26.03.2021 Провадження по справі № 3/940/153/21
Справа № 940/247/21
26 березня 2021 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Косович Т.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Тетіївського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «Валентина», до адміністративної відповідальності притягувався 11.02.2021 року за ст. 188-8 КУпАП, 12.02.2021 року за ст. 175 КУпАП,
за ст. 188-16 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Із матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , працюючи директором ТОВ «Валентина», юридична адреса: с. Сніжки, по вул. 40-річчя Перемоги, 1ж Ставищенського району Київської області, 10.02.2021 року о 10 годині 30 хвилин на території та в приміщенні АЗС ТОВ «Валентина» в м. Тетієві, по вул. Академіка Байраківського , 85 Київської області, не виконав пункти припису Тетіївського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області від 18.11.2019 року № 117 про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, чим порушив Правила техногенної безпеки України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив факт невиконання ним припису Тетіївського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області від 18.11.2019 року № 117.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 188-16 КУпАП, виходячи з такого.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення визначені ст.256 КУпАП та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 №1376 (далі - Інструкція № 1376).
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення KX N № 019499 від 15.02.2021 року відносно ОСОБА_1 , він складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, а саме в ньому не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення - відсутня частина ст.188-16 КУпАП, так як сама ст. 188-16 КУпАП містить у собі дві різні частини, а отже і два різні склади адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 188-16, 247, 283, 284 КУпАП,
постановив :
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-16 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя : Т.П.Косович