Справа № 439/419/21
29 березня 2021 року м. Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Бунда А.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення поліції №1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , водій ФОП « ОСОБА_2 »
за ч.1 ст.44-3 КУпАП, суддя,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 106436 від 12.03.2021 ОСОБА_1 12.03.2021 близько 17.25 год. в м.Броди по вул.Львівська, будучи водієм автобуса БАЗ АО 7919 н.з. НОМЕР_2 та надаючи послуги з регулярних пасажирських перевезень, перевозив на одну людину більше ніж це передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, чим порушив п.п.14 п.2 Постанови КМУ №1236 (із змінами та доповненнями).
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що є водієм у ФОП « ОСОБА_2 ». 12.03.2021 близько 17.25 год. в м. Броди по вул. Львівська відносно нього поліцейськими був складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Статтею 7 КУАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом. Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездітність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно із ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно - проти епідеміологічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Таким чином, норма ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто вона відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-проти епідіемічних правил і норм як загальнодержавних, так і виданих органами місцевого самоврядування. Отже, диспозиція ст.44-3 КУпАП передбачає існування інших норм, в яких сформульовані конкретні правила поведінки, а тому протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП має обов'язково містити посилання на відповідний нормативний акт, закон України із зазначенням конкретного пункту чи статті, які вважаються порушеними з викладенням їх змісту. Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ 106436 від 12.03.2021 містить посилання на п.п.14 п.2 Постанови КМУ №1236.
Пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 № 1236 (із змінами та доповненнями на час складання протоколу) передбачає поділ території (регіони) України на рівні (“зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний) в залежності від епідемічної ситуації та епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Разом з підпункт 14 пункт 2 даної постанови на який є посилання у протоколі не містить.
Враховуючи, що суд не наділений повноваженнями вносити уточнення у суть адміністративного правопорушення, яке інкримінується певній особі, тому суд приходить до висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП у діях ОСОБА_1 , що відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, ст. 44-3, п.1 ч.1 ст.247, 279, 280, 283, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суд
Справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.О.Бунда