Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/733/21
26.03.2021 м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді Бак М.Д., розглянувши матеріали, які поступили з відділення поліції № 1 Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Горбки Виноградівського району Закарпатської області, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 000621, складеного 05.01.2021 року дільничним офіцером поліції Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (далі - Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУ НП в Закарпатській області) Лабатієм В.П. відносно ОСОБА_1 за частиною першою статті 187 КУпАП, ОСОБА_1 04.01.2021 року з 09 години 00 хвилин до 10 години 00 хвилин не з'явився для реєстрації на АДРЕСА_2 згідно ухвали Виноградівського районного суду Закарпатської області від 07.05.2020 року (а.с. 2).
У поясненні від 05.01.2021 року, відібраному дільничним офіцером поліції Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУ НП в Закарпатській області Лабатієм В., ОСОБА_1 зазначив, що відносно нього встановлено адміністративний нагляд на один рік та одним з обмежень є реєстрація один раз на місяць. 04.01.2021 року він повинен був з'явитися для реєстрації у Виноградівське відділення поліції, але не з'явився без поважних причин (а.с. 3).
ОСОБА_1 не з'явився на розгляд справи, призначений на 19.03.2021 року на 08:30 год., привід його на розгляд справи, призначений на 26.03.2021 року на 09:30 год., застосований постановою суду від 19.03.2021 року, не здійснено працівниками поліції.
З врахуванням наведеного вище та положень статей 268, 277-2 КУпАП справу розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім згаданих доказів при розгляді справи досліджено наступні документи:
1) рапорт дільничного офіцера поліції Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУ НП в Закарпатській області Лабатія В. від 05.01.2021 року про те, що 04.01.2021 року ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд, не прибув для реєстрації до відділення поліції за адресою: м. Виноградів, вул. Миру, 57 (а.с. 1);
2) копію з копії ухвали Виноградівського районного суду Закарпатської області від 07.05.2020 року, постановленої у справі № 299/1301/20, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на один рік (а.с. 4-6). Даний документ є недопустимим доказом з огляду на наступне.
Згідно абзацу першого пункту 3 розділу XI Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814 (із змінами) (далі - Інструкція) копія судового рішення, виготовлена апаратом суду, засвідчується відповідальною особою апарату суду та відповідною печаткою суду із зазначенням дати.
Копії з копії ухвали суду не відповідає вимогам до копії судового рішення, визначеним Інструкцією, тому не є допустимим доказом для підтвердження його змісту.
У відповідності до частини першої статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення утворюють чотири обов'язкові елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона. До ознак об'єктивної сторони відносяться: діяння (дія чи бездіяльність), час, місце, спосіб, обстановка вчинення діяння тощо.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У частині першій статті 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Згідно положень статті 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994 року № 264/94-ВР (із змінами) адміністративний нагляд встановлюється в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду.
Протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та рапорт працівника поліції за відсутності копії судового рішення, що набрало законної сили, про встановлення щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного нагляду не є достатніми доказами для констатації факту порушення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правила адміністративного нагляду, тому подію адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 187 КУпАП, не доведено.
Згідно пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з тим, що відсутність події адміністративного правопорушення виключає можливість провадження у справі про адміністративне правопорушення, то розпочате адміністративне провадження підлягає закриттю.
Керуючись статтями 247, 283, 284 КУпАП,
провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
СуддяМ. Д. Бак