Рішення від 24.03.2021 по справі 580/6071/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2021 року справа № 580/6071/20

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Кульчицького С.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Хімічні Елементи Україна” до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС в Черкаській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю “Хімічні Елементи Україна” (далі - позивач) з позовом до Державної податкової служби України (далі - відповідач 1), Головного управління ДПС в Черкаській області (далі - відповідач 2), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Черкаській області та Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 30.09.2020 №1985315/43448624 та від 15.10.2020 №56467/43448624/2 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної позивача від 31.07.2020 № 14;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31.07.2020 № 14, оформлену та подану позивачем датою її фактичного подання, а саме 11.08.2020.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що незважаючи на наявність всіх підтверджених первинних документів, які свідчать про реальність господарської операції, Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення від 30.09.2020 №1985315/43448624 про відмову в реєстрації податкової накладної позивача від 31.07.2020 №14 в Єдиному державному реєстрі податкових накладних. Позивач вважає вказане рішення протиправним, оскільки відповідачами не взято до уваги надані позивачем належні документи, які підтверджують реальність здійснення операції та надані пояснення в електронному вигляді. Зазначає, що контролюючим органом не зазначено конкретних підстав для відмови у реєстрації податкової накладної позивача.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 20.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням учасників справи.

Відповідач Державна податкова служба України відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не надала, копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі отримала 02.03.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №1803103966212.

Відповідач Головне управління ДПС у Черкаській області проти позовних вимог заперечив. Надав 11.02.2021 до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації розглянуто повідомлення позивача щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, з яких встановлено, що позивачем не надано всього переліку документів та пояснень, які наведені у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в ЄРПН.

У період з 09.03.2021 по 23.03.2021 включно, суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О. перебував на лікарняному, з огляду на що розгляд справи здійснюється у перший робочий день - 24.03.2021.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає таке.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, товариство з обмеженою відповідальністю “Хімічні Елементи Україна” спеціалізується на продажу хімічної продукції, основним видом економічної діяльності якого є оптова торгівля хімічними продуктами, код за класифікатором видів економічної діяльності 46.75.

Позивач є платником податку на додану вартість, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, витягом №2023014500119 з реєстру платників податку на додану вартість

Відповідно до Договору поставки від 28.07.2020 №11, Специфікації від 29.07.2020 №1 та Додаткової угоди від 29.07.2020 №1, укладених між позивачем та ТОВ «ЕКОСТАБ» позивач здійснює поставку хімічної продукції вказаному контрагенту.

Відповідно до п. 4.2 Договору поставки від 28.07.2020 №11 та рахунку на оплату від 29.07.2020 №354 товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКОСТАБ» 31.07.2020 проведено 100% предоплату вартості товару в сумі 38 400, 00 грн. в тому числі ПДВ 6 400, 00 грн.

Позивачем 31.07.2020 сформовано податкову накладну №14 на суму 38 400, 00 грн.

Поставка товару здійснювалася згідно правил Інкотермс 2020 на умовах DAP.

Перевізник ТОВ «Декс-Транс» (договір транспортного експедирування та перевезення вантажів №7 від 22.07.2020).

Перевезення товару відбувалося атотранспортом: RENAUT AX 08-36 CP; AX 09-21 XP згідно договору-заявки №11/08 від 10.08.2020.

ТОВ «Декс-Транс» виставив рахунок №0000296 від 12.08.2020 на транспортно-експедиційні послуги та акти здачі-прийомки виконаних робіт №АР-0000294 від 12.08.2020.

Позивачем здійснено оплату 15.09.2020 транспортно-експедиційних послуг згідно платіжного доручення №24.

11.08.2020 податкову накладну №14 на суму 38 400, 00 грн подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно квитанції від 11.08.2020 податкову накладну №14 від 31.07.2020 прийнято, але її реєстрація зупинена з тих підстав, що платник податку, яким надано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 «Критеріїв ризиковості платника податку». Крім того, позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, щодо підтвердження інформації зазначеної в ПН/РК для розгляду питання та прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

24.09.2020 позивачем на виконання вимог п.п.201.16.2 п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, направлено пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 31.07.2020 №14.

Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН від 30.09.2020 №1985315/43448624, відмовлено позивачу в реєстрації зазначеної податкової накладної з підстав ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання передачі-товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних та документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

30.09.2020 позивачем подано скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.09.2020 №1985315/43448624.

Рішенням від 15.10.2020 №56467/43448624/2 Державна податкова служба України залишила скаргу позивача без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Не погоджуючись з таким діями відповідачів, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено у Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок №1246).

