м. Вінниця
11 березня 2021 р. Справа № 120/6036/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,
розглянувши у письмовому провадженні в місті Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом:
ОСОБА_1
до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області
про визнання протиправним та скасувати рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області. У позовній заяві позивач просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення 62 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №94 від 9 вересня 2020 року.
- зобов'язати Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0520655900:02:004:0211.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначила, що 18.06.2020 року звернулась до Стрижавської селищної ради із клопотанням про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, за графічними матеріалами, що надані додатково. Розглянувши клопотання ОСОБА_1 , та подані матеріали стосовно надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), відповідно до ст.12, 20, 118, п.1 ст.122 Земельного кодексу України, керуючись п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", селищна рада відмовила позивачу у наданні такого дозволу. Вказане рішення позивач вважає протиправним в зв'язку із чим звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою від 02.11.2020 відкрито провадження у цій справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Цією ж ухвалою надано відповідачу 15-ти денний строк для подання відзиву на позовну заяву та витребувано додаткові докази.
08.12.2020 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Також зазначив, що клопотання ОСОБА_1 з доданими документами розглянуто на засіданні постійної комісії Стрижавської селищної ради з питань раціонального використання земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища та агропромислового комплексу (протокол №256 від 08.09.2020 року). Враховуючи те, що на території Стрижавської селищної ради ОСОБА_1 здійснено самовільне захоплення зазначеної земельної ділянки комунальної власності Стрижавської селищної ради кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, Стрижавка Вінницького району Вінницької області, рішенням 62 сесії Стрижавської селищної ради 7 скликання № 94 від 09 вересня 2020 року відмовлено гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Окрім того вказує, що ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 28 листопада 2019 року у справі №128/3029/19 прийнято позовну заяву заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки з незаконного володіння. У зазначеній позовній заяві позивач, серед іншого просить суд, зобов'язати ОСОБА_1 повернути Стрижавській селищній раді Вінницького району земельні ділянку з кадастровим номером 0520655900:02:004:0211, цільове призначення: 1.11.1 Автотехобслуговування, площею 0,108 га (по АДРЕСА_1 ), привівши її у придатний для використання стан шляхом звільнення від забудов. Зазначеною ухвалою суду, також відкрито провадження у справі № 128/3029/19 призначено її до розгляду на 04.12.2020 року, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Суд, дослідивши по суті справи подані сторонами, оцінивши наявні у справі докази, встановив наступне.
ОСОБА_1 звернулась до Стрижавської селищної ради із клопотанням про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, за графічними матеріалами, що надані додатково.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 та подані матеріали стосовно надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), відповідно до ст.12, 20, 118, п.1 ст.122 Земельного кодексу України, керуючись п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", селищна рада вирішила:
1. Враховуючи, те що: а території Стрижавської селищної ради гр. ОСОБА_1 здійснено самовільне захоплення земельної ділянки комунальної власності Стрижавської селищної ради кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, цільове призначення:1.11.1 Автотехобслуговування площа: 0,108 га по АДРЕСА_1 ; Стрижавською селищною радою рішенням 60 сесії 06 скликання від 09.10.2014 року №42, рішенням 70 сесії 06 скликання від 14.05.2015 року №40, ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,108 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд; Рішення про надання дозволу на забудову земельної ділянки комунальної власності Стрижавської селищної ради кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, цільове призначення:1.11.1 Автотехобслуговування площа:0,108 га по АДРЕСА_1 Стрижавською селищною радою не приймалось. Не зважаючи на вищевказані рішення ОСОБА_1 здійснювалась забудова земельної ділянки.
Виконкомом Стрижавської селищної ради неодноразово здійснювались заходи, щодо припинення самовільного будівництва.
На запит до Головного архітектора Вінницького району ОСОБА_2 (вих. №1092 від 20.07.2017 року отримана відповідь, з якої слідує що:
1. Будівельний паспорт виданий на забудову земельної ділянки для ведення садівництва АДРЕСА_1 на території Стрижавської селищної ради громадянці ОСОБА_1 на підставі Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно завіреної Стрижавською селищною радою.
2. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, номер інформаційної довідки: 67019096 на підставі якої надано дозвіл на забудову є сфальсифікованою.
2.1 Дана довідка Стрижавською селищною радою не завірялась.
2.2 За реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна 1013873205206 вказаного у вище зазначеній довідці зареєстрована земельна ділянка з кадастровим номером: 0520685200:01:001:0183.
