Рішення від 29.03.2021 по справі 420/358/21

Справа № 420/358/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., за участю секретаря судового засідання Слободянюка К.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області (місцезнаходження: 65496, Одеська область, Овідіополський район, смт. Таїрове вул. 40-Річчя Перемоги, буд. 27; код ЄДРПОУ 05582159) про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 03.07.2020 р. №481-VII «Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 р. №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2».

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань судом встановлено, що найменування відповідача було змінено на Таїровська селищна рада Одеського району Одеської області.

Ухвалою від 01.02.2020 р. відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

15.02.2021 року (вх. № 7131/21) представником відповідача до канцелярії суду подано відповідь на відзив.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з метою отримання дозволу на проведення робіт з благоустрою прилеглої території (облаштування безкоштовних машино-місць з елементами озеленення земельної ділянки) позивач звернулась 31.05.2019 р. з відповідною заявою, за результатами розгляду якої прийнято рішення від 14.06.2019 р. №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 ». Проте, 20.07.2019р. позивач отримала рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області 12 сесії VII скликання №209-VII від 11.07.2019р., яким скасовано вищевказано рішення. Незважаючи на скасування рішенням Одеського огкружного адміністративного суду від 26.03.2020р. у справі № 420/211/20 рішення відповідача №209-VII від 11.07.2019р., Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області протиправно прийнято рішення від 03.07.2020 р. №481-VII, яким вдруге скасовано рішення від 14.06.2019 р. №142, яке порушує права та законні інтереси позивача.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 7131/21 від 15.02.2021р.), в якому в обгрунтування правової позиції зазначено, що під час прийняття рішення від 14 червня 2019 року №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 » було проведено неналежний розгляд проекту, наданого ОСОБА_1 . В процесі розгляду вказаного проекту на благоустрій виконавчий комітет Таїровської селищної ради зобов'язаний був відмовити в його погодженні у зв'язку з тим, що наданий проект фактично передбачає відведення у тимчасове користування зазначеної земельної ділянки для облаштування парковки та здійснення підприємницької діяльності. У зв'язку з незаконністю рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14 червня 2019 року № 142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 », відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. ст. 25, 26, ч.9 ст. 59, ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19 Закону України «Про звернення громадян», ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ч. 4 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», колективного звернення громадян, які проживають на АДРЕСА_2, 03 липня 2020р. на пленарному засіданні 26 сесії VII скликання Таїровської селищної ради було прийнято рішення №481 «Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14 червня 2019 року № 142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 ».

За приписами ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

14.06.2019 року Виконавчий комітет Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, розглянувши звернення ОСОБА_1 , прийняв Рішення №142 "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 ", яким вирішив:

1. Погодити ОСОБА_1 матеріали проекту благоустрою території комунальної власності площею 1246 кв. м., розташованої по АДРЕСА_2 ;

2. Надати дозвіл ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності площею 1246 кв. м., розташованої по АДРЕСА_2 , в тому числі влаштування елементів благоустрою населеного пункту: а) тимчасової споруди КПП; б) лавки; в) стовпів із ліхтарями освітлення; г) дорожнього огородження з відбійником; д) шлагбаум;

3. Рекомендувати ОСОБА_1 за власний рахунок виконати роботи пов'язані із благоустроєм території відповідно до п. п. 1, 2, цього рішення;

4. Зобов'язати ОСОБА_1 : отримати паспорт прив'язки тимчасової споруди; укласти з Таїровською селищною радою договір на благоустрій і обслуговування території строком на 10 (десять) років;

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на адміністративну комісію Таїровської селищної ради.

20.06.2019 року на адресу Таїровської селищної ради надійшла заява ОСОБА_2 , в якій останні просив терміново розібратись з незаконним будівництвом автостоянки перед його будинком, зазначивши, що будівництво активно триває без дозвільних документів під видом благоустрою території.

21.06.2019 року на адресу Таїровської селищної ради надійшло колективне звернення громадян, в якому зазначено, що Рішення від 14.06.2019 року "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території" прийнято з грубим порушенням діючого законодавства без врахування інтересів громади, яка проживає на АДРЕСА_2 (не проведено громадські слухання, не затверджено проект благоустрою), у зв'язку з чим громадяни просили скасувати його як незаконне.

21.06.2019 року на адресу Таїровської селищної ради надійшов лист вих. № 16-8019-19 від Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області, в якому зазначено наступне: "Місцевою прокуратурою встановлено, що на офіційному веб-сайті Таїровської селищної ради у розділі Виконавчий комітет за 14.06.2019 оприлюднено рішення виконавчого комітету "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2", згідно вказаного рішення ОСОБА_1 погоджено матеріали проекту благоустрою території комунальної власності площею 1246 м. кв, розташованої по АДРЕСА_2 та дозволено розмістити тимчасову споруду КПП; лавки, стовпи із ліхтарями освітлення, дорожнє огородження з відбійником, шлагбаум. Вказані відомості, з урахуванням об'єктів прийнятого рішення, можуть свідчити подальше огородження ділянки місцевості та обмеження доступу до земель комунальної власності жителів громади, використання землі для безпосереднього здійснення підприємницької діяльності, ухилення від укладання договору оренди землі та недоотриманню коштів у бюджет. Наразі місцевою прокуратурою встановлюється наявність підстав для представництва інтересів держави у суді. З метою встановлення наявності підстав для представництва та реалізації функцій прокуратури прошу у стислі терміни до 05.07.2019 надати до місцевої прокуратури належним чином посвідчену копію документів: рішення виконкому селищної ради "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт із благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2"; матеріали проекту благоустрою території комунальної власності площею 1246 м.кв, розташованої по АДРЕСА_2 , подані ОСОБА_1 ; повідомлення селищній раді щодо виконання вимог паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності; укладений між Таїровською селищною радою та ОСОБА_1 договір на благоустрій і обслуговування території, строком на 10 (десять) років; квитанції щодо оплати ОСОБА_1 коштів за умовами договору; відомості базової вартості одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, зокрема щодо земель по АДРЕСА_2 . Також, прошу повідомити про вжиті адміністративною комісією Таїровської селищної ради контрольні заходи щодо укладання договору, дотримання умов рішення в ході виконання робіт з благоустрою та недопущення будь-яких самоправних дій не передбачених рішенням виконкому."

