Рішення від 25.03.2021 по справі 360/782/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

25 березня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/782/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом адвоката Шахбаз'яна Дениса Ігоровича в інтересах ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом адвоката Шахбаз'яна Дениса Ігоровича (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області (далі - відповідач), в якому представник позивача просить:

- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області щодо відшкодування витрат, пов'язаних з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області виплати ОСОБА_1 кошти грошової компенсації в сумі 14714,80 грн на рахунок, відкритий у філії - Луганське обласне управління АТ “Ощадбанк”.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнана учасником бойових дій. Позивач перебувала на квартирному обліку зі складом сім'ї дві особи ( ОСОБА_1 та її донька - ОСОБА_2 , 2014 року народження).

Позивачу та її малолітній доньці призначено виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280, та рішенням міської комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення від 21 липня 2020 року № 25/6. Позивачу визначено такий розмір грошової компенсації: 986197,48 грн, в яку входить: ГК без ПЗ = (13,65 х 2 + 35,22) х 12431,00 грн х 1,25 = 971482,65 грн; П3 = 971482,65 х 1 % + 5000,00 грн = 14714,82 грн; ГК + ПЗ = 971482,65 грн +14714,82 грн = 986197,48 грн.

02 вересня 2020 року позивачем отримано повідомлення від відповідача за № 6414 про те, що відповідно до пункту 24 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280, на спеціальний рахунок Позивача НОМЕР_1 , відкритий в АТ “Державний ощадний банк України”, 01 вересня 2020 року перерахована грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у сумі 986197,48 грн.

07 жовтня 2020 року у приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Свергунової Вікторії Андріївни складено договір купівлі-продажу квартири (зареєстровано у реєстрі № 2743), згідно з яким продавці передають у власність, а ОСОБА_1 та її донька ОСОБА_2 (Покупці) приймає у спільну часткову власність у рівних частках 1/2 частці у право власності кожний, на умовах купівлі-продажу квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , і сплачує за неї обумовлену суму, а саме 971482,65 грн.

Висновок про оціночну вартість квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 17 вересня складає 971482,65 грн. Звіт № УПГБКО 956294 про оцінку майна від 17 вересня 2020 року, виданий Товариством з обмеженою відповідальністю “Оціночна компанія Новація” згідно з вимогами пункту 60 Національного Стандарту № 1 “Загальні засади оцінки майна і майнових прав”, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 10 вересня 2003 року № 1440, що відображено у договорі купівлі-продажу квартири.

15 жовтня 2020 року відповідно до пунктів 26, 28, підпунктів 1-3 пункту 31 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280, відповідачем надано згоду на переказ коштів грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у сумі 971482,65 грн, що відповідає вимогам пункту 3 договору купівлі-продажу від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованого в реєстрі № 2743. Однак вимоги пункту 14 вказаного договору відповідачем не виконано.

На звернення позивача про виконання вимог пункту 14 договору купівлі-продажу від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованого в реєстрі за № 2743, відповідач відмовив позивачу у виплаті грошової компенсації на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законом податків і зборів, в сумі 14714,82 грн через те, що така інформація не зазначена в договорі.

Представник позивача вважає такі дії відповідача протиправними та просить задовольнити позовні вимоги.

Згідно з розпорядженням керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації від 09 березня 2021 року № 09 “Про перейменування управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області”, яке опубліковано на офіційному вебсайті Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (https://lis.gov.ua/vijskovo-tsivilna-administratsiya/rozporyadzhennya-kerivnika-vtsa.html), Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області перейменовано на Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (арк. спр. 46-48).

З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 15 березня 2021 року судом встановлено, що 10 березня 2021 року змінено найменування (повне та/або скорочене) Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області на Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (арк. спр. 51-54).

Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області позов не визнало, про що 15 березня 2021 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 9346/2021 подало відзив на позовну заяву від 12 березня 2021 року за № 2143 (арк. спр. 41-45).

