Рішення від 23.03.2021 по справі 914/2450/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.03.2021 справа № 914/2450/20

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., секретар судового засідання Пукач М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Львівгаз збут”, м.Львів

до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю “Оздоровчий центр “Олена”, Львівська область м.Львів смт.Брюховичі

відповідача 2: Миколаївська районна державна адміністрація Львівської області в особі державного реєстратора Лукомської В.Г., м.Миколаїв Львівської області

про визнання протиправним рішення та скасування запису про державну реєстрацію.

За участю представників:

від позивача: Стернюк Володимир Андрійович - адвокат;

від відповідача 1: Станіславський Сергій Володимирович - адвокат;

від відповідача 2: не викликався.

Заяв про відвід не поступало.

Розгляд справи судом.

На розгляд Господарського суду Львівської області поступив позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Львівгаз збут” до Товариства з обмеженою відповідальністю “Оздоровчий центр “Олена” про визнання протиправним рішення ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” щодо припинення юридичної особи та зобов'язати Миколаївську РДА Львіської області в особі державного реєстратора Лукомської Віри Григорівни скасувати державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” в результаті ліквідації (запис від 29.07.2020р. №14151110009021327).

Ухвалою суду від 28.09.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та підготовче засідання призначено на 27.10.2020р. Ухвалами суду від 27.10.2020р., від 24.11.2020р. строк підготовчого провадження у справі продовжувався та розгляд справи відкладався до 15.12.2020р.

Від позивача подано заяву за вх.№3278/20 від 15.12.2020р. про зміну предмету позову. У поданій заяві позивач покликається на постанову Верховного Суду від 11.08.2020р. у справі №904/1966/19 у якій зазначено, що застосування конкретного способу захисту залежить від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулась особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право та інтерес мають бути захищені у спосіб, який є ефективним, тобто відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам. З огляду на вказані обставини позивач просить прийняти до розгляду заяву про зміну предмету позову, та визнати протиправним рішення ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” щодо припинення юридичної особи та зобов'язати Миколаївську РДА Львіської області в особі державного реєстратора Лукомської Віри Григорівни скасувати державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” в результаті ліквідації (запис від 29.07.2020р. №14151110009021327).

Враховуючи необхідність надання доказів, які мають значення для розгляду справи по суті, з метою забезпечення реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав та обов'язків, розумні строки, розгляд справи відкладено на 26.01.2021р. Ухвалою суду від 26.01.2021р. залучено співвідповідачем у справі Миколаївську районну державну адміністрацію Львівської області в особі державного реєстратора Лукомської В.Г. та відкладено розгляд справи на 23.02.2021р.

Ухвалою суду від 23.02.2021р. закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті в судове засідання на 23.03.2021р.

В судове засідання 23.03.2021р. позивач явку повноважного представника забезпечив, який надав пояснення по справі та позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві.

В судове засідання 23.03.2021р. відповідач 1 явку повноважного представника забезпечив, який надав пояснення по справі та позовні вимоги заперечив з підстав викладених у відзиві за вх.№33647/20 від 23.11.2020р. на позовну заяву.

18.03.2021р. від відповідача 2 поступили пояснення за вх.№6711/21 від 18.03.2021р., в яких відповідач 2 позовні вимоги заперечив та просить в задоволенні позову відмовити.

В судове засідання 23.03.2021р. відповідач 2 явки повноважного представника не забезпечив. Судом належно виконано обов'язок щодо повідомлення усіх учасників справи, зокрема відповідача 2 повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується реєстром вихідної кореспонденції, внесенням до Єдиного державного реєстру судових рішень ухвали суду, відстеженням поштового відправлення за №7901413754111 на офіційному сайті АТ “Укрпошта” згідно до якого поштова кореспонденція отримана адресатом (відповідачем 2).

Відповідно ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. З врахуванням належного виконання обов'язку суду щодо повідомлення про час та місце проведення судового розгляду усіх учасників судового процесу, судом забезпечено учасникам судового процесу рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, визнання явки повноважного представника відповідача 2 не обов'язковою, та те, що неявка представника відповідача 2 не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача 2 та за наявними у справі матеріалами.