Рішенням Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 11.07.2019 року №209-VII, на підставі ст. ст. 25, 26, ч. 9 ст. 59, ст. 73 Закону України про місцеве самоврядування в Україні", колективного звернення громадян, які проживають на АДРЕСА_2 , висновків та рекомендацій спільного засідання постійних комісій селищної ради, скасовано рішення Таїровської селищної ради від 14.06.2019 року №142 "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 ".

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26.03.2020р. у справі № 420/211/20 визнано протиправним та скасовано рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 11.07.2019 року №209-VII "Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 року №142 "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2 ".

03.07.2020 р. Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області прийнято рішення №481-VII «Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 р. №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2».

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Статею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено основні принципи місцевого самоврядування, до яких відносяться, зокрема, принцип законності.

Відповідно до положень ч. 3 ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Частиною 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради. Виконавчий комітет ради: 1) попередньо розглядає та схвалює проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, прогноз місцевого бюджету, проект місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд відповідної ради; 2) координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників; 3) має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.

Відповідно до ст. 53 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Відповідно до п.п. 7, п. а, ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.

Згідно ч. 9 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.

З огляду на вищезазначені положення законодавства суд зазначає, що єдиною підставою для скасування селищною радою рішення виконавчого комітету є невідповідність цього рішення Конституції чи законам України, іншим актам законодавства.

При цьому, виходячи з системного аналізу чинного законодавства, таке скасування повинно бути обґрунтоване порушенням вимог закону з боку виконавчого комітету.

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення, відповідач при його прийнятті обмежився посиланням на загальні норми Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", які надають їй право на скасування рішення виконавчого комітету, колективне звернення громадян, лист прокуратури, висновки та рекомендацій спільного засідання постійних комісій селищної ради.

Разом з цим зі змісту оскаржуваного рішення не вбачається в чому саме полягає невідповідність рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 року №142 Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, тощо.

В оскаржуваному рішенні йдеться про те, що проект позивача на благоустрій території не відповідає встановленим вимогам, проте не міститься обгрунтування, яким саме вимогам проект не відповідає. Відповідач зазначив, що проект є проектом благоустрою, а фактично направлений на облаштування парковки, на якій буде здійснюватися підприємницька діяльність, про що свідчить наявність дорожнього огородження з відбійником, штатного КПП зі шлагбаумом, а також приміщення магазину, проте вказані твердженння не підтверджено належними доказами.

Так, зі змісту рішення Виконавчого комітету Таїровської селещної ради Овідіопольського району Одеської області від 14.06.2019 р. №142 не вбачається, що благоустрій території спрямований на здійснення підприємницької діяльності.

За приписами ч. 1 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» елементами (частинами) об'єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; 8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків; 9) малі архітектурні форми; 10) інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

Згідно ч.2 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об'єкта благоустрою. До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі, ворота, ґрати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, норм і правил.

Позивачем акцентовано увагу на тому, що наданий на погодження нею проект благоустрою території комунальної власності площею 1246 кв. м., розташованої по АДРЕСА_2 відповідає Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та у ньому наявні всі елементи благоустрою, які ним передбачені.

За приписами ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Відповідач повторно скасував одне і теж саме рішення Виконавчого комітету Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області фактично з тих самих підстав, незважаючи на те, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26.03.2020р. у справі № 420/211/20, яке набрало законної сили 17.06.2020р., визнано протиправним та скасовано рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 11.07.2019 року №209-VII "Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 року №142 "Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2".

Враховуючи наведені приписи чинного законодавства та встановлені обставини, з метою ефективного захисту прав позивача, суд дійшов висновку, що наявні підстави для визнання протиправним та скасування рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 03.07.2020 р. №481-VII «Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 р. №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2».

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи висновок суду про задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення з відповідача судового збору у розмірі 908,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області (місцезнаходження: 65496, Одеська область, Овідіополський район, смт. Таїрове вул. 40-Річчя Перемоги, буд. 27; код ЄДРПОУ 05582159) про визнання протиправним та скасування рішення,- задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 03.07.2020 р. №481-VII «Про скасування рішення виконкому Таїровської селищної ради від 14.06.2019 р. №142 «Про надання дозволу ОСОБА_1 на проведення робіт з благоустрою території комунальної власності в АДРЕСА_2».

Стягнути з Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області (місцезнаходження: 65496, Одеська область, Овідіополський район, смт. Таїрове вул. 40-Річчя Перемоги, буд. 27; код ЄДРПОУ 05582159) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 коп.).

Рішення може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено та підписано 29.03.2021 р.

Суддя О.М. Тарасишина