2.3 Земельна ділянка з кадастровим номером 0520655900:02:004:0211 яка вказана у вище зазначеній довідці як приватна власність ОСОБА_1 є комунальною власністю Стрижавської селищної ради.
2.4 Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області 22.04.2016 року було видано наказ №2-3796/15-16-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», згідно якого було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність гр. ОСОБА_3 та гр. ОСОБА_4 для ведення особистого селянського господарства із земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності на території Писарівської сільської ради Вінницького району Вінницької області, за межами населеного пункту та надано у власність гр. ОСОБА_4 земельну ділянку із земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності, розташовану на території Писарівської сільської ради Вінницького району площею 2,00 га із кадастровим номером 0520685200:01:001:0183, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення - 01.03)
2.5 Відмовити гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку оскаржуваному наказу, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 14 Конституції України земля визнана основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями частини першої статті 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) встановлено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до частини другої статті 4 ЗК України завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ст. 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.
Конкретні категорії земель визначені у частині першій статті 19 ЗК України, до яких зокрема належать землі житлової та громадської забудови.
Як зазначено у статті 40 ЗК України, громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.
Отже, законом передбачено право громадян України на безоплатне набуття у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
Порядок набуття відповідного права визначається главою 19 Розділу IV Земельного кодексу України.
Так, згідно із ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульований положеннями статті 118 ЗК України. Зокрема, частиною шостою цієї статті визначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з ч.7 ст.118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Системний аналіз наведених правових норм дає можливість зробити висновок, що Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Однак на переконання суду, такі підстави відсутні у спірному рішенні 62 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №94 від 9 вересня 2020 року.
При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб'єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 Земельного кодексу України.
Ураховуючи вищезазначене, суд робить висновок про наявність правових підстав для задоволення адміністративного позову в частині визнання протиправним рішення 62 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №94 від 9 вересня 2020 року та відповідно його скасування.
Окрім того, відповідач, як на одну з підстав винесення спірного рішення, посилається на ряд рішень про відмову позивачу у надані дозволу на розроблення проекту землеустрою. Проте, суд не бере дані твердження до уваги, оскільки відмова у надані дозволу на розроблення проекту землеустрою не породжує неможливість повторного звернення із аналогічною заявою.
Разом з тим, суд зазначає, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного вирішення питання про надання її у власність, а тому, е створює правових наслідків, крім тих, що пов'язані з неправомірністю прийняття рішення органом місцевого самоврядування. Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою є стадією процесу отримання права власності чи користування на земельну ділянку. Однак отримання такого дозволу не гарантує особі чи невизначеному колу осіб набуття такого права, оскільки дозвіл не є правовстановлюючим актом.
Також, суд не бере до уваги посилання відповідача ухвалу Вінницького районного суду Вінницької області від 28 листопада 2019 року у справі №128/3029/19 за заявою Заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки з незаконного володіння, оскільки на момент розгляду цієї справи рішення у справі №128/3029/19 не прийнято.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0520655900:02:004:0211, суд зазначає наступне.
За своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою земельних ділянок є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Аналіз норм КАС України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.
Разом з тим, статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею, повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам та виключати подальше звернення особи до суду за захистом порушених прав.
Відповідно до абзацу 2 ч.4 ст.245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
З огляду на викладене, суд робить висновок, що достатнім і ефективним способом захисту порушених прав позивача є прийняття судом рішення про зобов'язання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0520655900:02:004:0211 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
За приписами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно - правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст.90 КАС України).
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів представників сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення, та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що позовну заяву належить задовольнити. Питання про розподіл судових витрат вирішується судом відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення 62 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №94 від 9 вересня 2020 року.
Зобов'язати Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області площею 0.108 га, зі зміною цільового призначення з 1.11.1 Автотехобслуговування для будівництва та обслуговування СТО автомобілів на 02.01 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) кадастровий номер 0520655900:02:004:0211 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду із цим позовом судовий збір у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_1 ел. пошта ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 )
Відповідач - Стрижавська селищна рада Вінницького району Вінницької області (ел. пошта: stryzhavka@ukr.net, тел.: 380432623411, адреса Вінницька обл., Вінницький р-н, смт Стрижавка, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 7, 23210, ЄДРПОУ-04330007).
Суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Згідно з оригіналом Суддя
Секретар