Позиції учасників справи.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. Позивач зазначає, що 23.07.2020року позивачем надіслано на адресу відповідача заяву про визнання кредиторських вимог на суму 149 003,08 грн. та включення зазначених вимог до ліквідаційного балансу. Згідно трекінгу відправлень з сайту Укрпошти дане відправлення прибуло у точку видачі/доставки 24.07.2020 та знаходилось у зазначеній точці/видачі до 07.08.2020 та 07.08.2020 дане відправлення було повернуто на адресу ТОВ «Львівгаз збут», оскільки не було забране відповідачем із точки видачі/доставки. 29.07.2020 року, як зазначає позивач, відповідачем, знаючи про заборгованість перед ТОВ «Львівгаз збут», прийнято рішення про припинення юридичної особи, про що свідчить запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців. Вказаними діями, як зазначає позивач, відповідач порушив інтереси позивача та завдав шкоди у розмірі непогашених кредиторських вимог.

Щодо суті заяви про визнання кредиторських вимог позивач зазначає, що між ТОВ «Львівгаз збут» та ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» укладено договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів (суб'єктів господарювання) № 11410NQT81АР016 від 01.01.2016, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується передати у власність Споживачу у 2016 році природний газ, а Споживач зобов'язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, що визначені договором. Позивач зазначає, що у листопаді - грудні 2019 року здійснив поставку природного газу, а споживач ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» прийняв поставлений природний газ, що підтверджується актами приймання - передачі природного газу за листопад-грудень 2019 року. На підтвердження поставки природного газу позивачем надіслано адвокатський запит на АТ «Укртрансгаз» щодо підтвердження поданого обсягу номінації та обсяги остаточної алокації природного газу по споживачу ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» за листопад-грудень 2019 року та у відповідь на вищезазначений запит АТ «Укртрансгаз» повідомлено, що споживач ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» закріплено за постачальником ТОВ «Львівгаз збут» та надано скріншоти з інформаційної платформи Оператора ГТС по відборах природного газу (алокаціях) по споживачу ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» з жовтня 2019 року по грудень 2019 року, якими підтверджено обсяги остаточної алокації за листопад 2019 році у розмірі 10 037,29 м. куб, та за грудень 2019 року у розмірі 8 768,25 м. куб. Відтак, з врахуванням наведеного, позивач зазначає, що заборгованість ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» перед ТОВ «Львівгаз збут» становить 149003,08грн.

Позивач зазначає, що згідно інформації, внесеної в ЄДР, строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог встановлено до 27.03.2020. Водночас, позивач зазначає, що з 12 березня до 31 жовтня 2020 року на усій території України установлено карантин (постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» від 11.03.2020 р. №211, із наступними змінами внесеними постановами КМУ), у зв'язку із чим, на період карантину ТОВ «Львівгаз збут» встановлено обмежений режим роботи працівників та переведено працівників Товариства на роботу дистанційно, що в свою чергу унеможливило надіслання кредитором (ТОВ «Львівгаз збут») у зазначений вище строк заяви про визнання вищевказаних кредиторських вимог. Тому, позивач вважає причини пропуску подання заяви поважними та такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. З огляду на вищевказане, позивач просить визнати протиправним рішення ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” щодо припинення юридичної особи та зобов'язати Миколаївську РДА Львіської області в особі державного реєстратора Лукомської Віри Григорівни скасувати державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” в результаті ліквідації (запис від 29.07.2020р. №14151110009021327).

Відповідач 1 у відзиві за вх.№33647/20 від 23.11.2020р. на позовну заяву зазначає, що позивач в своєму позові просить визнати протиправним рішення ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» щодо припинення юридичної особи, однак підстав протиправності, та чим вказане рішення порушує права позивача не наводить. Учасником товариства було прийнято 14 січня 2020 року рішення відповідно до якого вирішено: припинити шляхом ліквідації Товариство з обмеженою відповідальністю “Оздоровчий центр “Олена” (ідентифікаційний код 23965289); призначено ліквідатором ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” (ідентифікаційний код 23965289) Кріль Андрія Михайловича; встановлено строк заявления кредиторами своїх вимог до ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” у два місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо ліквідації Товариства. Адреса для заявлення вимог кредиторами: 79491, Львівська обл., м. Львів, смт.Брюховичі, вул. Балабанівка, буд. 5; ліквідатору ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” Кріль Андрію Михайловичу вчинити всі передбачені законодавством дії стосовно порядку припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, включаючи завершення розрахунків з кредиторами. Дане рішення, як стверджує відповідач 1, прийняте відповідно до норм закону та статуту товариства.

