Постанова від 25.03.2021 по справі 553/608/21

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/608/21

Провадження № 3/553/284/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.03.2021 року м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дмитріїв Курської області, Російська Федерація, громадянина України, працюючого водієм ФОП " ОСОБА_2 ", зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 11.03.2021 року о 16 год. 08 хв. в районі будинку № 167 по вул. Сакко в м. Полтаві керував транспортним засобом "ПАЗ 4234", держ. номер НОМЕР_1 , здійснюючи регулярні пасажирські перевезення на приміському маршруті: "Критий Ринок - с. Божківське", перевозив 41 пасажира при передбаченій технічною характеристикою даного транспортного засобу та відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 кількістю місць для сидіння 31 разом із місцем водія, чим порушив пп. 8 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року.

В судовому засіданні ОСОБА_3 вину у правопорушенні визнав та пояснив про обставини його вчинення. Звернуся до суду з клопотанням про закриття провадження по справі відносно нього у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, посилаючись на те, що за час роботи водієм на даному маршруті з 03.03.2011 року жодного разу не притягувався до адміністративної відповідальності, просив врахувати його матеріальне становище, складні сімейні обставини і той факт, що правопорушення не заподіяло шкоди, не призвело до негативних наслідків

При вирішенні питання щодо наявності в діях ОСОБА_3 складу правопорушення суд виходить з наступного.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП відповідальність за вказаною нормою несуть особи за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Норма частини першої статті 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути зазначене посилання на конкретну норму права, визначену відповідним нормативно-правовим актом, що встановлює відповідні правила та якого не дотрималась особа, що притягується до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Згідно ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року (в редакції яка діяла станом на 11.03.2021 року, тобто на час складання протоколу) відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" постановилено установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029).

Згідно п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року (в редакції яка діяла станом на 11.03.2021 року, тобто на час складання протоколу) залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

В пп. 8 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року (в редакції яка діяла станом на 11.03.2021 року, тобто на час складання протоколу) визначено, що з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Саме по факту порушення пп. 8 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року, відносно ОСОБА_3 складений протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 648881 від 11.03.2021 року.

Винність ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 648881 від 11.03.2021 року (а.с. 1), свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , відповідно до якого кількість сидячих місць з місцем водія транспортного засобу "ПАЗ 4234", держ. номер НОМЕР_1 , становить 31 місця (а.с. 2, 3), даними листа Відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку виконавчого комітету Полтавської міської ради за вих. № 08-12/171 від 12.03.2021 року, відповідно до якого 11.03.2021 року транспортний засіб "ПАЗ 4234", держ. номер НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів на маршруті "Полтава - Божківське" (а.с. 8), відеозаписом (а.с. 9) та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Наявні у справі докази, на переконання суду, доводять той факт, що транспортний засіб "ПАЗ 4234", держ. номер НОМЕР_1 , на час його зупинки 11.03.2021 року працівниками поліції здійснював перевезення пасажирів на приміському маршруті "Полтава - с. Божківське", ним керував ОСОБА_3 , в салоні транспортного засобу знаходилась кількість пасажирів, що значно перевищувала 31 осіб разом з водієм, однозначно кількість пасажирів перевищувала кількість місць для сидіння та була визначена працівником поліції шляхом підрахунку, що об'єктивно підтверджується даними відеозапису з нагрудного відеореєстратора.

Протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 648881 від 11.03.2021 року складений з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП.

Враховуючи сукупність наявних у справі та досліджених доказів, з огляду на доведеність того факту, що ОСОБА_3 керував транспортним засобом, який здійснював пасажирські перевезення на міському маршруті, перевозив пасажирів у кількості, що перевищу установлену межу, хоча міг і повинен був контролювати кількість пасажирів, приходжу до висновку про доведеність факту порушення ОСОБА_3 вимог пп. 8 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 року та винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення.

Дії ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП кваліфіковано вірно.

Як визначено в ст. 33 КУпАП, суд при накладанні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

В ст. 22 КУпАП визначено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено, як не встановлено. Підстав для визнання вчиненого ОСОБА_3 адміністративного правопорушення малозначним, з огляду на порушення ним правил карантину, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі COVID-19), та з урахуванням епідемічного стану на час вчинення ним правопорушення, а також характеру правопорушення, пов'язаного з тим, що незабезпечення певної кількості пасажирів в приміщенні транспортного засобу призводить до надмірного скупчення у замкненому просторі великої кількості людей та значно підвищує ризик ураження, - суд не вбачає.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про доцільність застосування до ОСОБА_3 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, при цьому, з урахуванням даних про особу порушника і того факту, що він раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, вважає за можливе призначити штраф у мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 22, ч. 1 ст. 44-3, 221 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня проголошення.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Єлизавета Владиславівна Парахіна