справа №380/5127/20
про залишення заяви без руху
26 березня 2021 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., вивчивши матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.09.2020 позовні вимоги задоволено повністю. Визнано протиправним дії та рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №134250000510 від 12.04.2020 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та не зарахування при визначенні розміру довічного грошового утримання судді у відставці до стажу роботи на посаді судді календарного періоду проходження строкової військової служби у Збройних силах СРСР з 10.11.1974 по 19.11.1976, половину строку навчання за денною формою у Львівському національному університеті ім. І. Франка з 25.08.1979 до 17.08.1984 (02 роки 05 місяців 27 днів), стажу роботи в галузі права в Львівській обласній колегії адвокатів з 10.09.1984 до 03.02.1993 (2 роки); зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із зарахуванням до стажу роботи на посаду судді - 25 років 02 місяці 08 днів, календарного періоду проходження строкової військової служби у Збройних силах СРСР з 10.11.1974 по 19.11.1976, половину строку навчання за денною формою у Львівському національному університеті ім. І. Франка з 25.08.1979 до 17.08.1984 (02 роки 05 місяців 27 днів), стажу роботи в галузі права в Львівській обласній колегії адвокатів з 10.09.1984 до 03.02.1993 (2 роки); зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) щомісячного довічного грошового утримання у розмірі суддівської винагороди відповідно до довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області від 12.03.2020 №463 починаючи з 19.02.2020 з урахуванням раніше проведених виплат.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.01.2021, залишено без змін рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.09.2020.
24 березня 2021 від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надійшла заява про відстрочення виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.09.2020 в частині, на яке видано виконавчий лист від 02.03.2021 №380/5127/20 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із зарахуванням до стажу роботи на посаду судді - 25 років 02 місяці 08 днів, календарного періоду проходження строкової військової служби у Збройних силах СРСР з 10.11.1974 по 19.11.1976, половину строку навчання за денною формою у Львівському національному університеті ім. І. Франка з 25.08.1979 до 17.08.1984 (02 роки 05 місяців 27 днів), стажу роботи в галузі права в Львівській обласній колегії адвокатів з 10.09.1984 до 03.02.1993 (2 роки) до набрання законної сили ухвалою Львівського окружного адміністративного суду за результатами розгляду заяви від 25.02.2021 №1300-5903-7/17840 про роз'яснення рішення.
Вирішуючи питання про можливість прийняття вказаної заяви до розгляду, суд доходить висновку, що таку заява належить залишити без руху.
Згідно частиною 3 статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
У статті 167 КАС України наведені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Абзацом 2 пункту 7 частини 1 статті 167 КАС України передбачено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Заявником не додано до заяви про відстрочення виконання рішення суду доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (заінтересованим особам).
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI) .
В силу вимог абз. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Так, згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, передбачено ставку судового збору 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 01.01.2021 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено на рівні 2270,00 грн.
Отже, з 01.01.2021 за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, у тому числі заяви про відстрочення виконання судового рішення на підставі статті 378 КАС України, ставка судового збору становить 681,00 грн.
Разом з тим, всупереч зазначеним вимогам закону, до заяви Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/5127/20 не додано доказів сплати судового збору у вищевказаному розмірі.
Водночас підстави для звільнення заявника від сплати судового збору відсутні. Крім того, заявника не віднесено до переліку тих осіб, які наділені пільгами зі сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
При вирішенні цього процесуального питання суд також зауважує, що положення пункту 3 частини другої статті 3 Закону України "Про судовий збір" у даному випадку застосуванню не підлягають, оскільки норми частини другої статті 4 Закону № 3674-VI в редакції Закону України № 484-VІІІ від 22.05.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" прийняті пізніше, а за загальними правилами вирішення колізії норм права у разі неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Як роз'яснило Міністерство юстиції України у своєму листі від 26.12.2008 за № 758-0-2-08-19 "Щодо практики застосування норм права у випадку колізії", така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням "застарілих" норм з одного й того ж питання, а тому повинна вирішуватись саме у вищезазначений спосіб.
Крім того, на думку суду, у даному випадку норми частини другої статті 4 Закону № 3674-VI вважаються спеціальними, що також свідчить про їх пріоритетність.
За змістом ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки статтею 378 КАС України не врегульовані питання, пов'язані зі сплатою судового збору за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, а також рішеннями (діями) суду у випадку його несплати, суд вважає можливим за аналогією закону застосувати положення статті 169 КАС України.
Так, відповідно до частин першої-другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.7, 132, 160, 161, 169, 248, 256, 293, 294, 378 КАС судочинства України, суддя, -
постановив:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення суду у справі №380/5127/20 - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (вул. Чоловського, 2, м. Львів, 79018) в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали: оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 681,00 грн, докази надсилання заяви про відстрочення виконання рішення суду іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Гулкевич І.З.