Відповідач 1 зазначає, що позивач заявляє про наявність заборгованості відповідача в сумі 149 003,08 грн. на підтвердження чого надає відповідь на адвокатський запит, скріншоти з інформаційної платформи Оператора ГТС, копії актів приймання-передачі природного газу, які підписані тільки позивачем та ніколи відповідачу не надавались.

Відповідач 1 зазначає, що позивачем надано копії документів, які не відповідають вимогам первинного документу визначених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», та які підписані тільки з боку позивача, що ні в якому разі не може бути підтвердженням наявності кредиторської заборгованості у відповідача. Таким чином, на думку відповідача 1, матеріали справи не містять жодного документу, який би підтверджував реальність здійснення господарських операцій на які посилається позивач.

Відповідач 1 зазначає, що позивач в позові не заперечує, що пропустив строк звернення до відповідача із заявою про визнання кредиторських вимог. Заява про визнання кредиторських вимог надіслана позивачем на адресу відповідача начебто 24.07.2020 року, тобто майже через чотири місяці після закінчення строку пред'явлення кредиторських вимог (27.03.2020). Відповідач 1 зазначає, що карантин запроваджено через 46 днів з моменту публікації оголошення про можливість пред'явлення вимог кредиторів. Долучені позивачем накази не містять інформації про те, що працівники фінансово-бухгалтерської служби та юридичної служби підприємства перебували на самоізоляції з причин пов'язаних з поширенням коронавірусної інфекції. Відповідач 1 зазначає, що згідно Звіту про управління ТОВ «Львівгаз збут» від 28.02.2020 розміщеного на сайті litt|is://lvgaszbut.104.ua/ua/files/33126/1 на підприємстві працює 108 працівників. Також відповідач 1 звертає увагу, що представник позивача - адвокат Станько Мар'ян Миколайович, відповідно до довіреності, що міститься в матеріалах справи мав повноваження представляти інтереси позивача в строки визначені відповідачем для пред'явлення вимог кредиторів. Таким чином,на думку відповідача 1, введення на території України карантину пов'язаного з поширенням коронавірусної інфекції ніяким чином не вплинуло на можливість заявлення кредиторських вимог, а пропуск визначених законодавством та рішенням учасника відповідача строків є наслідком недбалості працівників ТОВ «Львівгаз збут». Також відповідач 1 зазначає, що за даними бухгалтерського обліку у відповідача на момент ліквідації відсутня будь-яка кредиторська заборгованість, в тому числі і перед ТОВ «Львівгаз збут», що підтверджується ліквідаційним балансом. Внесенню запису до ЄДР про припинення товариства, передувало вчинення дій визначених законодавством. З огляду на вищевказане, відповідач 1 просить в задоволенні позову відмовити.

У поясненнях за вх.№6711/21 від 18.03.2021р. відповідач 2 зазначає, що рішенням учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ЄДРПОУ 23965289) від 14 січня 2020 року прийнято рішення учасника щодо ліквідації юридичної особи. Відповідно до даних реєстру таке рішення було зареєстровано державним реєстратором Пустомитівської районної державної адміністрації Парусом Юрієм Володимировичем та оприлюднено 14.01.2020 року. Відповідач 2 зазначає, що відповідно до рішення ТОВ ліквідатором призначено Кріль Андрія Михайловича строк заявлення кредиторських вимог до 27.03.2020 року та державним реєстратором було внесено до Єдиного державного реєстру запис "в стані припинення", що можна було відстежити за допомогою сервісу, розміщеного на сайті ДП "Інформаційно-ресурсний центр". Однак, як зазначає відповідач 2, позивач в межах встановленого відповідачем 1 строку, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не заявив свої кредиторські вимоги. Також, як стверджує відповідач 2, позивач не звертався з позовом до ліквідаційної комісії, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо заборгованості відповідача 1. Відповідач 2 зазначає, що після закінчення процедури припинення, та після закінчення строку заявлення вимог кредиторами 29.07.2020 (7 місяців після оприлюднення та 4 місяці після строку для заявлення кредиторських вимог) головою ліквідаційної комісії ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» Кріль Андрієм Михайловичем 29.07.2020 подано заяву про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та довідку установи ПП Архівна установа «Трудовий архів» від 28.05.2020 №46-Р про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. Підставою позову, як зазначає відповідач 2, є твердження позивача про те, що відповідач 1 перед позивачем має заборгованість в сумі 149003,08 грн., проте вказане заперечення та факт наявності в юридичної особи заборгованості не було включено до ліквідаційного балансу. Однак, твердження позивача щодо наявності заборгованості, жодним чином не підтверджує протиправність дій державного реєстратора. Також, як стверджує відповідач 2, наявність кредиторської заборгованості перед позивачем не є підставою для скасування рішення ТзОВ «Оздоровчий центр «Олена» щодо припинення юридичної, адже відповідно ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України таке право Товариства передбачено законом, саме після прийняття такого рішення протягом трьох робочих днів проводиться відповідна реєстрація та встановлюється строк заявлення кредиторами своїх вимог. Оскільки подані для проведення відповідних реєстраційних дій документи відповідали вимогам ст. 17 Закону N 755-ІV, та у державного реєстратора відсутні підстави для залишення документів без розгляду (встановлені ч. 1 ст. 28 Закону N 755-ІV), державним реєстратором було внесено запис про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ЄДРПОУ 23965289). З огляду на вищевикладене відповідач 2 вважає, що державну реєстрацію припинення було проведено у відповідності з вимогами чинного законодавства України, тому просить в задоволенні позову відмовити.

