Справа № 420/1067/21
29 березня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Овідіопольської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії щодо припинення виплати державної соціальної допомоги, скасування рішення від 29.09.2020 року та зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіополської районної державної адміністрації Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Овідіопольської районної державної адміністрації, в якій позивач просить:
визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області щодо припинення виплати в серпні та вересні 2020 року державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 ;
скасувати рішення Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області від 29.09.2020 року щодо припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 ;
зобов'язати Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області здійснити виплату ОСОБА_1 невиплаченої за серпень та вересень 2020 року державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, призначеної за її зверненням у квітні 2020 року, виплата якої припинена на підставі рішення Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області від 29.09.2020 р.
Ухвалою від 01.02.2021 р. клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено; звільнено позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви; відкрито провадження по справі; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Овідіопольську районну державну адміністрацію Одеської області.
03.02.2021 року (вх. № ЕП/3078/21) представником позивача до канцелярії суду подано заяву про приєднання до матеріалів справи письмових доказів.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що багатодітне подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають дев'ять дітей, що підтверджується посвідченням багатодітної сім'ї № НОМЕР_1 , виданим 12.11.ІНФОРМАЦІЯ_4 Сім'я ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області та отримує допомогу як малозабезпечена сім'я. У квітні 2020 року ОСОБА_1 черговий раз звернулась до відповідача із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на наступний термін. Розглянувши подані документи, Управління прийняло рішення про призначення державної соціальної допомоги на новий період, проте у вересні 2020р. припинило здійснення виплати призначеної допомоги.
За приписами ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Багатодітне подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають дев'ять дітей, що підтверджується посвідченням багатодітної сім'ї № НОМЕР_1 , виданим 12.11.2010 року (а.с. 14).
Як вбачається з позовної заяви, станом на 2020 рік разом з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали діти ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (студентка Одеського коледжу транспортних технологій), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2., ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3., ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4., ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5., ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6., старші діти ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7., ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8., ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8., проживають окремо, вже мають свої сім'ї.
Сім'я ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області (далі по тексту - Управління) та отримує допомогу як малозабезпечена сім'я. Уповноваженим представником сім'ї перед Управлінням визначена ОСОБА_1.
В позовній заяві зазначено, що у квітні 2020 року ОСОБА_1 чергового разу звернулася до Управління із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на наступний термін та розглянувши подані документи, Управління прийняло рішення про призначення державної соціальної допомоги на новий період.
У серпні 2020 року Управління припинило здійснювати виплати призначеної допомоги.
Позивач отримала повідомлення про відмову в наданні соціальної допомоги № 229 датоване 29.09.2020 року, в якому зазначено що виплату припинено на підставі п.16 Порядку (а.с. 15).
30.11.2020р. Одеським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано доручення № 1179 адвокату Бабійчук І.В. для надання безоплатної вторинної допомоги ОСОБА_1 у справі про визнання дій Управління протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
03.12.2020р. на електронну адресу Управління направлено адвокатський запит з проханням надати копію рішення про припинення виплати призначеної державної соціальної допомоги та копії документів, на підставі яких таке рішення було прийняте (а.с. 16).
17.12.2020р. у відповідь на адвокатський запит Управління надіслало на електронну адресу лист № 1943 (а.с. 17), згідно якого повідомило, що Управлінням виявлено, що чоловік заявниці, ОСОБА_2 , здійснив купівлю автомобілю CHERRY TIGGO 2, 2019 року випуску, загальною вартістю транспортного засобу 316 500 грн., про що заявниця не зазначила у наданій до управління декларації. Відповідно до пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250, державна соціальна допомога не призначається, якщо особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою здійснили купівлю транспортного засобу на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн. Тому Управлінням припинено виплату допомоги малозабезпеченій сім'ї на підставі п. 16 Порядку, якщо малозабезпеченою сім'єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання допомоги та визначення її розміру.
17.12.2020р. представником позивача направлено електронний лист на адресу Управління, яким звернуто увагу посадових осіб Управління, що в адвокатському запиті від 03.12.2020 року містилися вимоги надати саме копії рішення про припинення виплати допомоги та документів, на підставі яких таке рішення було прийняте.року на електронну адресу Управління був направлений другий адвокатський запит з проханням надати копію останньої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, яку ОСОБА_1 подала в Управління для отримання державної соціальної допомоги (а.с. 18).
17.12.2020р. відповідачем надіслано електронний лист, в якому повідомлено, що виплати припинені на підставі наданої декларації від 16.04.2020 р., по останній декларації рішення управлінням не прийнято, ще перебуває на розгляді (а.с. 21).
30.12.2020 р. на електронну адресу Управління був направлений третій адвокатський запит з проханням надати копію декларації від 16.04.2020 р. Управління надало сканкопію декларації. 30.12.2020 р. позивач отримала копію декларації (а.с. 22).
Позивач, вважає, що Управлінням безпідставно припинено виплату соціальної допомоги її багатодітній малозабезпеченій сім'ї, оскільки автомобіль був придбаний за кредитні кошти, а розмір щомісячного платежу не перевищує встановлену п. 10 Порядку (в редакції чинній на дату звернення за призначенням соціальної допомоги 16.04.2020 року) суму у розмірі 10-кратної величини прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (у редакції, чинній на час звернення позивача із заявою про призначення допомоги від 16.04.2020р.), право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.
Згідно ч.1 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї; у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Згідно ч.2 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо:
у складі сім'ї є особа з інвалідністю;
у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.
Згідно ч.5 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Згідно п.1 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003р. (у редакції, чинній на час звернення позивача із заявою про призначення допомоги від 16.04.2020р.) (далі - Порядок № 250), цей Порядок визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".
Згідно п. 6 Порядку № 250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу соціального захисту населення такі документи:
заяву;
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї; до декларації не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім'ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених);
довідку про наявність та розмір земельної частки (паю);
довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
За змістом п. 8 Порядку № 250 соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє уповноваженого представника сім'ї, які документи повинні бути подані додатково.
Орган соціального захисту населення видає уповноваженому представнику сім'ї повідомлення про прийняття заяви та документів із зазначенням дати прийняття.
Відповідно до п. 27 Порядку № 250 контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.
Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до п'яти календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів Пенсійного фонду України інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.
Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Інформування органів соціального захисту населення стосовно дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім'ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім'ї, здійснюється центрами зайнятості до 10 числа місяця, що настає за звітним.
Згідно ст.1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року - 1779 гривень, з 1 липня - 1859 гривень, з 1 грудня - 1921 гривня;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року - 2218 гривень, з 1 липня - 2318 гривень, з 1 грудня - 2395 гривень;
працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні, з 1 липня - 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2020 року - 1638 гривень, з 1 липня - 1712 гривень, з 1 грудня - 1769 гривень.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» установлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 25 відсотків; для дітей: з 1 січня 2020 року - 85 відсотків, з 1 липня - 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" у 2020 році збільшується відповідно до зростання прожиткового мінімуму.
Сім'я ОСОБА_1 станом на 16.04.2020 р. складалася (про що зазначено у декларації) з: ОСОБА_1 , працездатна особа;
ОСОБА_2 , працездатна особа,
ОСОБА_4 , працездатна особа, студент,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2., 14 років,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3., 12 років ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4, 10 років,
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5., 8 років,
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6., 6 років.
3 працездатні особи * 2120 грн (рівень ПМ для працездатних) * на 25% = 1 590, 00
грн.
5 дітей віком від 6 до 14 років * 2218 (рівень ПМ для дітей 6-18 років) * 85% = 9 426,50 грн.
1 590, 00 + 9 426, 50 = 11 016,50 грн.
Відтак, визначена в ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та в п. 10 Порядку№ 250, 10-кратна величина прожиткового мінімуму для сім'ї ОСОБА_1 складає 11016,50 грн.
Розрахунковим періодом, за яким обчислювався дохід сім'ї ОСОБА_1 відповідно до поданої 16.04.2020 р. декларації є період з 01.10.2019 р. по 31.03.2020 р., який визначено згідно Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 15.11.2001 №486/202/524/455/3370).
Позивач акцентувала увагу на тому, що помилково не зазначила відомості про кредитний автомобіль в декларації, оскільки не в повній мірі розуміла правовий статус придбаного за кредитні кошти автомобілю.
У сім'ї ОСОБА_1 в розрахунковому періоді, за який обчислюється дохід 01.10.2019 р. по 31.03.2020 р. відсутні витрати, які перевищували б 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї - 110 165,00 грн.
Загальна сума, виплачена за кредитний автомобіль за період з 01.10.2019 р. по 31.03.2020 р. складає 24 733,30 грн. (12.10.2019 - 4 100, 80 грн.+15.11.2019 - 4 100, 80 грн.+ 12.12.2019 - 4 010, 00 грн. + 15.01.2020 - 3 802, 00 грн. + 18.02.2020 - 4 388, 70 грн. + 19.03.2020 - 4 331, 00 грн.), що є у чотири рази меншим за 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї , яка становить 110 165,00 грн.
Нормами чинного законодавства не встановлено обмежень для призначення соціальної допомоги сім'ї, яка володіє одним автомобілем.
При цьому, відсутні докази умисного подання ОСОБА_1 недостовірних відомостей для призначення соціальної допомоги, а саме відсутні докази того, що ОСОБА_1 вирішила приховати відомості про автомобіль, щоб отримати соціальну допомогу, на яку не має права за законом, оскільки незалежно від відомостей про автомобіль, сім'я ОСОБА_1 має право на державну соціальну допомогу.
Посадові особи відповідача під час перевірки повноти та достовірності поданих 16.04.2020 р. документів для призначення допомоги, повинні були запропонувати ОСОБА_1 надати додаткові документи (відомості з приводу перебування у власності чоловіка транспортного засобу), та приймати подальше рішення про продовження чи припинення виплати допомоги на підставі повного та об'єктивного встановлення обставин справи.
Враховуючи, що станом на 16.04.2020 р. у сім'ї ОСОБА_1 виховувалось п'ятеро дітей віком до 18 років та одна дитина 19 років, яка навчається у Одеському коледжі транспортних технологій на бюджетній денній формі навчання, то відповідно до положень ч. 2 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» в редакції, чинній на дату звернення ОСОБА_1 із заявою про призначення допомоги 16.04.2020 р., державна соціальна допомога все одно мала бути призначена (в даному випадку не припинена).
Враховуючи наведені приписи чинного законодавства та встановлені обставини, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Ухвалою від 01.02.2021 р. клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено; звільнено позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області (місцезнаходження: 67801, Одеська область, смт, Овідіополь, вул. Т. Шевченка, 169; код ЄДРПОУ 34929741), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області (місцезнаходження: вул Т.Шевченка, будинок 169, селище міського типу Овідіополь, Овідіопольський р-н, Одеська область, 67801) про визнання протиправними дії щодо припинення виплати державної соціальної допомоги, скасування рішення від 29.09.2020 року та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області щодо припинення виплати в серпні та вересні 2020 року державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 .
Скасувати рішення Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області від 29.09.2020 року щодо припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 .
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області здійснити виплату ОСОБА_1 невиплаченої за серпень та вересень 2020 року державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, призначеної за її зверненням у квітні 2020 року, виплата якої припинена на підставі рішення Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області від 29.09.2020 р.
Рішення може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено та підписано 29.03.2021 р.
Суддя О.М. Тарасишина