Постанова від 25.03.2021 по справі 948/159/21

Справа № 948/159/21

Номер провадження 3/948/58/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2021 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області стосовно:

ОСОБА_1 , жительки АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт № НОМЕР_2 , виданий 29.03.2019, фізичної особи - підприємця,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

10 лютого 2021 року о 10 год. 01 хв. у магазині продовольчих товарів ФОП ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , під час перевірки начальником Машівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Міщенко А.Г. встановлено, що вимоги припису щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства № 3 від 27.01.2021 виконані не в повному обсязі, зокрема: на вході до закладу не розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики корона вірусної хвороби COVID-19; відсутня інформація щодо проведення температурного скринінг перед початком зміни у продавця ОСОБА_2 . У журналі проведення температурного скринінг зафіксовані результати вимірювання іншої особи; порушуються правила дотримання особистої гігієни персоналом: вода в рукомийнику відсутня, антисептик біля рукомийника не відомого походження; порушуються вимоги щодо приготування дезінфекційних розчинів: процентна концентрація розчину не зазначена, дата приготування відсутня, продавець ОСОБА_2 не володіє навиками приготування дезінфекційних розчинів, чим порушено п. 1 абз. 1, п. 2 абз. 1, п. 7 абз 2, п. 9 абз. 1, п. 8 абз. 3 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09 травня 2020 року № 17; р. 3 ст. 10 абз. 2, ч. 1 ст. 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 зазначила, що реалізатор не писала до журналу температуру тіла, оскільки вона знаходилась на стажуванні; на вході до магазину будуть розміщені матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19); на вході до магазину встановлений рукомийник, в якому вода налита і він придатний до використання; дезинфікуючі розчини будуть наколочені правильно, згідно інструкції.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про розгляд справи повідомлена належним чином та завчасно, у телефонній розмові з секретарем судових засідань Машівського районного суду Полтавської області ОСОБА_3 19.03.2021 повідомила, що судові повістки вона не отримувала, на телефонні виклики від невідомих абонентів не відповідає, перевірки у неї не було та ніяких протоколів вона не підписувала (а.с. 16).

Оскільки відповідно до ст. 286 КУпАП присутність особи, яка притягається до відповідальності за ст. 44-3 КУпАП не є обов'язковою, суд розглянув справу за відсутності ОСОБА_1 .

Суд перевіривши матеріали справи та надані докази, дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За приписами ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом «Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», затверджених Постановою КМУ від 09.05.2020 № 17, торгівля продовольчими та непродовольчими товарами повинна здійснюватися з дотриманням санітарних вимог та з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (абз 1). Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків. При проведенні вимірювання температури тіла контактним методом забезпечується обов'язкова дезінфекція виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу ( п. 1). На вході до закладу торгівлі, а також на кожному вході до торговельно-розважального центру необхідно: розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19 та повідомлення з проханням до відвідувачів залишатися вдома (утриматися від відвідування) при наявності ознак респіраторних захворювань; організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів (п. 2). Працівники закладів торгівлі, в тому числі, які видають замовлення та здійснюють розрахунок, повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор та одноразові рукавички (ЗІЗ).Після кожного зняття ЗІЗ та одяганням чистої маски/респіратора, одноразових рукавичок працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом (п. 7 абз. 1,2). Суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити: постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах (за їх наявності). Використання багаторазових рушників заборонено; вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни; централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією (п. 8 абз, 1, 3, 4). Працівники повинні: регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо (п. 9 абз. 1).

Відповідно до р. 3 ст. 10 абз. 2 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» - основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

За ч. 1 ст. 11 цього Закону - організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, зокрема щодо санітарної охорони території України, обмежувальних заходів стосовно хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв, виробничого контролю, у тому числі лабораторних досліджень і випробувань при виробництві, зберіганні, транспортуванні та реалізації харчових продуктів і продовольчої сировини та іншої продукції, при виконанні робіт і наданні послуг, а також організація та проведення медичних оглядів і обстежень, профілактичних щеплень, гігієнічного виховання та навчання громадян, інших заходів, передбачених санітарно-гігієнічними та санітарно-протиепідемічними правилами і нормами, у межах встановлених законом повноважень покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби, заклади охорони здоров'я, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян.

За диспозицією ч.1 ст. 44-3 КУпАП адміністративна відповідальність за цією статтею настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, окрім протоколу про адміністративне правопорушення, також підтверджується:

-копією акта № 13 санітарно - епідеміологічного обстеження об'єкта від 10 лютого 2021 року, у якому зафіксовані порушення, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення;

-відеозаписом з місця пригоди.

Водночас, суд ураховує малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності вперше, та що відсутні будь-які негативні наслідки, а тому відповідно до приписів ст. 22 КУпАП доходить висновку про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежується усним зауваженням, що дозволяє досягти заходів попередження правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 22, 40-1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Оголосити ОСОБА_4 усне зауваження.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , закрити у зв'язку зі звільненням її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Машівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, а у разі її оскарження після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя С. М. Косик