В обґрунтування заперечень проти позову відповідач зазначив, що рішенням міської комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Лисичанської міської ради Луганської області від 21 липня 2020 року № 25/6 відповідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280 (далі - Порядок № 280), ОСОБА_1 , внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, призначена грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення (далі - грошова компенсація) в сумі 986197,48 грн, у тому числі 971482,65 грн - грошова компенсація, 14714,83 грн - витрати, пов'язані з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законом податків і зборів.

01 вересня 2020 року відповідно до пункту 24 Порядку № 280 на спеціальний рахунок позивача перерахована грошова компенсація в сумі 986197,48 грн.

Згідно з пунктом 28 Порядку № 280 ОСОБА_1 08 жовтня 2020 року звернулася до відповідача з заявою про надання згоди на перерахування коштів зі спеціального рахунку як оплату за договором купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованим в реєстрі за № 2743 та посвідченим приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Свергуновою В.А., та надала один примірник зазначеного договору.

За результатами розгляду наданого ОСОБА_1 договору на відповідність вимогам, установленим у пунктах 26, 28 та 29 Порядку № 280, управлінням надана згода на переказ коштів грошової компенсації зі спеціального рахунка, відкритого на ім'я ОСОБА_1 , як оплату за договором за придбання квартири у сумі 971482,65 грн.

Згідно з пунктом 37 Порядку № 280 кошти грошової компенсації можуть бути використані на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташований житловий будинок, та сплатою передбачених законом податків і зборів, що обов'язково зазначається в договорі. Забороняється використання коштів грошової компенсації на оплату посередницьких послуг.

При цьому, в договорі пункти 14 та 15 викладені в такій редакції: “ 14. Всі витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням цього договору, а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру сплачуються Покупцями. Відповідно до п. 37 Постанови КМУ від 18 квітня 2018 № 280 “Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” кошти грошової компенсації можуть бути використані на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, та сплатою передбачених законом податків і зборів, зазначені кошти грошової компенсації в сумі 14714,80 гривень підлягають перерахуванню на поточний рахунок Покупців (зазначені реквізити). 15. Зміст п. 9 ст. 1 та ст. 3 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 р., зі змінами, щодо необхідності самостійної сплати збору за придбання нерухомого майна, Покупцям нотаріусом роз'яснено. Збір в сумі 4857,41 гривень за придбання нерухомого майна Покупцем ОСОБА_1 оплачено до нотаріального посвідчення цього договору.”.

Тобто в порушення вимог пункту 37 Порядку № 280, в договорі не зазначена сума витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло. Натомість вказана сума залишку грошової компенсації після сплати вартості придбаної квартири. При цьому, в пункті 15 договору зазначено про сплату покупцем ОСОБА_1 збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за придбання нерухомого майна, що суперечить пункту 9 статті 1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки згідно з зазначеною нормою платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Крім того, 23 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 866 “Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій” (набрала чинності 26 вересня 2020), яким врегульовано питання щодо встановлення факту придбання житла вперше та створення механізму реалізації права громадян. Так, за приписами зазначеної постанови збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, якщо особа перебуває у черзі на одержання житла, цей факт має підтверджуватись документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Враховуючи відсутність в договорі суми витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, управлінням не надана згода на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка ОСОБА_1 на її поточний рахунок.

06 листопада 2020 року на адресу управління надійшла заява ОСОБА_1 щодо перерахування на її поточний рахунок коштів у сумі 14714,80 грн як відшкодування витрат, понесених нею під час оформлення договору купівлі-продажу квартири. До заяви позивачем додано: довідку нотаріуса про сплату витрат, пов'язаних з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу квартири, а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру на суму 12814,82 грн; квитанцію про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 4857,41 грн та комісії банку у сумі 48,60 грн; квитанцію з призначенням платежу “Поповнення згідно договору 19358782913 від 27.08.2018”, платник: ОСОБА_1 , отримувач: ОСОБА_1 на суму 3000,00 грн.

