про залишення апеляційної скарги без руху
29 березня 2021 рокуЛьвівСправа № 343/1211/20 пров. № А/857/6103/21
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Шевчук С.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 листопада 2020 року у справі № 343/1211/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про скасування постанови,
Рішенням Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 листопада 2020 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про скасування постанови.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області подала апеляційну скаргу.
Стаття 286 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно частини 4 статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення..
Із матеріалів справи слідує, що оскаржене судове рішення проголошено 17.11.2020.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.02.2021 апеляційну скаргу повернуто апелянту, у зв'язку з тим, що апеляційна скарга підписано особою, право на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.
Апеляційну скаргу після повернення первинної подано 05 березня 2021 року (згідно поштового відбитку на конверті), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Особою, яка подала апеляційну скаргу, заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, яке обґрунтоване тим, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне звернення.
Позивачем не надано будь-яких допустимих доказів, які б підтверджували, що ним пропущено строк на апеляційне оскарження з підстав, що пов'язані з дійсно непереборними та об'єктивними перешкодами, істотними труднощами, які не залежали від його волі та унеможливили звернення із скаргою у встановлений процесуальним законом строк.
Суд зауважує, що апеляційну скаргу повернено апелянту ще 01.02.2021, повторно апеляційну скаргу подано 05.03.2021. При цьому, скаржник не вказує підстав за яких апеляційну скаргу вдруге подано понад тридцять днів з дня повернення первинної апеляційної скарги.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що звернення до апеляційного суду з апеляційною скаргою скаргою це право сторони, а не обов'язок, а тому, якщо особа вважає за необхідне скористатися своїм правом на апеляційне оскарження, то реалізація зазначеного права повинна відбуватися із дотриманням порядку та строків встановлених положеннями КАС України. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Оскільки вказані підстави не свідчать про поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, вважаю, що апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення недоліку.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,
Визнати неповажними, наведені у клопотанні Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області підстави поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 листопада 2020 року у справі № 343/1211/20.
Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 листопада 2020 року у справі № 343/1211/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про скасування постанови - залишити без руху.
Встановити Державній архітектурно-будівельній інспекції України в особі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяС. М. Шевчук