Обставини, встановлені судом.

Учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ідентифікаційний код 23965289) 14 січня 2020 року прийнято рішення: припинити шляхом ліквідації Товариство з обмеженою відповідальністю “Оздоровчий центр “Олена” (ідентифікаційний код 23965289); призначено ліквідатором ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” (ідентифікаційний код 23965289) Кріль Андрія Михайловича; встановлено строк заявлення кредиторами своїх вимог до ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” у два місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо ліквідації Товариства. Адреса для заявлення вимог кредиторами: 79491, Львівська обл., м. Львів, смт.Брюховичі, вул. Балабанівка, буд. 5; ліквідатору ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” Кріль Андрію Михайловичу вчинити всі передбачені законодавством дії стосовно порядку припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, включаючи завершення розрахунків з кредиторами.

Згідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вказане рішення учасника про припинення ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” шляхом ліквідації було зареєстровано державним реєстратором Пустомитівської районної державної адміністрації, та оприлюднено 15.01.2020 року, №14151100008021327.

29.07.2020 ліквідатором ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” Кріль Андрієм Михайловичем подано заяву про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та 29.07.2020 державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідний запис №14151110009021327 про припинення юридичної особи ТОВ “Оздоровчий центр “Олена”.

23.07.2020року позивачем надіслано на адресу відповідача заяву про визнання кредиторських вимог на суму 149 003,08 грн. та включення зазначених вимог до ліквідаційного балансу із додатками, що підтверджується описом вкладення у цінний лист та фіскальним чеком №7903907635703 від 23.07.2020р.

В силу положень ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Предметом спору є визнання протиправним рішення ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” щодо припинення юридичної особи та зобов'язати Миколаївську РДА Львіської області в особі державного реєстратора Лукомської Віри Григорівни скасувати державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” в результаті ліквідації (запис від 29.07.2020р. №14151110009021327).

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державна реєстрація базується на таких основних принципах: 1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 3) врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; 4) державної реєстрації за заявницьким принципом; 5) прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України; 6) єдності методології державної реєстрації; 7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі; 8) внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; 9) відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

Згідно частини другої статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державний реєстратор: 1) приймає документи; 1 1) встановлює черговість розгляду поданих документів для державної реєстрації; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 3 1) під час проведення реєстраційних дій у випадках, передбачених цим Законом, обов'язково використовує відомості реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів; 3 2) перевіряє дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, за допомогою Єдиного реєстру довіреностей; 3 3) перевіряє використання спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладені документи, що подаються для здійснення реєстраційних дій, за допомогою Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 6 1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про виконавче провадження", інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до п.п. 5, 7, 7-1 ст. 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", портал електронних сервісів забезпечує: доступ до відомостей та документів, визначених цим Законом; оприлюднення результатів надання адміністративних послуг; 7 1) автоматичне оприлюднення у режимі реального часу відомостей Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи та строк заявлення кредиторами своїх вимог.