З наданих документів вбачається, що сума витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, складає 12814,82 грн та є відмінною від вказаної у Договорі суми коштів у розмірі 14714,80 грн, які підлягають перерахуванню на поточний рахунок покупців. Від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування ОСОБА_1 звільнена згідно з діючим законодавством. Відшкодування інших витрат Порядком № 280 не передбачено.

Пунктом 28 Порядку № 280 визначено, що для отримання згоди на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за відповідними договорами внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, подає органу соціального захисту населення один примірник договору, в якому повинно бути зазначено, що житлове приміщення передається у власність внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів її сім'ї, на яких розраховано грошову компенсацію. Врахування інших документів, зокрема, квитанцій та довідок нотаріуса, Порядком № 280 не передбачено.

З урахуванням викладеного, відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою від 23 лютого 2021 року про відкриття провадження в адміністративній справі визначено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 28-29).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ) є учасником бойових дій та має статус внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, та брала безпосередню участь в антитерористичній операції у період її проведення, про що свідчать посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3 від 02 березня 2018 року, видане Головним управлінням Національної поліції в Луганській області, та довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08 листопада 2017 року № 0000168387, видана Управлінням праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (арк. спр. 7, 12).

Рішенням міської комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення від 21 липня 2020 року № 25/6 за результатами розгляду подання Управління праці та соціального захисту населення міської ради від 13 липня 2020 року № 5283/1 про перегляд рішень про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та перерахунок раніше призначеної грошової компенсації у зв'язку зі зміною показника опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України з 01 квітня 2020 року, враховуючи, що громадянка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , є внутрішньо переміщеною особою, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та визнана учасником бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, перебуває на квартирному обліку, склад сім'ї 2 особи, вирішено перерахувати ОСОБА_1 раніше призначену грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення, з урахуванням показника опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла по Луганській області - 12431,00 грн, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 червня 2020 року № 151, внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та якій станом на 01 квітня 2020 року грошова компенсація не виплачена; визначено розмір перерахованої грошової компенсації в сумі - 986197,48 грн (ГК без ПЗ = (13,65 х 2 + 35,22) х 12431,00 х 1,25 = 971482,65 грн; ПЗ = 971482,65 грн х 1 % + 5000 = 14714,8265 грн; ГК+ПЗ = 971482,65 + 14714,8265 = 986197,4765 грн) (арк. спр. 13).

Розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області від 24 вересня 2020 року № 395 “Про дозвіл на укладання договору купівлі-продажу житла” дозволено громадянці ОСОБА_1 , 1979 року народження, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_4 ; проживаючої за адресою: АДРЕСА_5 , яка діє від імені малолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , укласти та підписати на ім'я малолітньої дитини договір купівлі-продажу 1/2 частки квартири АДРЕСА_6 , співвласниками якої є ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на підставі свідоцтва про право власності від 11 січня 2020 року, реєстраційний № 5-20-303219, виданого Харківською міською радою виконавчого комітету Департаменту економіки та комунального майна Управління комунального майна та приватизації відділу приватизації житлового фонду згідно з розпорядженням відділу приватизації житлового фонду від 11 січня 2020 року № 24 (арк. спр. 14).

07 жовтня 2020 року між ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; квартира трикімнатна, житлова площа 41,9 кв. м., загальна площа 64,8 кв. м.; за погодженням сторін продаж здійснено за суму 971482,65 грн (арк. спр. 15-16).

Договір купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року посвідчено приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Свергуновою В.А. та зареєстровано в реєстрі за № 2743.

Відповідно до пунктів 14, 15 договору купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Свергуновою В.А. та зареєстрованого в реєстрі за № 2743, всі витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням цього договору, а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру, сплачуються Покупцями. Відповідно до пункту 37 постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 “Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” кошти грошової компенсації можуть бути використані на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, та сплатою передбачених законом податків і зборів, зазначені кошти грошової компенсації в сумі 14714,80 гривень підлягають перерахуванню на поточний рахунок Покупців. Зміст пункту 9 статті 1 та статті 3 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, зі змінами, щодо необхідності самостійної сплати збору за придбання нерухомого майна, Покупцям нотаріусом роз'яснено. Збір в сумі 4857,41 грн за придбання нерухомого майна Покупцем ОСОБА_1 оплачено до нотаріального посвідчення цього договору.

