Справа № 567/1280/20
24 березня 2021 рокум. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Василевич О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
02.12.2020р. до Острозького районного суду Рівненської області надійшла справа відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП.
Постановою Острозького районного суду Рівненської області від 02.12.2020р. матеріали вищевказаної справи були повернуті до Острозького ВП ГУНП в Рівненській області для належної кваліфікації дій порушника та розгляду по суті.
Однак, 24.02.2021р. до суду повторно надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, без урахування зауважень та без усунення недоліків на які звертав увагу суд у постанові від 02.12.2020р.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №747883 - 19.11.2020 року ОСОБА_1 в м.Острог по вул.Г.Острозької, 1 в Рівненської області, на території в якій установлено червоний рівень епідеміологічної безпеки, у супермаркеті "АТБ" порушив правила карантину, а саме перебував без засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот, чим порушив підпункт 1 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 року, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення з доданими матеріалами відносно ОСОБА_1 слід повторно повернути до відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для належної кваліфікації дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та для розгляду справи по суті виходячи з наступних підстав.
Згідно підпункту 1 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України №641від 22.07.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», порушення якого ставиться у провину ОСОБА_1 , на території України на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Стаття 44-3 (у редакції, чинній на час складення протоколу) передбачала відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, за що передбачено накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) № 1000-ІХ від 06.11.2020 року, який набрав чинності 21.11.2020 року, статтю 44-3 доповнено частиною другою такого змісту: "Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
Згідно статті 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи належить до його компетенції розгляд даної справи, а також чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Судом встановлено, що Законом України № 1000-ІХ від 06.11.2020 року внесені зміни до статті 221 КУпАП, згідно яких суд розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені лише ч.1 ст.44-3 КУпАП, водночас у порушенні, яке ставиться у провину ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.2 ст.44-3 КУпАП, та розгляд справ про такі адміністративні правопорушення згідно змін, внесених Законом України №1000-ІХ від 06.11.2020 р. до статті 222 КУпАП, з 21.11.2020р. здійснюється органами Національної поліції.
У зв'язку із викладеним приходжу до висновку про наявність підстав для повторного повернення даного адміністративного матеріалу до відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для уточнення кваліфікації дій особи, яка притягується до адміністративної відповіальності та розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст. 221, 222, 278 КУпАП, -
постановив :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, повернути до відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для належної кваліфікації дій порушника та розгляду по суті.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Острозького районного судуВасилевич О.В.