Згідно із ч.1, п.п.1, 2 ч.2 ст.11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів до: відомостей з Єдиного державного реєстру, які актуальні на момент запиту, необхідних для видачі документів дозвільного характеру та ліцензій, а також про видані документи дозвільного характеру та ліцензії, для укладення цивільно-правових договорів, у тому числі щодо наявності запису про державну реєстрацію припинення або перебування юридичної особи у стані припинення, державну реєстрацію припинення чи перебування у процесі припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, про місцезнаходження, адресу електронної пошти, цифровий код модельного статуту, види діяльності, центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо така частка становить не менше 25 відсотків, про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа, про юридичних осіб - правонаступників, про відокремлені підрозділи юридичної особи, про осіб, які можуть вчиняти дії від імені особи, у тому числі відомості про розпорядника майна, санатора, голову комісії з припинення, ліквідатора, управителя майна, наявність обмежень щодо представництва, про відкриття виконавчого провадження, - шляхом їх пошуку за повним чи скороченим найменуванням, іменем, ідентифікаційним кодом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, серією та номером паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), перегляду, копіювання та роздрукування; оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Статтею 15 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" встановлено вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації, зокрема згідно із п.7 ч.1 ст.15 даного закону, визначено, що рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог.

Відповідно до ч.10 ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", для державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, прийнятого її учасниками або відповідним органом юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - відповідним державним органом, подаються такі документи: 1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про припинення юридичної особи; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта - для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, - у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи.

Частиною 13 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" встановлено, що для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" підставами для відмови у державній реєстрації є: 1) документи подано особою, яка не має на це повноважень; 2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії; 3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про арешт корпоративних прав - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи; 3-1) заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв'язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки; 3-2) документи подані до неналежного суб'єкта державної реєстрації; 4) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку; 5) документи суперечать вимогам Конституції та законів України; 6) документи суперечать статуту громадського формування; 7) порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; 7-1) порушено встановлену учасником вимогу нотаріального засвідчення справжності підпису під час прийняття рішень з питань діяльності юридичної особи та/або вимоги нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є частка такого учасника у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи; 8) невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону; 9) щодо засновника (учасника) юридичної особи, що створюється, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 10) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 10-1) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, у Єдиному державному реєстрі міститься запис про судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; 10-2) щодо юридичної особи, стосовно якої в Єдиному державному реєстрі міститься запис про судове рішення щодо визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи, якщо таке рішення або його частину визнано недійсними, зміни до установчих документів юридичної особи є підставою для проведення реєстраційних дій; 10-3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі чи інших інформаційних системах, використання яких передбачено цим Законом; 10-4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі чи інших інформаційних системах, використання яких передбачено цим Законом; 11) документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані: раніше строку, встановленого цим Законом; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи, та/або є засновником третейського суду; в Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації в результаті злиття, приєднання або поділу; щодо акціонерного товариства, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованої реєстрації випуску акцій; щодо юридичної особи - емітента цінних паперів, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованих випусків цінних паперів; щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім банків, стосовно яких процедура ліквідації здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"; щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відсутні відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи; щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті ліквідації, стосовно якої надійшли відомості про відкрите виконавче провадження; щодо юридичної особи, стосовно якої відкрито провадження у справі про банкрутство; 12) статут товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю поданий зі змінами, прийнятими без врахування голосів, які припадають на частку померлого учасника товариства.

Згідно із ч.1, п.13 ч.2 ст. 30 Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», загальні збори учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності товариства. До компетенції загальних зборів учасників налижать, зокрема, прийняття рішень про виділ, злиття, поділ, приєднання, ліквідацію та перетворення товариства, обрання комісії з припинення (ліквідаційної комісії), затвердження порядку припинення товариства, порядку розподілу між учасниками товариства у разі його ліквідації майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, затвердження ліквідаційного балансу товариства.

Відповідно до ч.1 ст. 37 Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», у товаристві, що має одного учасника, рішення з питань, що належать до компетенції загальних зборів учасників, приймаються таким учасником товариства одноособово та оформлюються письмовим рішенням такого учасника.

Як встановлено судом, 14 січня 2020 року учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ідентифікаційний код 23965289) прийнято рішення про припинення шляхом ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю “Оздоровчий центр “Олена” (ідентифікаційний код 23965289).

