Справа № 265/8378/20
Провадження № 3/265/196/21
25 березня 2021 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Щербіна Артем Валентинович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
22 грудня 2020 року на адресу суду з Відділу рибоохоронного патруля №3 Азовського басейнового управління Державного агентства рибного господарства надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №026903 від 15 грудня 2020 року, вбачається, що м.Маріуполь, Лівобережний район узбережжя р.Кальміус, р-н пост-мосту 15.12.2020 р. о 22 год. 40 хв. гр-н ОСОБА_1 здійснював незаконний лов риби в р.Кальміус забороненим знаряддям лову однією сіткою-«павук». Риби не виловив. Своїми діями порушив ст.63 Закону України «Про тваринний світ», п.3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
В матеріалах справи також містяться: опис водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, вилученого у правопорушника від 15.12.2020 року, квитанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №026903 від 15 грудня 2020 року.
В судові засідання, призначені на 04.01.2021, 27.01.2021, 19.02.2021, 11.03.2021, 25.03.2021, ОСОБА_1 не з'являвся, повістки про виклик до суду на його ім'я надсилалась рекомендованою поштою на адресу його проживання, зазначену у протоколі про адміністративне правопорушення, кореспонденція про виклик до суду поверталася через не вручення повісток останньому. Крім того ОСОБА_1 повідомлявся шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Згідно відомостей з відділу аналітичного забезпечення ДАП ММР, інформація щодо місця реєстрації проживання ОСОБА_1 відсутня.
Буд-яких інших доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 був ознайомлений з часом та місцем судового розгляду його справи, у судді відсутні.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Зі змісту п.25 рішення Європейського суду з справ людини від 11 квітня 2011 року у справі «Жук проти України» вбачається, що суди, розглядаючи справи без участі учасників процесу, повинні пересвідчитися, що їх вчасно повідомлено про дату і час розгляду справи, тобто, що їх право бути присутніми під час судового розгляду не було порушено.
Частина 1 ст.268 КУпАП передбачає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Через особисту відсутність під час судового розгляду ОСОБА_1 та відсутності відомостей про його належне повідомлення про судовий розгляд, суддя був позбавлений можливості встановити та перевірити обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення №026903 від 15 грудня 2020 року.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Пункт п.7 ч.1 ст.247 КУпАП передбачає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 38, 85, 247 ч.1, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
1. Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.4 ст.85 КУпАП - закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
2. Сітку - «павук» - знищити.
3. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
4. Ця постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна