Ухвала від 26.03.2021 по справі 182/1629/21

Справа № 182/1629/21

Провадження № 2-а/0182/26/2021

УХВАЛА

Іменем України

26.03.2021 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд у складі : головуючого судді Багрової А.Г., за участю секретаря судового засідання Снєгульської В.М., представника позивача - Яремчук Л.В.., представника відповідача - Ткаченко І.І., МкртчянО.О..

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Нікопольської міської ради Дніпропетровської області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення незаконною та її скасування ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач оскаржує постанову Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради №145 по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення від 24.02.2021 року згідно якої її визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення за ст.ст. 152,155 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

Статтею 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.97 N 280/97-ВР передбачено, що делеговані повноваження - повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним місцевим державним адміністраціям за рішенням районних, обласних рад.

Частинами 1,2 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Згідно з підпунктом 4 пункту "б" частини 1 статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності.

Стаття 214 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) "Розмежування компетенції органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення" визначає, що адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб).

Відповідно до статті 215 КУпАП, яка визначає порядок утворення колегіальних органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, адміністративні комісії утворюються відповідними органами місцевого самоврядування у складі голови, заступника голови, відповідального секретаря, а також членів комісії. В адміністративних комісіях при виконавчих органах міських рад є посада звільненого відповідального секретаря комісії. Порядок діяльності адміністративних комісій встановлюється цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Адміністративна комісія є колегіальним органом та за своїми функціональними повноваженнями є самостійним суб'єктом владних повноважень, який наділений владними управлінськими функціями на притягнення осіб до адміністративної відповідальності та рішення якого можуть бути оскаржені в установленому КУпАП порядку.

Частина третя статті 46 КАС України визначає, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено законом.

При цьому, у розумінні КАС України суб'єкт владних повноважень не обов'язково має статус юридичної особи. Такий суб'єкт визначається за наявністю у останнього владних управлінських функцій, якими безумовно наділена адміністративна комісія.

Зазначені правові висновки викладені в Постанові Верховного суду від 13.01.2020 року по справі №263/6228/19.

Тобто, судом встановлено, що позовна заява подана не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом.

Керуючись ст. 48 КАСУ суд -

ПОСТАНОВИВ :

Залучити у якості другого відповідача Адміністративну комісію при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради.

Розгляд справи відкласти на 02.04.2021 року на 09.00 год.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: А. Г. Багрова