Згідно із ч.1 ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст.110 ЦК України, юридична особа ліквідується, зокрема за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно із ч.ч. 1, 3, 4 ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Згідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань рішення про припинення юридичної особи було зареєстровано державним реєстратором Пустомитівської районної державної адміністрації, та оприлюднено 15.01.2020 року, №14151100008021327. Рішенням від 14.01.2020р. учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ідентифікаційний код 23965289) призначено ліквідатором Кріль Андрія Михайловича.

Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст.105 ЦК України строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відповідно до рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» від 14 січня 2020 року, встановлено строк заявлення кредиторами своїх вимог до ТОВ “Оздоровчий центр “Олена” у два місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо ліквідації Товариства.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема витягу з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ, позивач в межах встановленого строку для заявлення кредиторських вимог своїх кредиторських вимог не заявив, що не заперечується позивачем.

Позивач у позовній заяві не заперечує пропуск строку на звернення до відповідача 1 із заявою про визнання кредиторських вимог та зазначає про її надіслання 23.07.2020року. Позивач вважає причини пропуску подання заяви поважними та такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином, який діє з 12 березня до 31 жовтня 2020 року на усій території України у зв'язку із чим, ТОВ «Львівгаз збут» встановлено обмежений режим роботи працівників та переведено працівників Товариства на роботу дистанційно, що в свою чергу унеможливило надіслання кредитором (ТОВ «Львівгаз збут») у зазначений вище строк заяви про визнання вищевказаних кредиторських вимог. На підтвердження даних обставин долучено накази ТОВ «Львівгаз збут» №01 Но-3-0320 від 13.03.2020 та №01 Но-4-0320 від 26.03.2020 про впровадження карантину в товаристві, та накази №01 Но-5-0420 від 23.04.2020, №01 Но-7-0520 від 21.05.2020, №01 Но-8-0620 від 05.06.2020, №01 Но-9-0620 від 22.06.2020, №01 Но-10-0720 від 03.07.2020, №01 Но-13-0720 від 17.07.2020 про внесення змін у наказ від 13.03.2020р. №1НО-3-0320.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” карантинні заходи запроваджені з 12.03.2020р. Як вбачається із вказаних вище наказів, на підприємстві позивача встановлено обмежений режим роботи працівників із збереженням заробітної плати; наказано старшим менеджерам із збуту районних відділів продажів визначити працівників, робота яких можлива та доцільна у віддаленому режимі (робота з дому) та організувати необхідне технічне забезпечення працівників, які працюють у віддаленому режимі. Відтак, робота працівників позивача не була зупинена та не припинена. Рішення від 14.01.2020р. про ліквідацію оприлюднено 15.01.2020, та визначено двохмісячний строк для заявлення кредиторських вимог. Запровадження карантинних заходів не є підставою для недотримання встановленого порядку та строків без доказування зв'язку між заходами введеного карантину та неможливості виконати обов'язок. Позивачем не доведено поважності пропуску строку, встановленого для заявлення кредиторських вимог, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення.

Згідно із ч.ч.8, 9, 11 ст.111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, та забезпечує подання податковим органам.

На підтвердження своїх кредиторських вимог на суму 149 003,08 грн. позивачем долучено договір №1141ОNQT81AP016 від 01.01.2016р. на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів укладений між ТОВ «Львівгаз збут» (постачальник) та Олена ТОВ оздоровчий центр (споживач); Акти приймання-передачі природного газу №ЗЛВ89069650 від 30.11.2019р. та №ЗЛВ89083746 від 31.12.2019р. до договору №1141ОNQT81AP016 від 01.01.2016р., підписані стороною постачальника; розрахунок заборгованості станом на 10.06.2020р.; адвокатський запит №2357 від 16.03.2020р. до АТ «Укртрансгаз»; Лист відповідь АТ «Укртрансгаз» №1001вих-20-1487 від 26.03.2020р. із доданими скріншотами платформи оператора ГТС по відбору природного газу (алокаціях) по споживачу ТОВ “Оздоровчий центр “Олена”.