У відповідності до п. 2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

У силу вимог п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до п. 201.1 ст. 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 ст. 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктом 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 14 Порядку №1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У відповідності до п. 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, Постановою Кабінету міністрів України № 1165 від 11 грудня 2019 року затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165), яким визначено механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пункту 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Положеннями пунктів 10 та 11 Порядку № 1165 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

З матеріалів справи вбачається, що зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відбулось у зв'язку із відповідністю позивача п.8 «Критеріїв ризиковості платника податку». Відповідачем запропоновано надати пояснення та/або копії документів, щодо підтвердження інформації зазначеної в ПН/РК для розгляду питання та прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем до Головного управління ДПС у Черкаській області направлено повідомлення №1 від 24.09.2020 про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №14 від 31.07.2020. У вказаному повідомленні позивач зазначив, що між ним та ТОВ «ЕКОСТАБ» укладено договір від 28.07.2020 №11 на постачання хімічних речовин. Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕКОСТАБ” 31.07.2020 сплачено рахунок на предоплату №354 від 29.07.2020, який виставив позивач. Того ж дня позивачем виписано податкову накладну №14 від 31.07.2020 на предоплату відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України. До вказаного повідомлення позивачем додано пакет документів, а саме:

1) договір поставки №11 від 28.07.2020;

2) аналіз субконто за липень 2020 року;

3) аналіз субконто за серпень 2020 року;

4) договір поставки №1 від 10.07.2020, укладений між TOB «КЕМІКАЛ ЕЛЕМЕНТС ЮКРЕЙН» та ТОВ «ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ УКРАЇНА»;

5) видаткова накладна №369 від 29.07.2020;

6) видаткова накладна №33849 від 11.08.2020;

7) рахунок №354 від 29.07.2020;

8) товарно-транспортні накладні від 11.08.2020;

9) довіреність №28 від 30.07.2020 двома файлами.

Розглянувши наданні платником пояснення та документи Головним управлінням ДПС у Черкаській області встановлено, що позивач реалізував на користь ТОВ «ЕКОСТАБ» кальцію сульфат 2-водний (чистий) “ChemElements” та харчову добавку калію хлорид з антизлежувачем (+0,5% Е551) “ChemElements тм” на загальну суму 38 400, 00 грн з ПДВ.

Так, причиною відмови в реєстрації податкової накладної №14 від 31.07.2020 стало ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфікації, накладних, а також документів щодо підтвердження відповідності продукції. Крім того, в додатковій інформації зазначено, що сертифікат, заявка на перевезення, акт наданих послуг відсутні.

Суд зазначає, що до адміністративного позову позивач надав первинні документи, які не надано на розгляд комісії, зокрема додаток до договору поставки від 11 від 2.07.2020, Специфікацію №1 від 29.07.220, платіжне доручення №364 від 31.07.2020 на загальну суму 38 400, 00.

Як вбачається з Договору №11 від 28.07.2020, сторони передбачили можливість здійснення поставки на умовах 100% предоплати (п. 3.4, п. 4.2 Договору).

Однак позивачем до платіжне доручення про здійснення предоплати по якій складено податкову накладну №14 від 31.07.2020 не додано. Отже, можливості оцінити зазначені первинні документи відповідачі не мали.

Вказана обставина позивачем не заперечується.

Крім того, згідно договору оренди 372/1 від 14.01.2020 орендує у ТОВ «БОГДАН-ЛОГІСТИК» нежитлові приміщення по проспекту Хіміків,74 у м. Черкаси.

Згідно п. 2.2. даного Договору датою початку та/або закінчення використання об'єкта оренди орендарем є дата підписання Сторонами відповідного акту передання-приймання об'єкту оренди. В даному випадку акт приймання-передачі орендованого майна, а саме приміщення №38 офісного призначення у будівлі під літерою И-2, И-3, поверх 2, площею 15,4 кв.м. підписаний 01.08.2020.

В реквізитах Договору №2 від 15.07.2020, укладеного з ТОВ «АП КОМЕРС» позивач вказував адресу: проспект Хіміків, 74, яку ще не орендував.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок №520.

Відповідно до п. 2 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія контролюючого органу згідно з п. 44 Порядку №1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Отже, відповідні Комісії не обмежені переліком документів, що надаються платниками у разі зупинення реєстрації ПН.

Згідно з п.п.3, 4 Порядку №520 комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/ розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Виконання вказаної норми платником не полягає у формальному підході, а є орієнтиром для спростування платником виявлених автоматизованою системою моніторингу ознак ризиковості.

Відповідно до п.п. 10, 11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд зазначає, що позивачем на розгляд комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та Державній податковій службі України не надано достатніх первинних документів, які підтверджували реальність господарської операції.

Оскільки при прийнятті оскаржуваних рішень відповідачі не мали можливості оцінити первинні документи, які надано позивачем до суду, а наявних первинних документів було не достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної від 31.07.2020 №14, суд дійшов висновку про правомірність дій Головного управління ДПС у Черкаській області та Державної податкової служби України.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.

Керуючись статтями 6, 14, 139, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Кульчицький