про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
29 березня 2021 р. № 400/1917/21
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І. А., ознайомившись з
адміністративним позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ДУ "Миколаївський слідчий ізолятор", 54001
до відповідача:Відділу поліції Братського району, Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області, вул. І.Виговського, 18, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213
про:скасування протоколів про адміністративні правопорушення від 20.12.2020,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділу поліції Братського району, Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області з вимогою про скасування протоколів про адміністративні правопорушення від 20.12.2020р.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що дану позовну заяву не належить розглядати за нормами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Позивач в позовній заяві просить суд скасувати протоколи про адміністративні правопорушення від 20.12.2020р. винесені посадовою особою Братського районного відділу поліції про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ст.187 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Отже, постанова по справі про адміністративне правопорушення фіксує таке правопорушення, яке передбачене КУпАП.
Таким чином, позивачу з таким позовом слід звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 4, 5, 170 КАС України, -
1. Відмовити у відкритті провадження у справі
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у справі надіслати особі, яка подала позовну заяву разом із усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя І. А. Устинов