Як вбачається із долученого договору №1141ОNQT81AP016 від 01.01.2016р. на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів, договір регулює відносини у 2016р., зокрема згідно із п.п.1.1 договору, постачальник зобов'язується передати у власність споживачу у 2016 році природний газ, а споживач зобов'язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, що визначені договором. Акти приймання-передачі природного газу долучено за листопад та грудень 2019р. Договору на постачання природного газу у 2019 році не представлено. Відтак, акти складено позивачем без договору. Як вбачається із актів приймання-передачі природного газу №ЗЛВ89069650 від 30.11.2019р. та №ЗЛВ89083746 від 31.12.2019р. вони складені в односторонньому порядку та не погоджені ні щодо об'єму, ні щодо вартості, ні щодо ціни із відповідачем 1 та не підписані стороною відповідача 1. Доказів скерування актів №ЗЛВ89069650 від 30.11.2019р. та №ЗЛВ89083746 від 31.12.2019р. відповідачу, зокрема в період з листопада 2019р. по 30.03.2020р. не представлено. Долучені листи та скріншоти не є документами первинного бухгалтерського обліку та не є належними доказами в підтвердження передачі товару, надання послуг, а відтак заборгованості про яку зазначає позивач.

Окрім того, як вбачається із матеріалів справи, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області у зв'язку з прийняттям рішення про ліквідацію ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» надано довідку про відсутність заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування, відповідно результатів проведених перевірок; Приватною архівною установою «Трудовий архів» у зв'язку з ліквідацією ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» надано довідку про прийняття документів з кадрових питань (особового складу) за 1996-2020 роки, які відповідно до закону підлягають тривалому зберіганню; Головним управлінням ДПС у Львівській області відповідно до наказу №573 від 24.01.2020 «Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Оздоровчий центр «Олена»» проведено документальну позапланову виїзну перевірку товариства з метою дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Відповідно до реєстру суб'єкта господарювання, з яким платник податків ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» перебував у господарських відносинах (в розрізі договорів) (додаток 1 до зразка довідки про загальну інформацію щодо платника податків та його діяльність), у відповідача 1 перед ТОВ «Львівгаз збут» заборгованість за договором №1141ОNQT81AP016 від 01.01.2016р. на постачання природного газу відсутня.

Згідно Фінансової звітності малого підприємства ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» станом на 31.03.2020р., у товариства відсутня кредиторська заборгованість, зокрема за товари, роботи, послуги.

Частиною 3 ст.112 ЦК України передбачено, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Таким чином, несвоєчасне заявлення кредитором грошових вимог у процедурі добровільної ліквідації боржника не має наслідком їх погашення, а впливає лише на порядок задоволення таких вимог. В матеріалах справи відсутні докази, які свідчать про звернення позивача до відповідача 1 із заявою про включення його грошових вимог до реєстру вимог кредиторів з дотриманням строків, встановлених чинним законодавством, та доказів ухилення від їх розгляду чи відмови ліквідаційної комісії у задоволенні заявлених у встановлений строк вимог кредитора. Доказів звернення до ліквідаційної комісії з позовом до суду позивачем не подано.

29.07.2020 головою ліквідаційної комісії ТОВ «Оздоровчий центр «Олена» Кріль Андрієм Михайловичем після закінчення процедури припинення (оприлюднення рішення про ліквідацію 15.01.2020), та після закінчення строку заявлення вимог кредиторами, тобто 7 місяців після оприлюднення та 4 місяці після строку для заявлення кредиторських вимог, подано заяву від 29.07.2020р. про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та довідку установи ПП Архівна установа «Трудовий архів» від 28.05.2020 №46-Р про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. Копії довідки ПП Архівна установа «Трудовий архів» від 28.05.2020 №46-Р та заяви від 29.07.2020р. про державну реєстрацію припинення юридичної особи долучено до матеріалів справи.

Як вбачається з матеріалів справи, подані для проведення відповідних реєстраційних дій документи відповідали вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", та у державного реєстратора відсутні підстави для залишення документів без розгляду, відтак державний реєстратор на момент вчинення запису про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю «Оздоровчий центр «Олена» (ЄДРПОУ 23965289) діяв в межах Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", а протилежне позивачем не доведено.

Згідно із ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно до ч.1 ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Статтею 77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 ГПК України).

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, надані пояснення представниками сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, спростованими, не підтвердженими належними доказами, тому задоволенню не підлягають.

Судовий збір покладається на позивача, відповідно до вимог ст.129 ГПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 74, 76, 77, 86, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Повне рішення складено 26.03.2021р.

Суддя С.В. Іванчук