про витребування доказів
25 березня 2021 року справа № 320/11525/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сидорчук А.М., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Військової частини НОМЕР_1 , в якому позивач просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ командира 1129 зенітного ракетного полку (по особовому складу) від 06.10.2020 №91-РС;
- поновити позивача на службі;
- стягнути з відповідача середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу на користь позивача.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.11.2020 позовну заяву залишено без руху. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу був встановлений строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.12.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду, призначено підготовче засідання на 21.01.2020, витребувано докази у справі від відповідача.
20.01.2020 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 15.01.2021 №21 разом із додатками. Наданий відзив не містить доказів направлення іншому учаснику справи.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.01.2021 повторно витребувано докази та нові докази від відповідача, продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі на 30 календарних днів та відкладено підготовче засідання на 23.02.2021.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.02.2021 повторно витребувано докази та нові докази від відповідача та відкладено підготовче засідання на 25.03.2021.
17.03.2021 на адресу суду від відповідача надійшли витребувані судом докази.
У підготовче судове засідання, призначене на 25.03.2021, сторони у справі не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином та своєчасно.
24.03.2021 на офіційну електронну адресу суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення судового засідання у зв'язку із відрядженням представника відповідача до Оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Дослідивши надані відповідачем докази, які надійшли на адресу суду 17.03.2021, а саме витяг з наказу командира 1129 зенітного ракетного полку (по особовому складу) від 06.10.2020 №91-РС (по особовому складу), яким сержанта ОСОБА_1 , заступника начальника зенітної ракетної обслуги зенітної ракетної батареї зенітного ракетного дивізіону НОМЕР_2 зенітного ракетного полку оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України звільнено з військової служби у запас за підпунктом "д" частини 5 пункту 2 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (через службову невідповідність) на підставі накладеного командиром 1129 зенітного ракетного полку оперативного командування "Північ" дисциплінарного стягнення - звільнення з військової служби за службовою невідповідністю (наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 24.09.2020 №171), суд зазначає, що даний наказ підписаний командиром 1129 зенітного ракетного полку полковником ОСОБА_2 , тобто військова частина НОМЕР_1 є належним відповідачем у даній справі.
З метою з'ясування усіх обставин у справі щодо дисциплінарного стягнення відносно позивача, на підставі якого виданий оспорюваний у справі наказ командира 1129 зенітного ракетного полку (по особовому складу) від 06.10.2020 №91-РС, у суду виникла необхідність витребування нових доказів від відповідача, а саме: копію послужного списку позивача, копії всіх наказів про прийняття, переміщення по військовій службі, притягнення до дисциплінарної відповідальності позивача, копію особової справи, копію службової картки позивача, копії всіх матеріалів службового розслідування (окрім вже наданих), копію наказу про призначення службового розслідування, докази ознайомлення позивача із наказом від 06.10.2020 №91-РС (особистий підпис позивача) та вручення позивачу копії цього наказу.
Згідно із ч.3 ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні нові доказів суд постановляє ухвалу.
Згідно із п.3 ч.2 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З урахуванням неявки учасників процесу та необхідності витребування нових доказів від відповідача, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання на іншу дату.
Керуючись статтями 80, 181, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Витребувати докази від відповідача:
- копію послужного списку позивача;
- копії всіх наказів про прийняття, переміщення по військовій службі, притягнення до дисциплінарної відповідальності позивача;
- копію особової справи позивача;
- копію службової картки позивача;
- копії всіх матеріалів службового розслідування (окрім вже наданих);
- копію наказу про призначення службового розслідування;
- докази ознайомлення позивача із наказом від 06.10.2020 №91-РС (особистий підпис позивача) та вручення позивачу копії цього наказу
Витребувані докази надати суду у строк до 13 квітня 2021 року із доказами направлення представнику позивача.
2. Відкласти підготовче засідання на 13 квітня 2021 року об 11 год. 30 хв.
3. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.