про податкову накладну, до якої на дату надходження такого запиту зареєстровано розрахунок коригування, - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування; про розрахунок коригування до податкової накладної - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування; повідомлення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування і податкову накладну та/або розрахунок коригування в електронній формі.
Запит щодо надання відомостей про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Реєстру складається у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
На запит накладаються електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).
За відсутності у платника податку посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).
Платник податку, що є фізичною особою - підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис платника податку, другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).
Запит платника податку в електронній формі підлягає шифруванню та надсилається ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та "Про електронні документи та електронний документообіг". Примірник запиту в електронній формі зберігається у платника податку.
Відповідно до п. 201.3 ст.201 ПК України у разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи цього Кодексу та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування.
Згідно п. 9 Реєстру причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); 5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Як підтверджується матеріалами справи, 02.02.2017 року позивачем було зареєстровано накладну №691 з датою складання 26.12.2016 року засобами телекомунікаційного зв'язку (а.с. 47-48).
Так, в результаті проведеної камеральної перевірки, результати якої відображені в Акті від 27.10.2017 року, відповідачем встановлено згідно з ІС "ЄРПН", що податкова накладна виписана позивачем 26.12.2016 року№691 зареєстрована 02.02.2017 року в ЄРПН з порушенням законодавчо встановлених термінів, а саме: порушено термін реєстрації податкової накладної на 23 дні на суму ПДВ 118 226,96 грн.
Згідно п. 120-1.1 ст. 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Таким чином, згідно вимог податкового законодавства датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції, яка є підтвердженням прийняття, не прийняття чи зупинення реєстрації податкової накладної.
Так, 02.02.2017 року позивачем було зареєстровано накладну №691 з датою складання 26.12.2016 року засобами телекомунікаційного зв'язку, яку доставлено до центрального рівня ДПС України 02.02.2017 року о 17:40:50 год.
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом
Посилання позивача на те, що відповідачем було допущено багаторазове притягнення до відповідальності за одне і те саме податкове правопорушення спростовується наступним.
ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві була проведена камеральна перевірка дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності реєстрації податкових накладних по податку на додану вартість позивача за період вересень, листопад, грудень 2016 року, якою встановлено порушення вимог п. 201.10 ст. 201 ПКУ, а саме несвоєчасно зареєстровано податкові накладні за вересень, грудень 2016 року в ЄРПН на загальну суму ПДВ 455 700 грн. 73 коп., а саме: накладна №398 дата складання 09.09.2016 дата; накладна №394 дата складання 07.09.2016; накладна №396 дата складання 08.09.2016; накладна №393 дата складання 05.09.2016; накладна №392 дата складання 05.09.2016; накладна №397 дата складання 09.09.2016; накладна №519 дата складання 02.11.2016; накладна №685 дата складання 23.12.2016; накладна №685 дата складання 26.12.2016; накладна №672 дата складання 26.12.2016 (Акт від 31.01.2017 №310/26-58-12-01-09/31202724) (а.с. 49.
Також, ГУ ДФС у м.Києві було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у декларації і акцизного податку та встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації акцизних і накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних, а саме акцизних накладних №№72; 42; 235;43; 44; 232; 231; 192; 228; 230; 234; 8; 233; 229; 204; 197; 13; 10; 190; 12; 227; 224; 225; 226; 223; 220; 195; 198; 219; 217; 202; 216; 199; 189; 221; 213; 215, 214, 212, 218, 222, 208, 191, 207, 201, 208, 100, 101, 50,34, 35, 36 (Акт від 15.08.2017 №26/507/26-15-40-04-13/31202724) (а.с. 50-52).
З огляду на вище викладене, факт несвоєчасної реєстрації позивачем накладної №691 був встановлений відповідачем в ході саме камеральної перевірки, результати якої відображені в Акті від 27.10.2017 року №11290/26-15-1207-20/31202724 та за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення від 29.12.2017 р. №0087411207.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, провівши правовий аналіз законодавчих норм, що регулюють спірні правовідносини крізь призму встановлених обставин даної адміністративної справи, суд дійшов висновку що в задоволенні позову слід відмовити.
Згідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Керуючись ст. 241, ч. 3 ст. 243, 255, 295 КАС України, суд, -
1. У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВАГРОНАФТОТРЕЙД" (вул. Анкудінова, буд.4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 31202724) до Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, буд.33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 43141267) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - відмовити.
2. Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду в строки визначені ст. 295 КАС України. Рішення суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяМ.М. Луцович
Відповідно до ч. 3 ст. 243 КАС України рішення суду у повному обсязі складено 23.03.2021 року.