07 жовтня 2020 року позивачем на рахунок № НОМЕР_4 перераховано 4857,50 грн, призначення платежу - *;101; НОМЕР_2 ; Збір з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна, ОСОБА_1 та комісійний збір - 48,60 грн, про що свідчить квитанція від 07 жовтня 2020 року № 7 (арк. спр. 33).

15 жовтня 2020 року позивачем на рахунок № НОМЕР_1 , який відповідно до договору купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Свергуновою В.А. та зареєстрованого в реєстрі за № 2743, є спеціальним поточним рахунком Покупців зі спеціальним режимом використання, перераховано 3000,00 грн; призначення платежу - поповнення згідно з договором від 27 серпня 2018 року № 19358782913, про що свідчить квитанція від 15 жовтня 2020 року № 1935878291 (арк. спр. 18).

Згідно з довідкою приватного нотаріуса Свергунової Вікторії Андріївни Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Харківського міського нотаріального округу від 22 жовтня 2020 року, виданою ОСОБА_1 в тому, що нею сплачено 12814,82 грн - витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу квартири, розташованої за адресою АДРЕСА_1 , а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру (арк. спр. 17).

23 грудня 2020 року позивач звернулась до Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області з заявою, зареєстрованою за № Т-866, якою просила відповідно до пункту 14 договору купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованого в реєстрі № 2743, перерахувати на її рахунок кошти грошової компенсації в сумі 14714,80 грн (арк. спр. 20).

Військово-цивільна адміністрація міста Лисичанськ Луганської області листом від 04 грудня 2020 року № 400-03/47 та Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області листом від 12 січня 2021 року № 2-03/47 повідомили позивача про відсутність підстав для надання згоди на перерахунок грошової компенсації на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законом податків і зборів у сумі 14714,82 грн на підставі наданих нею документів (квитанцій та довідки) (арк. спр. 22, 23).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами абзацу першого частини першої статті 1 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (далі - Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно з частинами другою, третьою статті 7 Закону № 1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Статтею 1 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що відповідно до Конституції СРСР і Конституції Української РСР громадяни Української РСР мають право на житло. Це право забезпечується розвитком і охороною державного і громадського житлового фонду, сприянням кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, справедливим розподілом під громадським контролем жилої площі, яка надається в міру здійснення програми будівництва благоустроєних жител, наданням громадянам за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, а також невисокою платою за квартиру і комунальні послуги.

Завданнями житлового законодавства Української РСР є регулювання житлових відносин з метою забезпечення гарантованого Конституцією СРСР і Конституцією Української РСР права громадян на житло, належного використання і схоронності житлового фонду, а також зміцнення законності в галузі житлових відносин (стаття 2 Житлового кодексу Української РСР).

Згідно з частиною першою статті 9 Житлового кодексу Української РСР громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду або на одержання за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, або в будинках житлово-будівельних кооперативів.

Частиною першою статті 40 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.

Відповідно до підпункту 1-1 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку.

Згідно із статтею 48-1 Житлового кодексу Української РСР порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання статті 48-1 Житлового кодексу Української РСР постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280 “Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” затверджено Порядок № 280.

Відповідно до пункту 1 Порядку № 280 цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов (далі - грошова компенсація) відповідно до Житлового кодексу Української РСР та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 280 право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України), що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі - квартирний облік), та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Грошова компенсація внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція) (абзац перший пункту 3 Порядку № 280).

