Справа № 450/745/21 Провадження № 3/450/599/21
30 березня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли 01 березня 2021 року від Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 017096/19 від 25 лютого 2021 року ОСОБА_1 не виконала п. 12 припису № 251 від 03 жовтня 2019 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, надісланого рекомендованим листом Пустомитівським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області 03 жовтня 2019 року, а саме не провела ідентифікацію потенційно небезпечного об'єкта. Своїми діяннями ОСОБА_1 порушила п.п. 1, 3 Порядку ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМ України № 956 від 11 липня 2002 року та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 188-16 КУпАП.
У судове засідання 30 березня 2021 року о 10 год. 30 хв. ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, не з'явилися, причини неявки суду не повідомила.
Відповідно до правової позиції, яка міститься у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Каракуця проти України», будь-яке порушення права доступу до суду відсутнє, якщо особа не виявила належної зацікавленості у розгляді його справи.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 виходячи з наступного.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 017096/19 від 25 лютого 2021 року, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 188-16 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 188-16 КУпАП невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В матеріалах справи наявні протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 017096/19 від 25 лютого 2021 року, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 251 від 03 жовтня 2019 року, у якому вказано, що він скерований рекомендованим листом від 03 жовтня 2019 року за № 8110005871815.
Однак, жодних доказів на підтвердження отримання ОСОБА_1 вказаного припису суду не надано. Додана копія чеку про відправлення рекомендованого листа є неналежним доказом з огляду на те, що у такій не вказано вміст відправлення та кому воно скеровувалося. Крім того, з вказаного чека неможливо встановити, чи був отриманий лист отримувачем, а при перевірці відправлення № 8110005871815 за допомогою сервісу для відстежень поштових відправлень АТ «Укрпошта» судом отримана інформація про те, що дані про відправлення за № 8110005871815 відсутні, тому що не зареєстровані в системі.
Вказані обставини свідчать про те, що ОСОБА_1 не отримувала припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 251 від 03 жовтня 2019 року, а тому склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 188-16 КУпАП в її діях відсутній.
Будь-яких інших доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП додано до протоколу не було.
Статтею 62 Конституції України визначено, що особа вважається невинуватою і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість. Звинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Таким чином, провадження в справі за ч. 1 ст. 188-16 КУпАП підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 7, 247, 251, 256, 266, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 188-16 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Мусієвський В.Є.