Пунктами 22, 23, 24 Порядку № 280 закріплено, що після отримання копії рішення комісії про призначення грошової компенсації внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, звертається до відділення ПАТ “Державний ощадний банк України” (далі - уповноважений банк) із заявою про відкриття спеціального поточного рахунка (далі - спеціальний рахунок). До заяви додається копія рішення комісії про призначення грошової компенсації. Після відкриття спеціального рахунка внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, повідомляє про його реквізити органу соціального захисту населення, в якому вона перебуває на обліку в базі даних, шляхом надання копії договору про відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку. Орган соціального захисту населення після отримання від внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, реквізитів її спеціального рахунка перераховує на нього кошти грошової компенсації в розмірі, визначеному у рішенні комісії, про що повідомляє внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, не пізніше ніж через три робочих дні з дати переказу коштів грошової компенсації на її спеціальний рахунок.

Відповідно до абзацу першого пункту 27 Порядку № 280 для переказу коштів грошової компенсації із спеціального рахунка внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, подає уповноваженому банку заяву про переказ коштів грошової компенсації на придбання житла або на інвестування в об'єкти житлового будівництва, до якої додається платіжне доручення щодо переказу коштів грошової компенсації на оплату за договором купівлі-продажу житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку, у разі інвестування в об'єкти житлового будівництва - інвестиційний договір будівництва відповідно до Закону України “Про інвестиційну діяльність” або договір купівлі-продажу майнових прав, або договір про пайову участь, а також письмову згоду органу соціального захисту населення на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за відповідними договорами.

Для отримання згоди на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за відповідними договорами внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, подає органу соціального захисту населення один примірник договору, в якому повинно бути зазначено, що житлове приміщення передається у власність внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів її сім'ї, на яких розраховано грошову компенсацію. У разі придбання житлового будинку, розташованого на земельній ділянці, подається також один примірник договору/договорів, в якому повинно бути зазначено, що земельна ділянка передається у власність внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (пункт 28 Порядку № 280).

Згідно з пунктами 35, 36 Порядку № 280 якщо сума коштів, визначена у договорі/договорах, перевищує суму коштів грошової компенсації на спеціальному рахунку внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, уповноважений банк переказує кошти грошової компенсації із спеціального рахунка такої особи за договором/договорами лише після надходження на її спеціальний рахунок додаткових коштів у сумі, якої не вистачало для його/їх виконання. Додаткові кошти на спеціальний рахунок внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, можуть бути внесені за рахунок коштів місцевого бюджету, особистих коштів внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, благодійних надходжень від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.

Пунктом 37 Порядку № 280 регламентовано, що кошти грошової компенсації можуть бути використані на відшкодування витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташований житловий будинок, та сплатою передбачених законом податків і зборів, що обов'язково зазначається в договорі. Забороняється використання коштів грошової компенсації на оплату посередницьких послуг.

Тобто, кошти грошової компенсації можуть бути витрачені виключно на відшкодуванням витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законом податків і збрів, про що обов'язково має бути зазначено у договорі.

Як встановлено судом договором купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованим в реєстрі № 2743, передбачено, що всі витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням цього договору, а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру підлягають сплаті Покупцями. Кошти грошової компенсації в сумі 14714,80 грн підлягають перерахуванню на поточний рахунок Покупців.

Згідно з довідкою приватного нотаріуса Свергунової Вікторії Андріївни Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Харківського міського нотаріального округу від 22 жовтня 2020 року, виданою ОСОБА_1 в тому, що нею сплачено 12814,82 грн - витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу квартири, розташованої за адресою АДРЕСА_1 , а також наданням додаткових послуг правового та технічного характеру.

Проте, у договорі купівлі-продажу квартири від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованому в реєстрі № 2743, та у довідці приватного нотаріуса Свергунової Вікторії Андріївни Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Харківського міського нотаріального округу від 22 жовтня 2020 року не конкретизовано, які суми сплачені позивачем за кожним видом наданих послуг (як витрати, пов'язані з підготовкою, складанням, оформленням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу квартири), а лише визначено кінцеву суму - 12814,82 грн, до якої також входять витрати без зазначення конкретної суми, пов'язані з наданням додаткових послуг правового та технічного характеру, можливість відшкодування яких Порядком № 280 не передбачена.

З огляду на викладене, суд доходить висновку, що позивачем не підтверджено належними та допустимими доказами понесення витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, та сплатою передбачених законом податків і зборів, на суму 14714,80 грн, що свідчить про відсутність правових підстав для використання коштів грошової компенсації на їх відшкодування.

Щодо сплаченого позивачем збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна в сумі 4857,50 грн за квитанцією від 07 жовтня 2020 року № 7, суд зазначає таке.

Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 400/97-ВР) та Порядком сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 1998 року № 1740 (далі - Порядок № 1740).

Відповідно до абзацу першого пункту 9 частини першої статті 1 Закону № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України (абзац другий пункту 9 частини першої статті 1 Закону № 400/97-ВР).

Абзацом третім пункту 9 частини першої статті 1 Закону № 400/97-ВР передбачено, що нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Згідно з абзацом першим пункту 15-1 Порядку № 1740, який регулює питання сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій згідно із Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачується підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та фізичними особами, які придбавають нерухоме майно, у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, якщо особа перебуває у черзі на одержання житла, що підтверджується документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (підпункт “г” пункту 15-2 Порядку № 1740).

Згідно з абзацом четвертим пункту 15-3 Порядку № 1740 нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності зазначених у підпунктах “в” і “г” пункту 15-2 цього Порядку інформації та документів, що підтверджують звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З аналізу зазначених вище законодавчих норм вбачається, що із загального правила про обов'язковість сплати збору при придбанні нерухомого майна законодавцем встановлено два винятки - громадяни, які придбавають житло і перебувають на черзі на одержання житла, або громадяни, які придбавають житло вперше.

У межах спірних правовідносин позивач є громадянином, який придбаває житло і перебуває на черзі на одержання житла, а отже, позивач звільнена від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу квартири на підставі договору від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованого в реєстрі № 2743.

Абзацом першим частини другої статті 45 Бюджетного кодексу України передбачено, що Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій покупцям (споживачам) за рахунок сплачених до державного бюджету сум штрафних (фінансових) санкцій, застосованих такими органами за наслідками проведеної перевірки за зверненням або скаргою покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій.

Відповідно до абзацу першого пункту 5 розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 03 вересня 2013 року № 787 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за № 1650/24182 (далі - Порядок № 787), повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету або на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, перерахування компенсації здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Подання складає орган, який здійснює облік заборгованості в розрізі позичальників, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. Подання надається платником до відповідного головного управління Казначейства, Казначейства разом із його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету. Заява про повернення коштів з бюджету складається платником в довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причина повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону одержувача, реквізити рахунку одержувача коштів, сума платежу, що підлягає поверненню (абзаци перший-третій пункту 8 розділу І Порядку № 787).

Механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сум штрафів та пені, що застосовуються до платників, на яких покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - платники), сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, регресних вимог, адміністративних штрафів (далі - платежі) установлюється Порядком ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум платежів, затвердженим постановою Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-2 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 988/18283 (далі - Порядок № 21-2).

Згідно з пунктом 7.2 розділу VII Порядку № 21-2 суми помилково сплачених платежів зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються платникам на підставі заяви.

Отже, позивач має право на повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 4857,50 грн з операції купівлі-продажу квартири на підставі договору від 07 жовтня 2020 року, зареєстрованого в реєстрі № 2743, шляхом звернення до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою щодо формування та надання до органів Державної казначейської служби подання про повернення коштів, помилково зарахованих до бюджету.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).

Разом з тим, обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності жодним чином не нівелює обов'язку позивача довести суду ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. “Руїз Торія проти Іспанії” (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09 грудня 1994 року, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є необґрунтованими, а відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 77 КАС України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, довів суду правомірність оскаржуваних дій, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.

Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач як учасник бойових дій звільнена від сплати судового збору відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову адвоката Шахбаз'яна Дениса Ігоровича в інтересах ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ) до Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (ідентифікаційний код 24205528, місцезнаходження: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд. 22-А) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.І. Чернявська